Stomatoloski i Medicinski fakultet

Bg8333

Ističe se
Poruka
2.383
Da li sam ja jedini covek koji stice utisak da se na fakultetima uce neki idiotizmi koji nam nikad u zivotu nece trebati, da se gomila vremena gubi na nebuloze koje cemo da nabubacimo za ispit posle 2 meseca ucenja ko manijaci i posle ih zaboravimo. A da je gomila bitnih stvari izostavljena.
 
AcaBg82:
Da li sam ja jedini covek koji stice utisak da se na fakultetima uce neki idiotizmi koji nam nikad u zivotu nece trebati, da se gomila vremena gubi na nebuloze koje cemo da nabubacimo za ispit posle 2 meseca ucenja ko manijaci i posle ih zaboravimo. A da je gomila bitnih stvari izostavljena.
nisi jedini ima mnogo takvih. Nego da te pitam jesi ti na medicinskom. mozes li da mi das neki savet jer bih ja upisala taj fakultet ove god?pozz
 
mici__:
nisi jedini ima mnogo takvih. Nego da te pitam jesi ti na medicinskom. mozes li da mi das neki savet jer bih ja upisala taj fakultet ove god?pozz

a otkud ti znas da ima mnogo takvih kada tek planiras da upises :)))))

veruj mi da ne misle svi tako .... kada bi svi tako mislili to bi se promenilo ali nazalost velika vecina misli da je sve to potrebno i da ce sve to kad tad trebati ..... bedno ali istinito, noo na srecu i to se polako menja.... bar mislim :)
 
liberal82:
a otkud ti znas da ima mnogo takvih kada tek planiras da upises :)))))

veruj mi da ne misle svi tako .... kada bi svi tako mislili to bi se promenilo ali nazalost velika vecina misli da je sve to potrebno i da ce sve to kad tad trebati ..... bedno ali istinito, noo na srecu i to se polako menja.... bar mislim :)
cujem od raznih ljudi ma briga me sta pricaju videcu uskoro kakvo je stanje
 
PA znate šta, i ja često pobesnim kada vidim kakvim se glupostima zamlaćujemo, ali kada razmislim hladne glave - nama zaista sve te stvari trebaju...
Uostalom, koji čovek može sebe da nazove obrazovanim, a da nije video s od sociologije? Ma koliko ona nepotrebna bila... :|
 
AcaBg82:
Da li sam ja jedini covek koji stice utisak da se na fakultetima uce neki idiotizmi koji nam nikad u zivotu nece trebati, da se gomila vremena gubi na nebuloze koje cemo da nabubacimo za ispit posle 2 meseca ucenja ko manijaci i posle ih zaboravimo. A da je gomila bitnih stvari izostavljena.
Slazem se sa tobom! Kada zavrsis fax i krenes u praksu tada se sve nauci!
 
Ljudi pacijenti umiru zbog zaboravljenih gaza, od sepse, anafalaktickog soka od najbanalnijih mogucih stvari. A ovako su svi puni fiziologije, biohemije teorije u sitna crevca, svi su **** ga bog teoreticari, ovo ono ludilo. Svi znaju sta se redukuje, oksiduje, gde je koji pritisak, o anafalaktickom soku ce da pricaju po 3 - 4 sata teorije o sepski isto. Iz opste hirurgije znaju sve zivo ali ono naj osnovnije i najvaznije ne zna niko.
I zato na kraju imas takve situacije, neko zna neku ludacku teoriju ali ne zna da starilise opremu pa imas sepsu, ili ne zna ruke da opere, ili ne zna da treba da prebroji gaze pre i posle operacije.
Ono sto u novinama procitate u vecini slucajeva kod nas, da je umro pacijent, to su najbanalniji slucajevi u medicini, ali bukvalno najbanalniji, da je uopste sramota da to izadje u javnost.
na osnovnim studijama vas uce kao da specijalizirate sve moguce grane medicine, a vi na kraju NE ZNATE NI ANTISEPSU DA IZVRSITE.
 
Naravno da su bitni svi detalji vezani usko za medicinu i stomatologiju,ali zar nam je potrebna i fizika!? Da slucajno pacijent nece da mi umre ako ne znam Sredingerovu nejednacinu? To su predmeti koji su beskorisni za ovaj fax i treba ih izbacti jer te sputavaju i oduzimaju ti vreme da dobro savladas i koncentrises se na ono sto ce ti stvarno trebati i sto ti je zaista vazno!
 
Heart_Breaker:
Naravno da su bitni svi detalji vezani usko za medicinu i stomatologiju,ali zar nam je potrebna i fizika!? Da slucajno pacijent nece da mi umre ako ne znam Sredingerovu nejednacinu? To su predmeti koji su beskorisni za ovaj fax i treba ih izbacti jer te sputavaju i oduzimaju ti vreme da dobro savladas i koncentrises se na ono sto ce ti stvarno trebati i sto ti je zaista vazno!
Buraz iz BB ;) ne treba ta fizika Shredingerova jednacina i to, nego vise tipa optika, akustika i te laganini gluposti.
 
Definitivno nepotrebnih stvari ima... A fax... Kljuc definitivno jeste u redovnom ucenju... Zaista mnogo podataka moras da smestis u glavu i da ih ponavljas bezbroj puta kako bi tu i ostale... Meni najteze pada to sto je sve samo u bubacenju, nema onog dobrog sistema zakljucivanja... A da se uci vise nego u gimnaziji... pa na svakom fakultetu se uci vise nego tamo...
 
Fizika
Hemija
Sociologija
Statistika
Socijalna medicina
Uvod u klinicku praxu
Osnovi klinicke praxe
................................
A kad pitas svrsenog studenta da usije nesto on ne zna. Kad pitas da da injekciju on ne zna... infuziju ne zna.... previjanje ne zna.... sta je aneurizma ne zna..... da procita CT ili MRI ne zna.... osnovne hirurske instrumente ne zna.... kraniotomija ne zna.... laparotomija ne zna.... apendektomija ne zna....KPR ne zna..... Intubacija ne zna..... ali zato ovo gore nabrojano sve zna.
 
aj da se javi neko od ovih sto su upisali...

nasla sam raspored za prvu god i u prvom semestru ima samo genetika,histologija i anantomija.sta je od toga dvosemestralno?i koje predmete dobijam u 'drugom polugodistu'.i pise da postoje seminari.jel obavezno prisustvo i koliko doprinose znanju i oceni?ja sam cula da su prethodnu generaciju bas zbog toga sto ucenici seste god. nisu znali da usivaju slali pomalo na praksu jos od novembra.bar u bg-u.jl to istina ili me neko lozi?malo mi cudno...
 
meda_bica:
aj da se javi neko od ovih sto su upisali...

nasla sam raspored za prvu god i u prvom semestru ima samo genetika,histologija i anantomija.sta je od toga dvosemestralno?i koje predmete dobijam u 'drugom polugodistu'.i pise da postoje seminari.jel obavezno prisustvo i koliko doprinose znanju i oceni?ja sam cula da su prethodnu generaciju bas zbog toga sto ucenici seste god. nisu znali da usivaju slali pomalo na praksu jos od novembra.bar u bg-u.jl to istina ili me neko lozi?malo mi cudno...

Dvosemestralne su ti histologija i anatomija ( i engleski). U prvom semestru imas jos medicinu i drustvo, izborni predmet i osnove klinicke prakse ( njih racunaj odmah da si polozila). Sto se tice ove prakse, pa ides na nju svakog petka od oktobra, no tamo nista ne radis, cisto upoznajes atmosferu bolnice. Ali u svakom slucaju to je najzanimljivije ( ako imas srece mozda ti daju i da das bocu, ali ces sigurno menjati posteljinu, meriti puls i pritisak zamorcicima pacijentima i smetati ostalom medicinskom osoblju... ) U drugom semestru dobijas Prvu pomoc i jos jedan izborni predmet. Valjda nesto ne zaboravih. Seminari jesu obavezni ( imas pravo na minus po semestru) i ne dobijas nikakve poene na njih, bar ne u Bg-u. U sustini ovde je Bolonja usvojena samo formalno... retko na kom predmetu postoji sistem bodovanja... i na tim sto postoji profesori ga malo postuju... Nadam se da sam pomogla :)
 
_Jacka_:
Dvosemestralne su ti histologija i anatomija ( i engleski). U prvom semestru imas jos medicinu i drustvo, izborni predmet i osnove klinicke prakse ( njih racunaj odmah da si polozila). Sto se tice ove prakse, pa ides na nju svakog petka od oktobra, no tamo nista ne radis, cisto upoznajes atmosferu bolnice. Ali u svakom slucaju to je najzanimljivije ( ako imas srece mozda ti daju i da das bocu, ali ces sigurno menjati posteljinu, meriti puls i pritisak zamorcicima pacijentima i smetati ostalom medicinskom osoblju... ) U drugom semestru dobijas Prvu pomoc i jos jedan izborni predmet. Valjda nesto ne zaboravih. Seminari jesu obavezni ( imas pravo na minus po semestru) i ne dobijas nikakve poene na njih, bar ne u Bg-u. U sustini ovde je Bolonja usvojena samo formalno... retko na kom predmetu postoji sistem bodovanja... i na tim sto postoji profesori ga malo postuju... Nadam se da sam pomogla :)

Tacnije i preciznije iz bolonje je uzeto iskljucivo ono sto njima odgovara a sta sto je dobro za studente nije uzeto.
 

Back
Top