Pomoc za upis!

beegee81

Zainteresovan član
Poruka
105
Hteo bih da upisem srednju skolu,mozete li mi pomoci oko toga zeleo bih da upisem istoriju,ili neki srednju skolu vezano za istoriju,poznati su mi fakulteti o istoriji umetnosti i sl. ali tek sam do srednje skole,da li tako nesto postoji kod nas i gde da nadjem vise informacija o tome?
Hvala za pomoc unapred!
 
kao sto kazu - drustveno-jezicki smer gimnazije. Mada bi trebalo da znas da u prvoj godini sigurno neces uciti samo istoriju, dok kasnije dolazi veci broj casova istorije i stranih jezika...
 
beegee81:
Hteo bih da upisem srednju skolu,mozete li mi pomoci oko toga zeleo bih da upisem istoriju,ili neki srednju skolu vezano za istoriju,poznati su mi fakulteti o istoriji umetnosti i sl. ali tek sam do srednje skole,da li tako nesto postoji kod nas i gde da nadjem vise informacija o tome?
Hvala za pomoc unapred!

:shock: :shock: beegee? mislila sam da si stariji!!! nisi li?

u svakom slucaju, muzicka gimnazija ti je tu mozda najbolje resenje...
imas (h)istoriju umetnosti (ne shtampa se novo izdanje vec decenijama...) 1,2,3,4, imas istoriju 1,2,3,4, imas istoriju likovne umetnosti kao izboran predmet...
i to su kao najtezi predmeti...
ovo ostalo je zanemarljivo...
imas fiziku samo u prvoj godini. to je sve od prirodnih...
imas geografiju dve godine, biologiju dve godine,informatiku, italijanski, engleski, srpski, instrumente, solfedjo, teoriju, predmetni instrument koji izaberes (kao uporedni ako nisi vec nesto svirao), harmoniju (od druge godine ako se ne varam...), kontrapunkt...i zapravo to je skoro sve...
imas i odsek za dizajn muzike ako te zanima...
 
'de majke ti u muzickoj nadje da ima puno istorije? Ja sad zavrsavam nizu muzicku i imam dosta ortaka u prvom i drugom srednje-njih teraju na takmicenje iz istorije da bi imali trojku, ustvari da bi nesto ucili! Btw, prosle godine sam drugarici iz srednje muzicke na takmicenju uradila pola testa... Toliko o tome...
 
aaaaaaaaa nema ni jedne srednje skole koja je odredjena bas istorijom,ali zato ti je tu drustveni sner gimnazije, filoloska...ali drustveni smer ti je najbolje resenje ako to zelis...
 
@Marge
opisala si stav 2/3 ucenika koji se tamo upisu samo da bi se provukli kroz srednju...
oni koji bi da nauce, nauce...a tamo ima dosta toga zanimljivog vezanog za umetnost...i dosta istorije...
 
Veruj mi da se vecina ucenika koji upisu muzicku tamo upise prvenstveno zato sto zele da se bave muzikom. Naravno da ima i onih koji idu u muzicku samo da bi lakse prosli. Uostalom, nije lako upisati muzicku koliko god se to drugima cinili. Ja sad zavrsavam nizu muzicku i za prijemni za srednju muzicku sam pocela da se spremam u martu prosle godine...
 
jeele:
:shock: :shock: beegee? mislila sam da si stariji!!! nisi li?

u svakom slucaju, muzicka gimnazija ti je tu mozda najbolje resenje...
imas (h)istoriju umetnosti (ne shtampa se novo izdanje vec decenijama...) 1,2,3,4, imas istoriju 1,2,3,4, imas istoriju likovne umetnosti kao izboran predmet...
i to su kao najtezi predmeti...
ovo ostalo je zanemarljivo...
imas fiziku samo u prvoj godini. to je sve od prirodnih...
imas geografiju dve godine, biologiju dve godine,informatiku, italijanski, engleski, srpski, instrumente, solfedjo, teoriju, predmetni instrument koji izaberes (kao uporedni ako nisi vec nesto svirao), harmoniju (od druge godine ako se ne varam...), kontrapunkt...i zapravo to je skoro sve...
imas i odsek za dizajn muzike ako te zanima...

ovaj.. koliko se ja secam, kad sam isla u istu skolu, nije nam bila najbitnija istorija, vec ono zbog cega se skola tako zove.. tako da.. ne da mu to nije najbolji izbor, nego se pitam zasto bi uopste razmisljao o muzickoj gimnaziji...
ti si se izgleda malo pogresno obavestila o srednjoj muzickoj...
 
linabg:
ovaj.. koliko se ja secam, kad sam isla u istu skolu, nije nam bila najbitnija istorija, vec ono zbog cega se skola tako zove.. tako da.. ne da mu to nije najbolji izbor, nego se pitam zasto bi uopste razmisljao o muzickoj gimnaziji...
ti si se izgleda malo pogresno obavestila o srednjoj muzickoj...
U potpunosti se slazem!
 
...zavrsila sam srednju muzicku, teoretski odsek sa dizajnom muzike...upisala isto na akademiji...sad uporedo sa matematickom...
a koliko se ja secam od nas se trazilo da znamo sve...takodje istorija umetnosti (likovne, sveta, ili muzike...) je jedino zapravo ste se ucilo (da ne kazem strebalo...)...jer ostalo se vise hvata iz logike...
a on jeste spomenuo istoriju umetnosti...i mislim da u ovoj skoli moze najvise odatle da nauci...
takodje, u nizoj je kod mene bio samo solfedjo, kasnije odvojena teorija, instrument, i hor ili orkestar...tako da ne znam kako iz nize moze da se zna sve ostalo sto se tice umetnosti...doduse i teorije uopste, no teorija nije tema...
 
jeele:
...zavrsila sam srednju muzicku, teoretski odsek sa dizajnom muzike...upisala isto na akademiji...sad uporedo sa matematickom...
a koliko se ja secam od nas se trazilo da znamo sve...takodje istorija umetnosti (likovne, sveta, ili muzike...) je jedino zapravo ste se ucilo (da ne kazem strebalo...)...jer ostalo se vise hvata iz logike...
a on jeste spomenuo istoriju umetnosti...i mislim da u ovoj skoli moze najvise odatle da nauci...
takodje, u nizoj je kod mene bio samo solfedjo, kasnije odvojena teorija, instrument, i hor ili orkestar...tako da ne znam kako iz nize moze da se zna sve ostalo sto se tice umetnosti...doduse i teorije uopste, no teorija nije tema...
dobro, a zar mislis da covek koji je rekao da voli istoriju treba da ide u skolu koja je strucno vezana za muziku? onda moze da ide i u skolu za slikanje i vajanje.. na isto mu dodje..
 

Back
Top