IKEA u Beogradu

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
logo92x33.gif


12:46 | Izvor: Politika

Beograd -- Švedska kompanija Ikea, najveći svetski lanac za prodaju nameštaja, traži plac za izgradnju svog objekta u Beogradu, saznaje Politika.


Za sada se kupci iz Srbije snabdevaju u Mađarskoj

Ova kompanija za sada razmatra tri moguće i trenutno najatraktivnije lokacije u prestonici: zemljište duž Pančevačkog puta i Ibarske magistrale, a u opticaju su i placevi koji se graniče sa autoputem Beograd – Zagreb.

Prema informacijama ovog dnevnog lista, Ikea planira da u prestonici otvori regionalni centar za ovaj deo Evrope, pa je pred predstavnicima ove kompanije za Srbiju nimalo lak zadatak, jer im je za podizanje objekta, sa pratećom infrastrukturom, potreban plac od najmanje 25 hektara.

Interesovanje ove svetski poznate kompanije za Beograd i Srbiju ne iznenađuje. Još pre petnaestak godina Ikea je prepoznala mogućnosti ovog tržišta, pa je u Novim Banovcima otkupila i uknjižila oko 20 hektara oranica u nameri da na tom mestu gradi, a u međuvremenu je otvorila prodavnicu kod Hajata. Zbog poznatih dešavanja na Balkanu, Ikea je promenila poslovnu politiku i odustala od te namere.

Ikea je osnovana 1943. godine i za nešto više od 60 godina stekla je status najvećeg lanca robnih kuća za prodaju nameštaja na svetu. Kompanija ima više od 200 robnih kuća širom sveta u kojima radi više od 100.000 ljudi. Promet ovog koncerna neprestano raste, zahvaljujući dobroj strategiji koja podrazumeva široku ponudu proizvoda po niskim cenama, što privlači veliki broj kupaca. Poslednjih godina kompanija beleži ekspanziju u Rusiji.
 
prosle nedelje sam imala poslovne sastanke u budimpesti i iskoristila situaciju da svratim do njihove ikee.

radnja je ogromna, a ja RAZOCARANA!!!

volim minimalisticki stil.

bila sam pod utiskom onog vremena kada je u bgd-u mogao da se kupi samo socrealisticki namestaj.

verujte da sada u gradu mozete da nadjete MNOGO kvalitetnije i lepse stvari po povoljnijim cenama od onih koje ikea ima u svojoj prodaji.

odabrala sam samo par sitnica.
cisto da opravdam dva sata utrosena u obilazak, koje sam kao i mnogi drugi kupci ostavila na kraju reda za kasu - bio je nepregledan.najmanje jos 2h cekanja.

da to nije samo moja reakcija dokazuju organizovani radnici ikee, kojima je opis radnog mesta - vracanje napustene robe na rafove.

ako je budu otvorili u bg - SIGURNA sam da ni jednom necu otici!
 
ma, slažem se. ja ikeu koristim za sitnice, čaše, vazne, krpare..gluposti za dečiju sobu...
nameštaj ne bih nikada kupila, jer ne volim te studentske varijante.
ja ne podnosim svetlo drvo. jeftino.
ali moraš priznati da su super za ukrase, za kuhinju, za korisne detalje.
ja idem u cirihu u ikeu. i nakupujem se sitniša...sva srećna.
e. za tim stvarčicama imam potrebu.
dakle raduje me ikea u beogradu;)
a za nameštaj...ima mnoogo boljeg po gradu! kvalitetnijeg!
 
pajamaca:
ma, slažem se. ja ikeu koristim za sitnice, čaše, vazne, krpare..gluposti za dečiju sobu...
nameštaj ne bih nikada kupila, jer ne volim te studentske varijante.
ja ne podnosim svetlo drvo. jeftino.
ali moraš priznati da su super za ukrase, za kuhinju, za korisne detalje.
ja idem u cirihu u ikeu. i nakupujem se sitniša...sva srećna.
e. za tim stvarčicama imam potrebu.
dakle raduje me ikea u beogradu;)
a za nameštaj...ima mnoogo boljeg po gradu! kvalitetnijeg!
Istina je. I ja obozavam ove sitnice. Cesto tamo takodje idem da pogledam ove "sobice", "kuhinje" itd. da imam neku novu ideju i za moj stan. :) Namestaj stvarno nije kvalitetan, pa i cene nisu niske. :( Ali veci je tamo izbor npr. ogledala, stolicicia, stolica, pa i sve je na jednom mestu i ne treba traziti po celom gradu.
 

Back
Top