samopoštovanje i samopouzdanje

koliko vam je samopoštovanje i samopouzdanje?


  • Ukupno glasova
    49
  • Anketa je zatvorena .

xiaoyu

Domaćin
Poruka
3.755
Koliko vam je samopoštovanje a koliko samopouzdanje?

teddy.gif
 
Ovo je vezano za pitanje ličnog identiteta. Jedan od najbitnijih oslonaca našeg identiteta jeste naše ime, zatim naše telo, pa onda ljudi sa kojima smo u kontaktu, posao koji obavljamo, stvari koje posedujemo, itd. Pitanje identiteta je veoma složeno, i ne može se objasniti u par reči. Takođe, osoba tokom svog života može zapasti u krizu identiteta. To se može desiti u nekim "prelaznim", odnosno razvojnim životnim situacijama, ili nekim nepredviđenim događajima. Zamislimo da neka osoba odjednom ostane bez posla, bez prijatelja, bez para, itd. - kriza identiteta je neminovno tu.
 
život mi je više puta očitao lekciju i kada sam bila previše sigurna
i kada sam sebi suviše verovala....nikad se ne zna.....
treba u sebi ostaviti prostora i za padanje...ponekad koristi...
''ego ne treba da postane manijak''
.....nek ostane na ljuljašci....pa kad se poljulja....može i da se vrati!
 
Самопоштовање ми је увек било доста високо....а дуго сам, у периоду одрастања мислила да немам самопоуздања....
Сад, кад гледам уназад, у ствари имала сам га у сасвим довољној мери...а са сазревањем оно и даље расте....
 
Oduvek me prati opis ponosna, dosledna, odlucna, jaka, iskljuciva. Ne bih rekla da imam problem sa samopouzdanjem, jos manje sa samopostovanjem i slozila bih se sa Hellen, posle svakog raskida veze samopouzdanje i samopostovanje rapidno rastu. Ipak, ponekad sam u situacijama kada pomislim da bih mogla biti i samopouzdanija i samopostovanija, a onda opet da mozda ne treba uvek biti jak i strog prema sebi, pa dozvolim sebi i trenutke slabosti.
 
shaddow:
Sve u svemu lepa tema. Na šta si konkretno mislila kada si je postavila?
Postavila sam je jer sam danas vodila razgovor na ovu temu, pa me je interesovalo kakva je statistika po ovom pitanju na forumu.

Ove dve stvari razdvajam. Obe se naravno tiču identiteta kao što si rekao ali za mene su one koliko neodvojive, toliko i različite.

Lično imam visoko samopouzdanje, ali mi nekad manjka samopoštovanja, naročito kad je u pitanju posao. Ne u odnosu prema kolegama ili šefu, nego u odnosu prema urađenom poslu, kao da nikad nije dovoljno dobro. Možda samo sebi postavljam prevelike kriterijume. Kad vidim čime se drugi ljudi zadovoljavaju i hvale na sva usta, tek onda shvatim koliko grešim po pitanju samokritike. :roll:

teddy.gif
 
xiaoyu:
... Ove dve stvari razdvajam. Obe se naravno tiču identiteta ... ali za mene su one koliko neodvojive, toliko i različite.

Lično imam visoko samopouzdanje, ali mi nekad manjka samopoštovanja :roll: ...

teddy.gif
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije... :-) [/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]To je to. Ne osećam potrebu da, posle tebe, dalje polemišem. [/font]
 

Back
Top