brak bez seksa

gost 42:
Da li neko vodi tako cesto ljubav,zbog potrebe,svoje ili tudje,zbog navike,zbog obaveze.
Bolje reci u cemu je tvoj problem da te nebi pogresno razumeli ako ikako mozu da ti pomognem. Ja na primer nikada nevodim ljubav ako nezelim i nemam potrebu za tim. To treba samo da dodje ili da se se desi spontano, moze i namerno ali ne nasilno,itd.
 
Ne moze da bude spontano ako zadovoljavas tvoju potrebu.Da li ako neko drugi ima potrebu onda nije spontano.Sta iskreno stoji iza toga,nema veze sa prinudom i prisilom.
 
gost 42:
Da li neko vodi tako cesto ljubav,zbog potrebe,svoje ili tudje,zbog navike,zbog obaveze.
Ako si u braku i nemate decu,onda ne bi trebalo biti nikakav problem po tom pitanju.Vodjenje ljubavi ti tada nije ni obaveza ,niti navika, vec zelja i potraba koja nas ispunjava i cini srecnim.A kada dodju deca, Boga mi to postaje navika i obaveza koju moramo ispunjavati prema svom suprugu.Koliko puta se desi da zena nema volju za sexom jer je iscrpljena zbog dece,ustajanja nocu i td... ali jednostavno se mora i ta obaveza ispuniti prema partneru.Nekada krene bez imalo volje a zavrsi se bolje nego sto smo ocekivalli.Tako je to u pocetku, dok su deca jos mala a posle se sve vrati u normalu.
 
Da li biti iskren prema sebi,pronaci drugog partnera
i biti smiren i zadovoljan ili imati laznu bliskost,
radi obaveza.Svako od nas u sebi poseduje gomilu
naizgled protiv recnih osecanja i raspolozenja,neko ih izrazava a neko prikriva.
 
Anonymous:
gost 42:
Da li neko vodi tako cesto ljubav,zbog potrebe,svoje ili tudje,zbog navike,zbog obaveze.
Ako si u braku i nemate decu,onda ne bi trebalo biti nikakav problem po tom pitanju.Vodjenje ljubavi ti tada nije ni obaveza ,niti navika, vec zelja i potraba koja nas ispunjava i cini srecnim.A kada dodju deca, Boga mi to postaje navika i obaveza koju moramo ispunjavati prema svom suprugu.Koliko puta se desi da zena nema volju za sexom jer je iscrpljena zbog dece,ustajanja nocu i td... ali jednostavno se mora i ta obaveza ispuniti prema partneru.Nekada krene bez imalo volje a zavrsi se bolje nego sto smo ocekivalli.Tako je to u pocetku, dok su deca jos mala a posle se sve vrati u normalu.

joj bre de je ta patrijarhalnost uzhas...uzas obaveza prema partneru bljak
 
Da li biti iskren prema sebi,pronaci drugog partnera
i biti smiren i zadovoljan ili imati laznu bliskost,
radi obaveza.Svako od nas u sebi poseduje gomilu
naizgled protiv recnih osecanja i raspolozenja,neko ih izrazava a neko prikriva.

Mozes zadovoljiti svoje potrebe na sve strane a da porodica ne trpi:worth:Nema lazne bliskosti ako si sa nekim duze u vezi Samo imas zelju za promenom ona kod muskaraca dolazi oko50te god DRMA TE KLIMAKS:sad2:Nemoj da ispastaju neduzni zbog malo sexa sa strane
:brus:
 
Ako si u braku i nemate decu,onda ne bi trebalo biti nikakav problem po tom pitanju.Vodjenje ljubavi ti tada nije ni obaveza ,niti navika, vec zelja i potraba koja nas ispunjava i cini srecnim.A kada dodju deca, Boga mi to postaje navika i obaveza koju moramo ispunjavati prema svom suprugu.Koliko puta se desi da zena nema volju za sexom jer je iscrpljena zbog dece,ustajanja nocu i td... ali jednostavno se mora i ta obaveza ispuniti prema partneru.Nekada krene bez imalo volje a zavrsi se bolje nego sto smo ocekivalli.Tako je to u pocetku, dok su deca jos mala a posle se sve vrati u normalu.

Slažem se sa ovim postom. A boldovano potpisujem. :D
Samo bih rekla da ne mora ta obaveza da se ispunjava, jer seks nije obaveza nego je normalno da se ponekad udovolji voljenoj osobi. Pogotovo što je u stvari samo potrebno zagrevanje, a posle oboje imate kez od uva do uva. :zper:
 
Moguć. Sad tu ima više varijanti (ne poza - sram vas bilo). Može oboje da žele sex, može oboje da ne žele sex, može jedan partner da želi a drugi ne, može da oboje žele ali jedan ne (samo) sa svojim partnerom ili oba ne (samo) sa svojim partnerom.
Sasvim je OK da partner koji ima potrebu a ne može da je zadovolji u braku to učini van braka i ostane u braku. Ovde ne treba mešati ljubav i zaljubljenost koje ne spadaju u sex, ali mogu da se pojave. Ali to može da se pojavi i pre sexa.
Ako je problem što ste u braku a zaljubili ste se u nekoga van braka, to ćete lako rešiti tako što ćete se razvesti i venčati sa voljenom osobom. Videćete da će zaljubljenost i ljubav ubrzo prestati i problem rešen. Ako vam se sviđa da budete zaljubljeni onda ostanite u braku i ne venčavajte se sa voljenom osobom. A onda je mnogo lakše ako ljubav prestane da promenite tu osobu. A partnera čuvajte jer vas ni jedan drugi takve ne bi trpeo.
 
Poslednja izmena:
Aman, samo mora da se umre, sve ostalo nije obavezno. Čuj, seks je ok dok ne dođu deca, a onda je obaveza jer smo postale majke...Gluposti. Neću valjda zaboraviti da budem žena samo zato što sam postala majka.
 
Tema je brak bez seksa..... poznajem ljude koji tako zive godinama i to nisu srecni brakovi... ja iskreno ne razumem kakve deca imaju veze sa tim. Dosla deca pa sta???
Jel moze neko da mi objasni zasto seks posle dolaska dece postaje "obaveza da se zadovolji partner"?
 
Moguć. Sad tu ima više varijanti (ne poza - sram vas bilo). Može oboje da žele sex, može oboje da ne žele sex, može jedan partner da želi a drugi ne, može da oboje žele ali jedan ne (samo) sa svojim partnerom ili oba ne (samo) sa svojim partnerom.
Sasvim je OK da partner koji ima potrebu a ne može da je zadovolji u braku to učini van braka i ostane u braku. Ovde ne treba mešati ljubav i zaljubljenost koje ne spadaju u sex, ali mogu da se pojave. Ali to može da se pojavi i pre sexa.
Ako je problem što ste u braku a zaljubili ste se u nekoga van braka, to ćete lako rešiti tako što ćete se razvesti i venčati sa voljenom osobom. Videćete da će zaljubljenost i ljubav ubrzo prestati i problem rešen. Ako vam se sviđa da budete zaljubljeni onda ostanite u braku i ne venčavajte se sa voljenom osobom. A onda je mnogo lakše ako ljubav prestane da promenite tu osobu. A partnera čuvajte jer vas ni jedan drugi takve ne bi trpeo.

Svaka cast!Odlican text...pronalazim se:)
 
pa da sve je moguće... mislim kapiram da nema seksa među supružnicima međusobno, nebitno zašto, neko iz nesposobnosti, neko iz neželje, neko iz nepotrebe... al al svako valjda zadovolji tu svoju potrebu negde i nekako... mogu ljudi tako faunkcionišu sasvim lepo, an sex. nivou svako vodi svoju politiku, na nivou porodice vode zajedničku i prožima ih neka vrste emocije... ili čak velike ljubavi...
 
pa da sve je moguće... mislim kapiram da nema seksa među supružnicima međusobno, nebitno zašto, neko iz nesposobnosti, neko iz neželje, neko iz nepotrebe... al al svako valjda zadovolji tu svoju potrebu negde i nekako... mogu ljudi tako faunkcionišu sasvim lepo, an sex. nivou svako vodi svoju politiku, na nivou porodice vode zajedničku i prožima ih neka vrste emocije... ili čak velike ljubavi...

Kako moze prema muzu ili zeni da te prozima velika emocija i ljubav a da pri tom sa njim/njom nemas/ne zelis seks, strast, pokretacke emocije te vrste...
 
Kako moze prema muzu ili zeni da te prozima velika emocija i ljubav a da pri tom sa njim/njom nemas/ne zelis seks, strast, pokretacke emocije te vrste...
Ovo se mnogi pitaju jer ljubav povezuju sa strašću i zaljubljenošću. Zbog ovih stavova i kada život nudi odgovore mnogi ih ne vide jer stereotipi vladaju njima.
Ne znam da li imaš decu ili nekoga u životu koga si jako volela a da iza toga ne stoji sex.
E pa nije to nešto drugo. Ako a priori odbacite ovu mogućnost onda nikada nećete ni saznati da je to moguće. Ljudi plaču i nedostaje im kućni ljubimac koji je nestao ili uginuo. Ali tu životinju su zavoleli jer nisu verovali da je to nemoguće. Ako veruješ da je nemoguće voleti i biti blizak sa partnerom zato jer nema sexa, onda ga nećeš ni voleti a preovladaće nezadovoljstvo ili revolt. Nije moguće da se bračni partner ne može voleti barem kao kućni ljubimac (a to ume da bude velika ljubav).
Ali ne, mi smo uvrteli u glavu da je ljubav u braku bez seksa nemoguća i ništa nećemo da uradimo da promenimo tu osnovu i stav. Halo, naučite se da razdvojite ljubav i sex. Pitam se da li ste se u bračnog partnera zaljubili tek pošto ste imali sex sa njime. Kako ne pomislite da je možda uvođenje seksa u vašu vezu klica budućeg gubitka ljubavi i razlaza. Naravno i to bi bilo pogrešno. Sve je u vašoj glavi i u šta verujete.
Uzgred, nebi bilo loše da pročitate i knjigu FORMULE LJUBAVI od Dr Zorana Milivojević.
 
Ajde ovako..s moje tačke gledišta...Za mene su ljubav prema muškarcu, deci, prijateljima, roditeljima, različite vrste ljubavi. Prijatelje volim, bez potrebe da sa njima budem nešto više od prijatelja. Muškarca volim sa potrebom da bude moja podrška, neko sa kim ću da se razumem, da ga volim, da imam seks. Ne vezuje me seks za muškarca, vec nešto sasvim treće, seks dodje kao šlag na torti, potreba da podelim sa nekim i tu vrstu bliskosti, koju ne delim sa drugima.Imam medju prijateljima i muškarce, dragi su mi prijatelji, volim ih, ali na drugačiji način od onog na koji volim svog muškarca. Ne isključujem mogućnost da mogu da volim i bez seksa, ali ne vidim razlog zašto bih se lišavala toga ako imam mogućnosti da ga imam...Intimnosću i samo intimnošću, razlikujemo prijatelje, od ljubavnika...Ljubav nas svakako veže. Možda grešim ali to je moje mišljenje.
 
Kako moze prema muzu ili zeni da te prozima velika emocija i ljubav a da pri tom sa njim/njom nemas/ne zelis seks, strast, pokretacke emocije te vrste...

ih boze pa kavih sve slucajeva ima... bio je skoro slucaj (nije bas neki primer, al setih se) u trenutku istine kao žena je imala ili ima jos uvek enku bolest nisam razumeo i tipa 10 godina nisu imali sex, ona mužu nalazi švalerke, a ovako super funcionišu i vole se... mislim hoću reći ko zna zašto i kako, neko ne može, neko neće, verujem da u velikom broju brakova sa dužim stažom sex je vrlo redak ili izostaje uopšte ali oni žive super, ukazuju pažnju jedno drugom, prosto dele život... u nekim situacijama i posle nekog vremena sex pada sve niže na listi prioriteta ako je nekome i pio na vrhu...
 

Back
Top