Cigani lete u nebo!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Гледала сам Цигане четири пута и опет ћу их гледати, једноставно обожавам ту представу, због музике, глуме, балета, атмосфере...
 
Meni je ta predstava mnogo losa.Toliko bezrazlozne patetike,lose glume i predvidljivog lose napisanog teksta nisam odavno sreo na jednom mestu.Odlicno pevaju i odlicno igraju,ali sve je kao za svadbu pravljeno,nema uzbudjenja.Meni licno jedna od losijih predstava u Bg.
 
Nisha:
Meni je ta predstava mnogo losa.Toliko bezrazlozne patetike,lose glume i predvidljivog lose napisanog teksta nisam odavno sreo na jednom mestu.Odlicno pevaju i odlicno igraju,ali sve je kao za svadbu pravljeno,nema uzbudjenja.Meni licno jedna od losijih predstava u Bg.

Да, да Максим Горки спада у "лошије" писце... :confused:
 
Pa, to se često dešava- ruski romantizam danas lako nazovu patetikom! :) Jedna gimnazijska profesorka srpskog mi je jednom pričala kako je klincima pročitala Petrarkinu pesmu i pitala ih čiji misle da je to tekst i klinci su najozbiljnije rekli da misle da je autor Marina Tucaković! :lol:

Naravno d aje Gorki fantastičan pisac. Ja sam gledala predstavu i mislim d aje sasvim prolazna! Meni nije nešto strašno fascinantna ali njen cilj i nije bio da bude antička tragedija i da se seku vene- to je, u prvom redu, zabavna predstava- mjuzikl! I, čim ima onih koji hoće da je pogledaju nekoliko puta znači da je ostvarila cilj! ;)
 
Primetio sam spominju ljudi, a nisam video da ima tema sa doticnom tematikom...
Dakle, konkretni utisci... sta je dobro, sta nije, kako ste reagovali na predstavu, itd...
Imao sam priliku da nedavno pogledam predstavu, moj prvi mjuzikl i moram priznati da me je oborio s nogu..FENOMENALNO!!! :shock:
 
За све заинтересоване, који воле музику из ове представе једна информација, Позориште на Теразијама ће ускоро снимити у студијским условима soundtrack из представе "Цигани лете у небо"... :-D
 
Знам да ће се многи обрадовати, скините што пре музику са speedyshera, јер траје неких десетак дана од момента кад се стави.

ciganiruskifilmnu3.jpg



http://www.speedyshare.com/930938774.html
 
E sada,vidim fanovi pisu u glavnom,ali moram reci svoje utiske...Scenario je plitak i toliko povrsan da mi je pokvario ugodjaj,odnosno da nije bilo onih super koreografskih delova umro bih od dosade i lose glume!Prica nema dramatiku i vec na pocetku provalis kraj,a glumci su,mozda usled loseg teksta,igrali jako lose i za moje oci ovo je bio pokusaj da se napravi mjuzikl,ali neuspeo!Za sada,jedino Cikago vredi gledati sve ostalo u ovom pozoristu je jako lose!
 
Nisha:
E sada,vidim fanovi pisu u glavnom,ali moram reci svoje utiske...Scenario je plitak i toliko povrsan da mi je pokvario ugodjaj,odnosno da nije bilo onih super koreografskih delova umro bih od dosade i lose glume!Prica nema dramatiku i vec na pocetku provalis kraj,a glumci su,mozda usled loseg teksta,igrali jako lose i za moje oci ovo je bio pokusaj da se napravi mjuzikl,ali neuspeo!Za sada,jedino Cikago vredi gledati sve ostalo u ovom pozoristu je jako lose!

Већ си једном рекао овај бисер! Али ајде понови још који пут! Максим Горки слаб "сценариста", прича "нема драматику"....

mauszq6pt8.gif
 
Maksim Gorki je jedno a dramatizacija za pozoriste nesto drugo,onaj ko je radio na ovoj dramatizaciji je ekstra ne talentovan tip...ali opet kazem vi ste fanovi ove predstave i sve gledate subjektivno,ali to ne menja cinjenicu da je predstava losa,povrsna i dosadna,a glumci krajnje neubedljivi....U ostalom ko kaze da se Gorki ne moze lose igrati?
 
Tip je ne talentovan a ti si ne pismen.
Hoćeš da kažeš da je npr. Ljilja Stjepanović neubedljiva kao Izergil? Koju si onda ti predstao gledao/la?
U predstavi jedino škripi Rada (i to bukvalno, kad progovori imam utisak kao da neko prelazi stirpoporom preko ogledala). Ostalo je naravno moglo da bude bolje - jer uvek može bolje, a sad je samo stvar koliko voliš mjuzikl a koliko ne.
 
Nisha:
Maksim Gorki je jedno a dramatizacija za pozoriste nesto drugo,onaj ko je radio na ovoj dramatizaciji je ekstra ne talentovan tip...ali opet kazem vi ste fanovi ove predstave i sve gledate subjektivno,ali to ne menja cinjenicu da je predstava losa,povrsna i dosadna,a glumci krajnje neubedljivi....U ostalom ko kaze da se Gorki ne moze lose igrati?


Није тип, већ жена. Драматизацију је радила Ивана Димић.
А тебе нико не тера да гледаш овај мјузикл, јер карте се и овако тешко налазе. :wink:
Ти уживај у глуми Андрије Милошевића и Маринка Маџгаља, кад су они за тебе "краљеви".
:roll:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3438830&postcount=78

Btw има ли наде да ЦГ добије мјузик-хол, макар и гусларски? :-D
 
I pored rupa koje ova predstava ima,pre svega rediteljska resenja,ceo ansambl je dao sve od sebe da to pokrije i zato je moj dozivljaj ove predstave fantastican.Svi na sceni su toliko predani da skoro mozemo i zanemariti te propuste.Imam utisak da je Rada mogla biti jos vatrenija i fatalnija da bi u potpunosti mogla da parira,bez lazne skromnosti,odlicnom Bosiljcicu! Inace, ova predstava se jako promenila od premijere tako da predlazem svima da je pogledaju jos koji put ako nadju karte.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top