VICHY...

K

Kanna

Gost
Koristim Vichy puder i prezadovoljna sam.Inace kazu da je to vrhunska kozmetika.
Posto imam problematicnu kosu,dermatolog mi je
prepisao Vichy sampon (protiv opadanja) i ampule.
Interesuje me da li Vi cure imate iskustva sa ovim
proizvodima
 
moj frend ti je koristio šampon i ampule protiv opadanja kose i vlasište mu se znatno poboljšalo,a samim tim i kvaliteta kose.je skuplje,ali se dugoročno gledano isplati.isto mu je preporučio liječnik.samo naprijed!
 
Ustvari htela sam da ti kazem nesto drugo. Moja drugarica je koristila Pilovit za kosu i resila problem. Al ako ti problem dolazi iz glave (ako se nerviras) dzaba sve.
 
Evo i ja da se prijavim.
Koristim Vichy termalnu vodu, njihov plavi tonik, kao i tonik 3 u 1, taj je mnogo dobar, a i njihove kreme termal fix mat i oligo 25.
Ali, pre nekoliko meseci sam htela da probam nesto drugo i otisla sam u Jasmin. Zena koja tamo radi, a bila je potkovana znanjem koliko sam primetila, mi je rekla da uzmem Colistar, jer Vichy ima samo termalnu vodu i ostalo je sve hemija. Posle sam se malo raspitala kod drugarice hemicara, i izgleda d aje zena bila u pravu...
Kome verovati...
 
Naravno. Ne igraju oni na kartu da lazu ( ugledna firma to sebi ne sme da dozvoli i po zakonu su duzni da napisu), nego na nemarnost.

Svi npr. misle da jedu cokoladu kad jedu Milku, a zapravo jedu: secer, punomasno mleko u prahu, kukuruzno brasno, saharozu, psenicno brasno, psenicni gluten, dekstrozu, E322- soja lecitin, E476 poliglicerol poliricinoleat.....a onda pise 25% kakao delova.
Ebote, pa to nije cokolada. :lol:
 
vala bas... ionako je internet zakon... lepo iscitas etiketu, sve sto te zanim izgooglas i eto...

a i ne lazu oni, samo ne navedu kolicinu svega toga sto ide u sastav kreme...

a i ta termalna voda, to nesto ne zvuci kako treba... lepo sam negde nesto procitala na tu temu, biotherm je lorealova etiketa, koristi termalne vode u svojim proizvodima e pa sad kad bi ta voda delovala kako treba zasto je loreal ne bi koristio u svojim kremama? takodje sam procitala da su loreal i lancome kreme skoro istog sastava i ucinka... ma sve je to jedno te isto.
 
Ja mislim da je Vichy skroz ok. A i ta njihova termalna voda je poznata sirom sveta po regenerativnim svojstvima i to jos od 1800 i neke. Meni skroz odgovara njihova kozmetika, a posebno mi je dobro mleko za telo Physio 5.5. Ekstra je i neki tonik za skidanje sminke, a i kreme Myokin i Termal Fix. Ja sam bas zadovoljna.
 
Milica BG:
a i ta termalna voda, to nesto ne zvuci kako treba... lepo sam negde nesto procitala na tu temu, biotherm je lorealova etiketa, koristi termalne vode u svojim proizvodima e pa sad kad bi ta voda delovala kako treba zasto je loreal ne bi koristio u svojim kremama? takodje sam procitala da su loreal i lancome kreme skoro istog sastava i ucinka... ma sve je to jedno te isto.

a sto bi koristili iste sastojke u razlicitim brendovima razlicitog kvaliteta i cene...?
a i marketinski im vise odgovara da imaju nekoliko razlicitih brendova, a onda u okviru svakog od njih nekoliko vrsta istog proizvoda...
to nam daje privid da biramo-a u stvari l'oreal, lancome, garnier, biotherm, maybelline...i ko zna sta sve jos koliko ja znam drzi-l'oreal...
 
Ja stvarno moram da se ubacim u ovu malu diskusiju.BIlLO GDE DA ODETA NA ZAPAD RAZLIKUJE SE KOZMETIKA KOJA MOZE DA SE KUPI SAMO U APOTECI I ONA KOJA SE PRODAJE PO PARFIMERIJAMA.Pre svega Vichy je medicinska kozmetika,pristupacna mu je cena a kvalitet vise nego bolji(naravno pod uslovom da kupite proizvode namenjene za zemlje EU,jer tada svi standardi moraju da se postuju).Vec 6 godina koristim njihovu liniju za negu lica,a moj muz je prezadovoljan sa njihovom penom za brijanje(nema vise uraslih dlaka)...ma lako je njemu kad ima negovanu zenu..ha,ha..samo napred devojke mazite se i mazite jer koza sve pamti...
 
Da sam se pouzdala letos samo u Vichy mleko za suncanje SPF30 verovatno bih ostala bez koze! Kremica za lice sa istim zastitnim faktorom se na temperaturi preko 35 C skroz razbljuckavila pa mi je iz tube curilo prvo ulje pa tek onda krema i to sva razdrockana...

Ma, ne bi mi nesto posebno ni bilo krivo nego em sam bacila za taj komplet 2500 din, em uopste nije moglo da me zastiti. Na kraju sam se mackala Niveinim mlekom SPF 25 za bebe i tako se spasla vrelog africkog sunca.
Razocarenje skroooz!

Moj dragi je koristio neki njihov sampon protiv peruti (ja mu kupila) i bio je prezadovoljan.

A onda sam se ja zeznula ovom gore navedenom kupovinom...
 
razmisljalica:
Da sam se pouzdala letos samo u Vichy mleko za suncanje SPF30 verovatno bih ostala bez koze! Kremica za lice sa istim zastitnim faktorom se na temperaturi preko 35 C skroz razbljuckavila pa mi je iz tube curilo prvo ulje pa tek onda krema i to sva razdrockana...

Ma, ne bi mi nesto posebno ni bilo krivo nego em sam bacila za taj komplet 2500 din, em uopste nije moglo da me zastiti. Na kraju sam se mackala Niveinim mlekom SPF 25 za bebe i tako se spasla vrelog africkog sunca.
Razocarenje skroooz!

Moj dragi je koristio neki njihov sampon protiv peruti (ja mu kupila) i bio je prezadovoljan.

A onda sam se ja zeznula ovom gore navedenom kupovinom...
Moguce je da su ti uvalili set krema za suncanje kojima je vec odavno prosao rok, pa ti je zato prvo izlazilo ulje i tek onda krema.U Srbiji se i meni desilo slicno iskustvo :evil:
 
bejbica:
Moguce je da su ti uvalili set krema za suncanje kojima je vec odavno prosao rok, pa ti je zato prvo izlazilo ulje i tek onda krema.U Srbiji se i meni desilo slicno iskustvo :evil:


ne mogu da budem sigurna da sam proveravala... obicno to zagledam. znas sta, idem sada tu tubu da izbunarim pa se javljam (mada ne verujem....)
 
E, nista nema (ni koji je rok trajanja ni datum proizvodnje). A na kraju tube, na onom nazubljenom delu gde je obicno utisnut datum nema nista sem par slova i dva broja - a nije datum niti godina.
E, bas jadno! Kako nam uvaljuju...:(
For info - kupila sam taj komplet sa sve torbicom u apoteci u Merkatoru.
 
razmisljalica:
E, nista nema (ni koji je rok trajanja ni datum proizvodnje). A na kraju tube, na onom nazubljenom delu gde je obicno utisnut datum nema nista sem par slova i dva broja - a nije datum niti godina.
E, bas jadno! Kako nam uvaljuju...:(
For info - kupila sam taj komplet sa sve torbicom u apoteci u Merkatoru.
Ta dva slova i dva ili tri broja su ti datum prozvodnje ( npr. VA 260 ) .Ae ako te ne mrzi napishi mi koji su pa cu ti ja reci do kada je proizvod bio upotrebljiv!
 

Back
Top