Silovanja Srpskih deca i zena do smrti.

Љуба

Zainteresovan član
Poruka
188
Silovanja do smrti
4. jul 2006


Piše: Vlastimir POPOVIĆ
MUSLIMANSKE vlasti su krajem 1993. godine uhapsile veliki broj vojnika, pripadnika 10. brdske brigade Mušana Topalovića Caca. Topalović je ubijen u dramatičnoj akciji hvatanja u centru grada. Pripadnici ove vojne formacije - ako se tako može nazvati - bili su u prvi mah optuženi za genocid nad civilnim (srpskim) stanovništvom. To je bilo prvo i jedino priznanje zvaničnog Sarajeva o zločinu iz verskih i nacionalnih pobuda, ali je on pripisan kriminalcima koji su se oteli kontroli.

Suđenja su bila svojevrsna farsa. Optuženi su čak javno priznavali zločine, ponašali se kao heroji, ali je većina krvoloka puštena. Između ostalih, na slobodi se našao i Jasmin Šljivo. Vratio se da „ratuje“ u 10. brdskoj brigadi, dok početkom 1995. nije proglašen za vojno nesposobnog. Prema sopstvenoj izjavi, oboleo je od epilepsije i šizofrenije, a nije potpuno razjašnjeno kako se našao na srpskoj teritoriji, kada je zarobljen.
Nastavljamo citiranje izjave Jasmina Šljiva, date pred istražnim organima Republike Srpske 5. aprila 1996. godine, uz neznatna skraćenja, a prenoseći je onako kako je napisana i potpisana.
- Prema mojoj procjeni, za vrijeme dok je Topalović komandovao brigadom, na Kazanima, kao i na drugim mjestima po gradu, pripadnici ove jedinice ubili su više od 3.000 ljudi, uglavnom srpske nacionalnosti. Pojedinačna ubistva vršena su uglavnom po dojavama Puškar Sakiba.
- PREKO Ćamila Bibera Ćame, špijuna u brigadi kojom je komandovao Zulić Mustafa, saznao sam da su njeni pripadnici takođe masovno ubijali Srbe i to iza Kozije Ćuprije prema Lipišnici. Pričalo se da je tamo ubijeno oko 1.500 Srba.
- Cijela naša grupa je bila zatvorena nakon što je Topalović Mušan ubijen od strane Avde Hebiba. (Hebib je bio načelnik policije Stari grad, kome je Topalović ubio sina koga je držao kao taoca - primedba V. P.). Bili smo u Centralnom zatvoru, a komandanti u zatvoru „Viktor Bubanj“. Iako sam ja sve priznao šta smo radili tokom 1993. godine, nikada nismo osuđeni, niti smo snosili neke posljedice. Nakon izlaska iz zatvora, mene su fizički maltretirali Jusuf Lendo i Suvad Milić, jer sam na istrazi sve rekao. Koliko mi je poznato, Samir Bejtić je pobjegao prilikom ubistva Mušana Topalovića i sada se nalazi u Zenici u 7. muslimanskoj brigadi. Takođe sam čuo da je izvršio korekcije na licu, te da je dobio novo ime i prezime.
- U našoj jedinici je pored ubistava bilo vrlo zastupljeno i silovanje djevojaka i žena. Uglavnom su silovane djevojke i žene srpske narodnosti, a prve koje se sjećam je bila Nedeljka Lakić, čije sam silovanje ranije opisao. U februaru 1993. godine je Samir Bejtić iz škole „Moris - Moca Salom“ u prostorije jurišne čete doveo nastavnicu srpskohrvatskog jezika Jasnu Biogradlić, staru oko 35 godina. Istu je fizički maltretirao, a za krevet su je vezali on i Jusuf Lendo i skinuli joj odjeću. Silovanje je započeo Bejtić, a nakon njega je sudjelovalo 20-25 pripadnika jurišne čete. Nastavnica je preživjela i danas predaje bosanski jezik u istoj školi.

- Nakon tri ili četiri dana Jusuf Lendo i Suvad Milić dovode tri djevojke. Ne sjećam se njihovih imena, ali znam da im je Jusuf psovao srpsku majku. Lendo i Milić su fizički maltretirali djevojke, sve tri su vezane za krevet. Nad njima su silovanje izvršila tridesetorica vojnika jurišne čete. Nakit sa djevojaka su uzeli Lendo i Milić. Nakon silovanja djevojke su istjerane iz prostorije praćene podrugljivim komentarima i prijetnjama.

- KRAJEM februara Jusuf Lendo i Suvad Milić doveli su dvanaest godina staru djevojčicu srpske narodnosti. Nad njom je izvršeno silovanje na taj način što su sa nje odjeću skinuli, a Jusuf Lendo je djetetu ruke vezao za krevet. On je prvi izvršio silovanje, a zatim su to isto učinili Suvad Milić, Hodža Amir, Ljaljaj Enver i Kajanija Ferid. Dijete je sve vrijeme plakalo. Kada je Kajanija počeo silovanje, djevojčica je umrla. Ja sam, takođe, imao namjeru da učestvujem u silovanju. Tijelo umrlog djeteta Jusuf Lendo je stavio u kesu za otpatke i odvezao u jamu Kazani.

- U martu 1993. godine Kajanija Ferid je doveo Sanelu Pekić, Muslimanku, staru oko 20 godina. Istu smo prijetnjama prisilili da se svuče, pa smo je silovali, Lendo, ja, Kajanija, Milić i još oko 20 jurišnika. Nakon silovanja Saneli smo dali punu kesu cigareta. Sutradan je Kajanija doveo Kantar Lejnu, mislim da je hrvatske nacionalnosti, staru 17 godina. I nju smo silovali kao i Sanelu, a na kraju joj je Jusuf Lendo zaprijetio da nikome ne priča. I njoj je poklonjena puna kesa cigareta.
- Poslije četiri ili pet dana sa ulice su Lendo i Milić pokupili dvije bliznakinje, Mirjanu i Slađanu, stare oko 20 godina, plave kose, krupnije građe. Njih dvije su udarane kožnim kaišima. Zavrtane su im bradavice na dojkama. Neki od jurišnika su ih zubima grizli. Nad istima je silovanje izvršilo oko 30 jurišnika.
- Početkom aprila 1993. godine Jusuf Lendo je doveo Renatu Radmilović, staru 19 godina. I nju smo silovali kao prethodne. Silovanje je trajalo par sati i kada ju je možda dvadeseti vojnik silovao, Renata je umrla. Njeno tijelo su Lendo i Milić spakovali u dvije vreće za otpatke, odvezli do Kazana i bacili u jamu.

PRIVILEGIJE I OBAVEZE
- PO mojoj procjeni, u prostorijama jurišne čete tokom 1993. godine je silovano 50-60 djevojaka i žena. Svim silovanjima nisam prisustvovao zbog obaveza u jedinici, kao i zbog toga što nisam uvijek ni bio pozvan.
- Sve vrijeme dok je Topalović Mušan komandovao brigadom, pripadnici te jedinice su po gradu imali privilegije i nisu nikome ni za šta odgovarali.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=16&status=jedna&datum=2006-06-27&feljton=5350

Nek vam je na cast demokrati i ostali koji ovo procitaju a ne vape za osvetom. Nek vam sluzi na cast da vam se srce ne kida kad citate kako je Srpska devojcica masovno silovana, i posle bacena na smece.
 
Ja postavio temu o masovnim silovanjima Srpskih deca i zena. Tipicno demokrate, sprdavaju se sa temom. Nadam se da cete vi doziveti isto sto su i ta Srpska deca i zene. Sta vas briga za masovna silovanja Srpskih zena i deca. Placite sa Tadicem i ostalim demokratama sve do haga sto vas nece prime u Eu :D . Bitno da mozete u Eu. Ali puste zelje, nema Ratka, nema ni Eu :D .
 
Pomenuću slučaj monstruoznog silovanja devetogodišnje Mirjane Dragićević, koju su silovala trojica mudzahedina 28. decembra 1992, pred očima njene majke.
Tog 28. decembra, oko 06h u kuću Rade Dragićević upala su trojica mudzahedina, od kojih dvojica crnaca i jedan belac.
Jedan od dvojice držao je Radu Dragićević, majku nesretne devojčice Mirjane, a drugi je skinuo usnulo dete do gole kože, ne treba da kažem da su se sva trojica "izređala" na maloj Mirjani.
Dete je vrištalo, gubilo svest, a kada je i treći završio ovo bolesno iživljavanje pucao je devetogodišnjoj Mirjani u čelo, a u njenu majku Radu ispalio rafal.

Snimljen je i dokumentarni film "Mirjana", autora Snježana Lalovića u produkciji Saveza logoraša Republike Srpske.
 
Љуба:
Ja postavio temu o masovnim silovanjima Srpskih deca i zena. Tipicno demokrate, sprdavaju se sa temom. Nadam se da cete vi doziveti isto sto su i ta Srpska deca i zene. Sta vas briga za masovna silovanja Srpskih zena i deca. Placite sa Tadicem i ostalim demokratama sve do haga sto vas nece prime u Eu :D . Bitno da mozete u Eu. Ali puste zelje, nema Ratka, nema ni Eu :D .
A kako bi ih interesovalo kad i nisu Srbi. Tema je ok citao sam o tome i ranije, uzas sta su sve Srbi dozivljavali i dozivljavaju u trulu i neodrzivu BiH
 
Љуба:
Ja postavio temu o masovnim silovanjima Srpskih deca i zena. Tipicno demokrate, sprdavaju se sa temom. Nadam se da cete vi doziveti isto sto su i ta Srpska deca i zene. Sta vas briga za masovna silovanja Srpskih zena i deca. Placite sa Tadicem i ostalim demokratama sve do haga sto vas nece prime u Eu :D . Bitno da mozete u Eu. Ali puste zelje, nema Ratka, nema ni Eu :D .


ti bre nisi normalan....
svi znamo da je bilo te tragedije...na svim stranama ....bilo je i mozda gorih situacija od opisanih ovde...bilo je strahote...ne ponovila se...
ali za ciji interes sada ovo potezes ?????????????
mogli bi isto tako da pisemo o pedofiliji u nasoj zemlji...
pa, naprimer permanentno silovanje 5-o godisnje devojcice na zvezdari...od strane ocuha i uz znanje majke.....
i slicno.....
sta mislis.....????
 
Љуба:
Ja postavio temu o masovnim silovanjima Srpskih deca i zena. Tipicno demokrate, sprdavaju se sa temom.
mislis sprdaju....
Љуба:
Nadam se da cete vi doziveti isto sto su i ta Srpska deca i zene.
a ovo je tipicino fasisticka izjava....
Љуба:
Sta vas briga za masovna silovanja Srpskih zena i deca.
a ovo je tipicna izjava za nekoga kome je dosadno, ko se nije 2 dana pobio sa nekim pa trazi novog neprijatelja....


inace, kako ocekujes da neko tvoje izjave shvata ozbiljno kada u recenici od 5 reci napravis 6 gresaka....
pre svega, prezentacija je ono sto 'prodaje robu'.
 
Зар не мислите да је мало неукусно да не кажем одвратно да се овако спрдате са оваквом темом. Како вас није срамота. Ако вас не итересују злочини над СРПСКИМ ДЕВОЈЧИЦАМА, ДЕВОЈКАМА ЖЕНАМА И ДЕЦОМ - заобиђите тему - а не да остављате коментаре после којих би човек могао само да закључи да се ради о чудовиштима која су добила прилику да куцкају на форуму.
 
Obersturmfuehrer:
mislis sprdaju....

a ovo je tipicino fasisticka izjava....

a ovo je tipicna izjava za nekoga kome je dosadno, ko se nije 2 dana pobio sa nekim pa trazi novog neprijatelja....


inace, kako ocekujes da neko tvoje izjave shvata ozbiljno kada u recenici od 5 reci napravis 6 gresaka....
pre svega, prezentacija je ono sto 'prodaje robu'.


Zar su bitnije gramatičke greške od istine?
 
eremita:
Зар не мислите да је мало неукусно да не кажем одвратно да се овако спрдате са оваквом темом. Како вас није срамота. Ако вас не итересују злочини над СРПСКИМ ДЕВОЈЧИЦАМА, ДЕВОЈКАМА ЖЕНАМА И ДЕЦОМ - заобиђите тему - а не да остављате коментаре после којих би човек могао само да закључи да се ради о чудовиштима која су добила прилику да куцкају на форуму.

upravo o tome i govorim...
TI kazes da mene ne interusije, i ONI kazu to....na osnovu cega ste vi izvukli taj zakljucak, meni stvarno nije jasno, al dobro, ocigledno je da nas rukovodi neka totalno razlicita logika...

a sto se sprdamo?
pa uvek cu da se sprdam na neciji racun ko se razbacuje nekim srpstvom, a ne ume pet recenica da napise....ne zato sto ne volim srbiju, nego naprotiv, zato sto volim srbiju.
 
Obersturmfuehrer:
pa uvek cu da se sprdam na neciji racun ko se razbacuje nekim srpstvom, a ne ume pet recenica da napise....ne zato sto ne volim srbiju, nego naprotiv, zato sto volim srbiju.


Hej prijatelju,
pa na sudu je relevantnija istina od nečije pismenosti?
Majka male Mirjane je bila nepismena, je l to razlog da danas ne sme da govori o nesreći i tragediji koja ju je zadesila?
 
mali.adadjo:
Zar su bitnije gramatičke greške od istine?

objasnio sam eremiti zasto tako reagujem na ove ispade...
naravno da nisu, samo se pitam zasto to neko postavlja, kako on razmislja, kako ce on srbiji da doprinese itd...

da ne spominjem to sto mi se cini da je ovaj ovo postovao da bi pljunuo na demokrate...pogledaj samo zakljucak...zakljucak nije tipa "zao mi je zbog ljudi", zakljucak je "evo vam demokrate, veselite se"...e to je ono sto je najgore...
 
Obersturmfuehrer:
da ne spominjem to sto mi se cini da je ovaj ovo postovao da bi pljunuo na demokrate...pogledaj samo zakljucak...zakljucak nije tipa "zao mi je zbog ljudi", zakljucak je "evo vam demokrate, veselite se"...e to je ono sto je najgore...



Slažem se sa tobom da niko nema pravo da zloupotrebljava srpsku nesreću,
za stranačko prepucavanje.
Ako je pomenuti to uradio, nije ok.
 

Back
Top