besplatni domain

Da, najbolje je da registrujesh .iz.rs domen, jer je on zaveden kao javno dobro, samo je potrebno da unesesh ns-ove servera... Imaj na umu da ovaj domen ne mozes koristiti za redirekciju na neki drugi domen.

Poz
 
Na ovom hostingu mozes dobiti i njihov domen besplatno+besplatan hosting

- 1500 MB of Disk Space, 100 GB Bandwidth
- Host your own domain (http://www.yourdomain.com)
- cPanel Powered Hosting (you will love it)
- Over 500 website templates ready to download
- Easy to use website builder
- Free POP3 Email Box with Webmail access
- FTP and Web based File Manager
- PHP, MySQL, Perl, CGI, Ruby.

000webhost.com
 
Poslednja izmena:
Odes na www.xtreemhost.com i registrujes se....
Zatim odes na http://freedns.afraid.org/ (i tu se registrujes) :)
ides na subdomain i kucas u search .rs i on ce da izbaci nekoliko, imas iz.rs, eye.rs, ju.rs, ti su najbolji.)
Kad izaberes koji zelis gore izaberes NS i ukucas putanju ns1.xtreemhost.com, onda ides u addon domains i kucas tvojdomen.subdomen, sacekas 10min udjes u file menager i pojavice se folder ime sajta.domen, udjes tu pa u htdocs i tu pravis sajt :)
 
Morate da znate da svaki domen koji dobijete besplatno mozete svakog trena da izgubite. Moze da se ugasi firma koja ga daje ili da vas iskljuce. To sam video dosta puta, tako da nista ozbiljno ne treba da se radi na free domenima. Jedino ako je neku uci da pravi sajt, a nema para onda boze moj i free domen dodje dobro.

Dok ako vam je bitna optimizacija za Google, bezite od free domena sto dalje. Takodje ni jedna firma sebi nebi smela da dozvoli free domen.
 
moze mala pomoc? reg sam se na freehostia i u isto vreme sam reg i domen na iz.rs i nikako da mi proradi domen. kada na freehostia odem na domain manager i u hosted tamo mi za dns stoji jbni crveni X i nikako ne mogu da dodjem do toga da podesavam ns i ns2 parametre za moj iz.rs domen. sta treba da uradim da bi domen proradio? fajlovi su uploadovani i pocetna str mi je index.php tako da kontam da je problem sa tim dns-om
 

Back
Top