SINOC ME JE UDARIO...

Gost
U stanju je da mi salje poruke preko mob.kojih ne zelim ni da se prisecam. Govori da ce mi upasti u kucu, da ce da me ubije…vecinom je takav kad je pijan. Sinoc me je udario! Zasto?! Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg treba udariti devojku! U pitanju su samo reci s’ moje strane. Ostavila sam ga ali plasim se da to ne menja mnogo stvari.
Moze li iko da mi kaze sta da radim?!
 
Anonymous:
U stanju je da mi salje poruke preko mob.kojih ne zelim ni da se prisecam. Govori da ce mi upasti u kucu, da ce da me ubije…vecinom je takav kad je pijan. Sinoc me je udario! Zasto?! Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg treba udariti devojku! U pitanju su samo reci s’ moje strane. Ostavila sam ga ali plasim se da to ne menja mnogo stvari.
Moze li iko da mi kaze sta da radim?!
Ne odgovaraj na njegove pozive.Najbolje promeni br.mobilnog ili ga iskljuci i ne ulazi ni u kakve diskusije sa njim.U kranjnjem slucaju pozovi neko musko da te zastiti i nemoj zaboraviti da za takvo njegovo ponasanje uvek treba dvoje.Tvoja greska u ovoj prici je da si sebe uopste dovela u takvu situaciju i sada je najbolje da ga ignorises sto vise mozes.Bilo kakva prica sa njim makar i na kratko moze samo da ti pogorsa stvar.
 
Obavezno reci roditeljima (imaces podrsku, a i oni nece biti nespremni ako se on telefonom javi njima - znace kako da ga eskiviraju). Obavezno se posavetuj sa psihologom (psihijatrom) u domu zdravlja ili nekom od centara za socijalni rad. Nemoj da te bude blam.
- Ono sto ne smes da radis, to je da ga smirujes, ili da mu na bilo koji nacin stavljas do znanja da treba da se razidjete. Promeni broj mobilnog. Ne javljaj mu se, ali budi svesna da ni on nece odjednom prestati da te zove. Alkoholizam je to.
Dakle, odmah u akciju!

Sve najbolje!

Pozdrav.
 
Iskreno, prvo reci svojima, pa onda promeni br. mobilnog, i ne izlazi mnogo u grad. A i ti sta si cekala do sada sto tu budalu nisi ranije odkacila. Znam da se voli i sve, ali sestro ima i neke granice. Ne prekines li sada posle ne ocekuj nista bolje. To sto preti, prete mnogi pa i pojedine devojke, ali to mozes obesiti macku o rep, pa cak i kad udare. Ali ti najbolje mozes proceniti do koje granice je on sposoban da ide. Zato^poslusaj me i ne plasi se reci tvojima bice ti mnogo lakse i sigurnije ces se osecati.
 
Nesmes da mu pokazes svoj strah,jer time ce sve biti jos mnogo gore!
Savetujem ti da se obratis nekoj muskoj osobi u koju imas poverenja,nemoj odmah da se obracas roditeljima za pomoc jer ces verovatno uplasiti i vise nego sto treba!
Samo budi mirna i hladna jer je on jedna obicna kukavica iako se pojavi neko ko ce stati u tvoju odbranu nestace glavom bez obzira!!!
Pa ako bas bude strasno.....postoji i SOS sluzba,i policija!
 
emy_331:
Nesmes da mu pokazes svoj strah,jer time ce sve biti jos mnogo gore!
Savetujem ti da se obratis nekoj muskoj osobi u koju imas poverenja,nemoj odmah da se obracas roditeljima za pomoc jer ces verovatno uplasiti i vise nego sto treba!
Samo budi mirna i hladna jer je on jedna obicna kukavica iako se pojavi neko ko ce stati u tvoju odbranu nestace glavom bez obzira!!!
Pa ako bas bude strasno.....postoji i SOS sluzba,i policija!
P zar mislis da neko drugi moze bolje da joj pomogne nego roditelji. Pa i da naprave frku, bila sam jos u goroj situaciji nego ona sad. Policija,sos, mozes se i tuziti ako hoces, ali tome svemu nema kraja samoc ces sebe jos vise povredjivati. Ako nisi bila u slicnoj situaciji nemoj da komentarises. Nego lepo razmisli pa pisi.
 
Moram da dodam da, zaista ne mogu da shvatim sta se dogadja sa njim kada je takav jer kad nije, on je najbolje stvorenje na svetu. Zato i mislim da mi nebi vredelo da se zalim policiji i sl.jer ga niko ne poznaje tako agresivnog osim na zalost mene. Bojim se da mi ljudi nebi verovali…Cak ni moja najbolja drugarica koja i njega poznaje ne moze potpuno da veruje da je ponekad takav…
 
... najzalosnije je to.kad neki tipovi kao recimo vecina ih je montenegro,iz montenegro :lol: prave se neko i nesto ,uglavnom svoje bolesne hirove pokazuju na devojkama ,ti nisi draga moja pomenula odakle je doticni persona da li je bitno ko odakle dolazi??! :lol:
 
Anonymous:
... najzalosnije je to.kad neki tipovi kao recimo vecina ih je montenegro,iz montenegro :lol: prave se neko i nesto ,uglavnom svoje bolesne hirove pokazuju na devojkama ,ti nisi draga moja pomenula odakle je doticni persona da li je bitno ko odakle dolazi??! :lol:

Persona je iz Vojvodine. Nisam sigurna da li je bitno dakle ko dolazi. Ipak mislim da nije!
 
Izvini, opet ja.
- Tri dana je proslo od kako si iznela svoj problem, a jos uvek "skupljas" savete. Pa cini mi se da se svi saveti svode na jedan: preduzmi nesto pod hitno, jer u suprotnom ce ti se uciniti da to i nije tako strasno?! Jedan udarac, pa sta? A iza njega ide jos jedan, pa jos jedan, pa mozda u kombinaciji sa tupim predmetom itd. Ili mozda mislis da je rec o onoj staroj "ko se bije, taj se voli"?
- Ako se to desava posle konzumacije alkohola, jasno je o cemu se radi. A ako se on ne seca da te je tukao, onda je stvar jos crnja. Somnabulizam (suzenje svesti) nastaje kod izrazitih alkoholicara, ili posle zestoke intoksinacije (trovanja) alkoholom.
Moj savet: bezi od njega. Sto pre to bolje.

Pozdrav.
 
Mislis somnolencija?A to nije suzenje svesti nego stepen ostecenja budnog stanja ,slicno stanju pospanosti.A somnambulizam je naziv za mesecarstvo.A ti si verovatno mislio na delirijum,sumracno stanje...?
Izvini na korekcijama ali kad se koriste neki izrazi onda treba znati njihovo znacenje.
 
Anonymous:
Moram da dodam da, zaista ne mogu da shvatim sta se dogadja sa njim kada je takav jer kad nije, on je najbolje stvorenje na svetu. Zato i mislim da mi nebi vredelo da se zalim policiji i sl.jer ga niko ne poznaje tako agresivnog osim na zalost mene. Bojim se da mi ljudi nebi verovali…Cak ni moja najbolja drugarica koja i njega poznaje ne moze potpuno da veruje da je ponekad takav…
Uz alkoholicara nemas buducnost, imas samo ruzne uspomene i povremene flesheve na vreme kada je bio trezan. Stara kineska poslovica otprilike glasi ovako: Prvo covek uzima casu, pa onda casa casu, na kraju casa coveka. Vremenom to vise nece biti on. Ni jedan alkoholicar sebi i drugima nece priznati da je alkoholicar. Zbog te bolesti promenice mu se odnos prema okolini, stavovi, ponasanje, navike. Porazgovaraj sa njim kada je trezan da ode(te) u savetovaliste za lecenje alkoholizma.U svakom gradu imas savetovaliste, kao i Klub lecenih alkoholicara. Ako ne pristane, moj ti je savet da bezis glavom bez obzira od njega: promena broja telefona, prestanak svakog oblika komunikacije, obezbedi sebi musku pratnju (brat, otac, drug) da bi sprecila fizicko maltretiranje, ako pouzdano znas da poseduje vatreno oruzje (a preti ti, verbalno ili sms porukama(znaci napismeno)) prijavi ga policiji. Ne osvrci se na momente kada je trezan, jer kada nasrne na tebe on ce biti pijan, agresivan i bez razuma.
 
kad te prvi put udari isti tren ga ostavljaj jer će to ponovo ponoviti.slaba mu je izlika da je bio pijan.ako mu oprostiš sve će se ponoviti a pošto je alkoholičar ne može se kontrolirati.
 
Blue vortex:
Izvini, opet ja.
- Tri dana je proslo od kako si iznela svoj problem, a jos uvek "skupljas" savete. Pa cini mi se da se svi saveti svode na jedan: preduzmi nesto pod hitno, jer u suprotnom ce ti se uciniti da to i nije tako strasno?! Jedan udarac, pa sta? A iza njega ide jos jedan, pa jos jedan, pa mozda u kombinaciji sa tupim predmetom itd. Ili mozda mislis da je rec o onoj staroj "ko se bije, taj se voli"?
- Ako se to desava posle konzumacije alkohola, jasno je o cemu se radi. A ako se on ne seca da te je tukao, onda je stvar jos crnja. Somnabulizam (suzenje svesti) nastaje kod izrazitih alkoholicara, ili posle zestoke intoksinacije (trovanja) alkoholom.
Moj savet: bezi od njega. Sto pre to bolje.

Pozdrav.

Jeste tri dana proslo...Hvala Bogu,i dalje SAMO "skupljam" savete...
Sto se tice alkohola, ne pije cesto i nije alkoholicar (sto ne znaci da nece). Seca se svega posle "burne" noci!
Savet sam prihvatila, bezim, koliko mogu...Vikend je taj od kojeg se jezim...
Hvala vam svima!
 
Anonymous:
Blue vortex:
Izvini, opet ja.
- Tri dana je proslo od kako si iznela svoj problem, a jos uvek "skupljas" savete. Pa cini mi se da se svi saveti svode na jedan: preduzmi nesto pod hitno, jer u suprotnom ce ti se uciniti da to i nije tako strasno?! Jedan udarac, pa sta? A iza njega ide jos jedan, pa jos jedan, pa mozda u kombinaciji sa tupim predmetom itd. Ili mozda mislis da je rec o onoj staroj "ko se bije, taj se voli"?
- Ako se to desava posle konzumacije alkohola, jasno je o cemu se radi. A ako se on ne seca da te je tukao, onda je stvar jos crnja. Somnabulizam (suzenje svesti) nastaje kod izrazitih alkoholicara, ili posle zestoke intoksinacije (trovanja) alkoholom.
Moj savet: bezi od njega. Sto pre to bolje.

Pozdrav.

Jeste tri dana proslo...Hvala Bogu,i dalje SAMO "skupljam" savete...
Sto se tice alkohola, ne pije cesto i nije alkoholicar (sto ne znaci da nece). Seca se svega posle "burne" noci!
Savet sam prihvatila, bezim, koliko mogu...Vikend je taj od kojeg se jezim...
Hvala vam svima!
bježi curo!glavom bez obzira!ne javljaj mu se nipošto!
 
dr:
Mislis somnolencija?A to nije suzenje svesti nego stepen ostecenja budnog stanja ,slicno stanju pospanosti.A somnambulizam je naziv za mesecarstvo.A ti si verovatno mislio na delirijum,sumracno stanje...?
Izvini na korekcijama ali kad se koriste neki izrazi onda treba znati njihovo znacenje.

Nema potrebe da se izvinjavas. Moja je greska. Hteo sam da kazem somnolencija. Tacnije, jer smatram da se radi o alkoholizmu, mislio sam na oblik delirantnog pomucenja svesti.

Hvala na ispravci.
 
Anonymous:
U stanju je da mi salje poruke preko mob.kojih ne zelim ni da se prisecam. Govori da ce mi upasti u kucu, da ce da me ubije…vecinom je takav kad je pijan. Sinoc me je udario! Zasto?! Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg treba udariti devojku! U pitanju su samo reci s’ moje strane. Ostavila sam ga ali plasim se da to ne menja mnogo stvari.
Moze li iko da mi kaze sta da radim?!

Bezi od njega!
 

Back
Top