Zasto je lakse voleti nego biti voljen?

ljubimica

Obećava
Poruka
61
Mozda i nije neka tema ali prosto me zanima da li nekoga zanima zasto veze pucaju a pri tome razlog uopste nije bitan.Iz takve veze izlaze obe strane povredjene a nijedna nezeli da prizna to!
Znam da zvucu glupo i neverovatno ali i to se desava da se dvoje vole i da odjednom vise nema nicega,da se svi pitaju sta im se desilo.Po meni postoji jedna jedina svar koja ih razdvaja a to je glupiponos a nijedna od njih ne zeli da ga proguta i da bude voljena..Verujte progutajte taj ponos i budite srecni nemojte pole da se kajete,VERUJTE MI JA ZNAM TO,ALI NEZNAM KAKO DA PROGUTAM TAJ PONOS I DA GA PRVA POZOVEM I DA VIDIM STA DALjE!Ljudi upomoc!vasa ljub.
 
ljubimica:
Mozda i nije neka tema ali prosto me zanima da li nekoga zanima zasto veze pucaju a pri tome razlog uopste nije bitan.Iz takve veze izlaze obe strane povredjene a nijedna nezeli da prizna to!
Znam da zvucu glupo i neverovatno ali i to se desava da se dvoje vole i da odjednom vise nema nicega,da se svi pitaju sta im se desilo.Po meni postoji jedna jedina svar koja ih razdvaja a to je glupiponos a nijedna od njih ne zeli da ga proguta i da bude voljena..Verujte progutajte taj ponos i budite srecni nemojte pole da se kajete,VERUJTE MI JA ZNAM TO,ALI NEZNAM KAKO DA PROGUTAM TAJ PONOS I DA GA PRVA POZOVEM I DA VIDIM STA DALjE!Ljudi upomoc!vasa ljub.


Pa verujemo ti ... nismo mi rasli na drveću .... imamo i mi jedan od ovih života.
 
Ljubimice,

Pitanje ti je tesko. Da ti ne odgovorim filozofirajuci na temu koju si dala, da budem praktican. Veze pucaju kao i mnogo toga u zivotu. Ponekad se cini da je to bez razloga. Ipak, razlog uvek postoji. Moze biti i nebitan za nekoga ko posmatra sa strane, ali za ljude u vezi je obicno bitan.

Ponos nije uvek glupa stvar. Ko ne ceni sebe i nema standarde sta moze da prihvati od partnera a sta ne moze, nece daleko stici. Obicno ce on ili ona biti ta strana koja ce prva pozvati, prva pokusati da nesto popravi, prva pokazati dobru volju, prva predloziti da se problem resi...

Vremenom, ipak vidis da ovakav pristup nije uvek dobar. Obicno ljudi to protumace kao znak slabosti i onda umeju da budu jos gori.

Zato ljubimice, da se ti ne bi razocaravala bez veze, svakome se moze oprostiti greska jednom i svakome se moze dati druga sansa. Treca.... to bi vec bilo previse
 
ljubimica:
Mozda i nije neka tema ali prosto me zanima da li nekoga zanima zasto veze pucaju a pri tome razlog uopste nije bitan.Iz takve veze izlaze obe strane povredjene a nijedna nezeli da prizna to!
Znam da zvucu glupo i neverovatno ali i to se desava da se dvoje vole i da odjednom vise nema nicega,da se svi pitaju sta im se desilo.Po meni postoji jedna jedina svar koja ih razdvaja a to je glupiponos a nijedna od njih ne zeli da ga proguta i da bude voljena..Verujte progutajte taj ponos i budite srecni nemojte pole da se kajete,VERUJTE MI JA ZNAM TO,ALI NEZNAM KAKO DA PROGUTAM TAJ PONOS I DA GA PRVA POZOVEM I DA VIDIM STA DALjE!Ljudi upomoc!vasa ljub.

ma nemoj da ga zoves bre, ko ga yebe bre...
gde ti je ponos? sto on ne pozove prvi?
 
Ne vidim zasto bi se bilo kome davalo vise od jedne nove sanse.

To bi vodilo samo u to da te ta osoba kojoj dajes trecu cetvrtu... ili ne znam koju sansu svaki put postuje sve manje i manje, a da si ti ne zaljubljen nego malo opsednut tom osobom.

Ako te neko zaista voli i postuje, bice mu dovoljno da dobije novu sansu i to je to. Ako ne, malo ce mu ili joj biti i sto novih prilika
 
lyon69:
Ne vidim zasto bi se bilo kome davalo vise od jedne nove sanse.

To bi vodilo samo u to da te ta osoba kojoj dajes trecu cetvrtu... ili ne znam koju sansu svaki put postuje sve manje i manje, a da si ti ne zaljubljen nego malo opsednut tom osobom.

Ako te neko zaista voli i postuje, bice mu dovoljno da dobije novu sansu i to je to. Ako ne, malo ce mu ili joj biti i sto novih prilika

Slozicu se sa ovim, ali cu i dodati da je u ljubavi sve dozvoljeno, ukljucujuci i kratkotrajno zaboravljanje ponosa.
 
Zainteresovao me je naslov a i to da nema mnogo postova. Ko ce da cita nesto dugacko u subotu ujutru!?
A kad tamo (ne potcenjujem problem!) - da l' da zovem il' da ne zovem.
Zovi.
Sta, vec su bile dve sanse? I nista?
Onda, nemoj da zoves.

E sad da se vratim na pitanje u temi. Lakse je voleti jer te to preterano ne angazuje. Volis, i tacka. Mozes voleti i (njegovu) sliku na zidu, onda ne moras ni da izlazis sa njim...Ne gnajvis se sa oblacenjem, sminkanjem, akanjem cipela, konverzacijom... Mozes ispred slike da cackac nos, podrignes, svadjas se sa bliznjima...
A ako hoces da budes voljen, ceka te mnogo vise posla.
Moras da budes dostojan ljubavi, paznje, postovanja. Pa kad tome dodas da moras ne samo da osecas, nego i da mnogo razmisljas...Uf!
 
zorab:
E sad da se vratim na pitanje u temi. Lakse je voleti jer te to preterano ne angazuje. Volis, i tacka. Mozes voleti i (njegovu) sliku na zidu, onda ne moras ni da izlazis sa njim...Ne gnajvis se sa oblacenjem, sminkanjem, akanjem cipela, konverzacijom... Mozes ispred slike da cackac nos, podrignes, svadjas se sa bliznjima...
A ako hoces da budes voljen, ceka te mnogo vise posla.
Moras da budes dostojan ljubavi, paznje, postovanja. Pa kad tome dodas da moras ne samo da osecas, nego i da mnogo razmisljas...Uf!
I kada tome dodas da druga strana razmislja da li je dostojna tvoje ljubavi, paznje, postovanja. Pa mora ne samo da oseca, nego i da mnogo razmislja...Uf!
 
Iskreno ja znam da ja njega volim,cak sam spremna i da dam trecu sansu,ali,vecito ono ali sta ce biti onda kada se sve ponvovi...19meseci nije malo ali cini me se da mi se to smcilo to njegovo nisam siguran nisam ovo nisam ono a znam (tj.on kaze i svi njegovi) da me on voli.Acela pricaje da smo mi suvise mladi!Mrzim takve stvari.....
 

Back
Top