Stomatoloski i Medicinski fakultet
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Stomatoloski i Medicinski fakultet

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Stomatoloski i Medicinski fakultet

Da li sam ja jedini covek koji stice utisak da se na fakultetima uce neki idiotizmi koji nam nikad u zivotu nece trebati, da se gomila vremena gubi na nebuloze koje cemo da nabubacimo za ispit posle 2 meseca ucenja ko manijaci i posle ih zaboravimo. A da je gomila bitnih stvari izostavljena.

Domaćin zoranpetrovic84 (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Re: Stomatoloski i Medicinski fakultet

Svuda je tako.

Početnik
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Stomatoloski i Medicinski fakultet

Citat Original postavio AcaBg82
    Da li sam ja jedini covek koji stice utisak da se na fakultetima uce neki idiotizmi koji nam nikad u zivotu nece trebati, da se gomila vremena gubi na nebuloze koje cemo da nabubacimo za ispit posle 2 meseca ucenja ko manijaci i posle ih zaboravimo. A da je gomila bitnih stvari izostavljena.
    nisi jedini ima mnogo takvih. Nego da te pitam jesi ti na medicinskom. mozes li da mi das neki savet jer bih ja upisala taj fakultet ove god?pozz

Zainteresovan član liberal82 (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio mici__
    nisi jedini ima mnogo takvih. Nego da te pitam jesi ti na medicinskom. mozes li da mi das neki savet jer bih ja upisala taj fakultet ove god?pozz
    a otkud ti znas da ima mnogo takvih kada tek planiras da upises ))))

veruj mi da ne misle svi tako .... kada bi svi tako mislili to bi se promenilo ali nazalost velika vecina misli da je sve to potrebno i da ce sve to kad tad trebati ..... bedno ali istinito, noo na srecu i to se polako menja.... bar mislim

Početnik
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio liberal82
    a otkud ti znas da ima mnogo takvih kada tek planiras da upises ))))

veruj mi da ne misle svi tako .... kada bi svi tako mislili to bi se promenilo ali nazalost velika vecina misli da je sve to potrebno i da ce sve to kad tad trebati ..... bedno ali istinito, noo na srecu i to se polako menja.... bar mislim
    cujem od raznih ljudi ma briga me sta pricaju videcu uskoro kakvo je stanje

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

PA znate šta, i ja često pobesnim kada vidim kakvim se glupostima zamlaćujemo, ali kada razmislim hladne glave - nama zaista sve te stvari trebaju...
    Uostalom, koji čovek može sebe da nazove obrazovanim, a da nije video s od sociologije? Ma koliko ona nepotrebna bila... :|
    Janidebi

Aktivan član aleksandrica_k (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio AcaBg82
    Slazem se sa tobom! Kada zavrsis fax i krenes u praksu tada se sve nauci!

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljudi pacijenti umiru zbog zaboravljenih gaza, od sepse, anafalaktickog soka od najbanalnijih mogucih stvari. A ovako su svi puni fiziologije, biohemije teorije u sitna crevca, svi su **** ga bog teoreticari, ovo ono ludilo. Svi znaju sta se redukuje, oksiduje, gde je koji pritisak, o anafalaktickom soku ce da pricaju po 3 - 4 sata teorije o sepski isto. Iz opste hirurgije znaju sve zivo ali ono naj osnovnije i najvaznije ne zna niko.
    I zato na kraju imas takve situacije, neko zna neku ludacku teoriju ali ne zna da starilise opremu pa imas sepsu, ili ne zna ruke da opere, ili ne zna da treba da prebroji gaze pre i posle operacije.
    Ono sto u novinama procitate u vecini slucajeva kod nas, da je umro pacijent, to su najbanalniji slucajevi u medicini, ali bukvalno najbanalniji, da je uopste sramota da to izadje u javnost.
    na osnovnim studijama vas uce kao da specijalizirate sve moguce grane medicine, a vi na kraju NE ZNATE NI ANTISEPSU DA IZVRSITE.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da su bitni svi detalji vezani usko za medicinu i stomatologiju,ali zar nam je potrebna i fizika!? Da slucajno pacijent nece da mi umre ako ne znam Sredingerovu nejednacinu? To su predmeti koji su beskorisni za ovaj fax i treba ih izbacti jer te sputavaju i oduzimaju ti vreme da dobro savladas i koncentrises se na ono sto ce ti stvarno trebati i sto ti je zaista vazno!

Domaćin Sehnsucht (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio mici__
    Ako zaista zelis, upisi, nije toliko strasno kao sto se prica. Samo redovno ucenje i na konju si.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Sehnsucht
    Ako zaista zelis, upisi, nije toliko strasno kao sto se prica. Samo redovno ucenje i na konju si.

A koliko je to sati dnevno (prosječno)? Kad se sve ume u obzir, je li studirati medicinu teže nego učiti u gimnaziji?

Primećen član lp_rox_girl (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Slavik
    A koliko je to sati dnevno (prosječno)? Kad se sve ume u obzir, je li studirati medicinu teže nego učiti u gimnaziji?
    I mene to zanima?

Primećen član Pinturicchio (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Heart_Breaker
    Naravno da su bitni svi detalji vezani usko za medicinu i stomatologiju,ali zar nam je potrebna i fizika!? Da slucajno pacijent nece da mi umre ako ne znam Sredingerovu nejednacinu? To su predmeti koji su beskorisni za ovaj fax i treba ih izbacti jer te sputavaju i oduzimaju ti vreme da dobro savladas i koncentrises se na ono sto ce ti stvarno trebati i sto ti je zaista vazno!
    Buraz iz BB ne treba ta fizika Shredingerova jednacina i to, nego vise tipa optika, akustika i te laganini gluposti.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Pinturicchio
    Buraz iz BB ne treba ta fizika Shredingerova jednacina i to, nego vise tipa optika, akustika i te laganini gluposti.
    to za sredingerovu jednacinu sam samo naveo primer.pa jbg i te gluposti moraju da se uce,i to ti oduzima vreme. umesto toga bi bilo bolje da vise vremena posvetih necemu sto ce ti stvarno trebati

Primećen član
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

e aco interesuje me jel' studiras medicinu ili stomatologiju,na kojoj si god. i kako ide?

neke stvari je neophodno znati ma koliko ti se trenutno cinile nepotrebne...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Reputaciona moć
    41

Definitivno nepotrebnih stvari ima... A fax... Kljuc definitivno jeste u redovnom ucenju... Zaista mnogo podataka moras da smestis u glavu i da ih ponavljas bezbroj puta kako bi tu i ostale... Meni najteze pada to sto je sve samo u bubacenju, nema onog dobrog sistema zakljucivanja... A da se uci vise nego u gimnaziji... pa na svakom fakultetu se uci vise nego tamo...

Aktivan član dr.koki (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Fizika
    Hemija
    Sociologija
    Statistika
    Socijalna medicina
    Uvod u klinicku praxu
    Osnovi klinicke praxe
    ................................
    A kad pitas svrsenog studenta da usije nesto on ne zna. Kad pitas da da injekciju on ne zna... infuziju ne zna.... previjanje ne zna.... sta je aneurizma ne zna..... da procita CT ili MRI ne zna.... osnovne hirurske instrumente ne zna.... kraniotomija ne zna.... laparotomija ne zna.... apendektomija ne zna....KPR ne zna..... Intubacija ne zna..... ali zato ovo gore nabrojano sve zna.

Domaćin Sehnsucht (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio Slavik
    Nije, ali MORA redovno da se radi. 2-3 sata dnevno je i vise nego dovoljno, a u prvoj godini imas 2 slobodna dana u nedelji, tako da sve moze da se stigne.

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hey,kad smo vec kod toga kako da se prebacim iz Banja Luke u Novi sad na stomatologiju?Sto se tice faksa u Srbiji je jos i dobro kako je kod nas.Pozdrav svima

Obećava Trinity_girl (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

[QUOTE=Kikina]Hey,kad smo vec kod toga kako da se prebacim iz Banja Luke u Novi sad na stomatologiju?Sto se tice faksa u Srbiji je jos i dobro kako je kod nas.Pozdrav svima[/QUOTE
    A kako je kod vas?

Primećen član
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

aj da se javi neko od ovih sto su upisali...

nasla sam raspored za prvu god i u prvom semestru ima samo genetika,histologija i anantomija.sta je od toga dvosemestralno?i koje predmete dobijam u 'drugom polugodistu'.i pise da postoje seminari.jel obavezno prisustvo i koliko doprinose znanju i oceni?ja sam cula da su prethodnu generaciju bas zbog toga sto ucenici seste god. nisu znali da usivaju slali pomalo na praksu jos od novembra.bar u bg-u.jl to istina ili me neko lozi?malo mi cudno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio meda_bica
    aj da se javi neko od ovih sto su upisali...

nasla sam raspored za prvu god i u prvom semestru ima samo genetika,histologija i anantomija.sta je od toga dvosemestralno?i koje predmete dobijam u 'drugom polugodistu'.i pise da postoje seminari.jel obavezno prisustvo i koliko doprinose znanju i oceni?ja sam cula da su prethodnu generaciju bas zbog toga sto ucenici seste god. nisu znali da usivaju slali pomalo na praksu jos od novembra.bar u bg-u.jl to istina ili me neko lozi?malo mi cudno...
    Dvosemestralne su ti histologija i anatomija ( i engleski). U prvom semestru imas jos medicinu i drustvo, izborni predmet i osnove klinicke prakse ( njih racunaj odmah da si polozila). Sto se tice ove prakse, pa ides na nju svakog petka od oktobra, no tamo nista ne radis, cisto upoznajes atmosferu bolnice. Ali u svakom slucaju to je najzanimljivije ( ako imas srece mozda ti daju i da das bocu, ali ces sigurno menjati posteljinu, meriti puls i pritisak zamorcicima pacijentima i smetati ostalom medicinskom osoblju... ) U drugom semestru dobijas Prvu pomoc i jos jedan izborni predmet. Valjda nesto ne zaboravih. Seminari jesu obavezni ( imas pravo na minus po semestru) i ne dobijas nikakve poene na njih, bar ne u Bg-u. U sustini ovde je Bolonja usvojena samo formalno... retko na kom predmetu postoji sistem bodovanja... i na tim sto postoji profesori ga malo postuju... Nadam se da sam pomogla

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Jacka_
    Dvosemestralne su ti histologija i anatomija ( i engleski). U prvom semestru imas jos medicinu i drustvo, izborni predmet i osnove klinicke prakse ( njih racunaj odmah da si polozila). Sto se tice ove prakse, pa ides na nju svakog petka od oktobra, no tamo nista ne radis, cisto upoznajes atmosferu bolnice. Ali u svakom slucaju to je najzanimljivije ( ako imas srece mozda ti daju i da das bocu, ali ces sigurno menjati posteljinu, meriti puls i pritisak zamorcicima pacijentima i smetati ostalom medicinskom osoblju... ) U drugom semestru dobijas Prvu pomoc i jos jedan izborni predmet. Valjda nesto ne zaboravih. Seminari jesu obavezni ( imas pravo na minus po semestru) i ne dobijas nikakve poene na njih, bar ne u Bg-u. U sustini ovde je Bolonja usvojena samo formalno... retko na kom predmetu postoji sistem bodovanja... i na tim sto postoji profesori ga malo postuju... Nadam se da sam pomogla
    Tacnije i preciznije iz bolonje je uzeto iskljucivo ono sto njima odgovara a sta sto je dobro za studente nije uzeto.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Aca_Banovani
    Tacnije i preciznije iz bolonje je uzeto iskljucivo ono sto njima odgovara a sta sto je dobro za studente nije uzeto.
    Nazalost tako je...

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treba neko da tajno snima na kakvim glupostima nasi studenti gubde godine zivota i da to pusti u etar a posebno da posalje onima u EU i u Bolonji. Da se vidi sta ce oni na sve to da kazu.

Slične teme

1. stomatoloski fakultet u Pancevu
    Autor Luciferko u forumu Ostali fakultetski centri
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 04.11.2013., 16:01
  2. medicinski fakultet
    Autor mimixx u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.05.2008., 16:01
  3. Stomatoloski fakultet Foca
    Autor draganmm u forumu Arhiva
    Odgovora: 0