ВЕЛИКА НАРОДНА СКУПШТИНА - СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ

Elite Recruiter

Početnik
Poruka
3

http://snp-miletic.org.yu/modules.php?name=News&file=article&sid=599

III ВЕЛИКА НАРОДНА СКУПШТИНА
СРПСКОГ НАРОДНОГ ПОКРЕТА СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ
druga6.jpg

ГОВОРЕ:

Епископ новосадски и бачки др ИРИНЕЈ

Aкадемик ДРАГАН НЕДЕЉКОВИЋ

Aкадемик ВАСИЛИЈЕ КРЕСТИЋ

ДАНИЛО НЕДОВИЋ
представник омладине покрета

НОВИ САД, ВЕЛИКА САЛА БИОСКОПА "АРЕНА"
СУБОТА, 16. децембар 2006. у 12,00 сати.

* * *
Призив Светог Духа - чинодејствује епископ бачки др Иринеј са свештенством
* * *
Пева ПРВО БЕОГРАДСКО ПЕВАЧКО ДРУШТВО
* * *​


Шта нам је то важно и непролазно поручио Милетић, што смо ми Срби тако често умели да заборављамо и да га се сећамо само у временима великих националних криза кроз које смо пролазили и кроз које пролазимо и данас?

Прва је порука: „Ми смо и Срби и грађани". То значи да смо ми народ јаке националне и родољубиве, али и демократске свести. Знамо да нема националне слободе без грађанских права и демократије, али још пре и више, да нема грађанских права и демократије без националне слободе и равноправности. Не мерећи шта је важније, Милетић је ипак опомињао: изгубљена грађанска права могу се у повољном стицају политичких прилика и вратити; изгубљена национална индивидуалност и свест „никад, ни довека".

Друга је пoрука: „И један Србин док постоји и он је народ". Она изражава највишу самосвест Срба и спремност да јој остану одани и у најтежим околностима, упркос свим настојањима да буде угушена и затрвена.

Трећа је порука: Српски народ мора бити и духовно (културно) и политички јединствен. Ми не желимо јединство Срба само северно од Саве и Дунава. Јединство Срба - макар само духовно - мора обухватити све припаднике српског народа јер без тога није јединство. Оно мора припремити и њихово политичко уједињење. Јер: „Срби морају имати своју јединствену и независну државу". Тек када је створе и учврсте могу размишљати о образовању ширих државних веза - федерација или конфедерација са другим балканским народима. Пре тога, није разумно.
MajskaSkupstina.jpg

Четврта порука: Срби северно од Саве и Дунава морају имати своје војводство, своју „Војводовину" са најширом културном и политичком аутономијом. Али какву и с којкм циљем? Аутономија у којој ће Срби бранити и унапређиваи своју националну свест, своја права и свој духовни живот, припремајући се за историјски тренутак у којем ће настати услови за остваривање сна о јединственој и слободној српској држави. У тој „Војводовини", у тој Српској Војводини, биће места, права и равноправности за све њене грађане, ма који језик говорили, ма коју веру исповедали, ма којој нацији припадали.

Пета порука: Културна еманципација и афирмација предуслов је свега другог - политичког и друштвеног - напретка српског народа. „Народ један онолико важи колико на мерилу образованости људске претеже... Сва заведења народа нашег чине један организам народног живота" - прокламовао је Милетић и у склaду с тим водио креативну и истрајну културну акцију.
 
Хм, биће ипак да нисте добро информисани. Нити је Покрет прерастао у политичку партију нити учествује у изборима (односно води предизборну кампању) !!!

Покрет није ту да на било који начин обмањује свој народ (попут партија у предизборној кампањи), већ напротив, тежи да помогне у сагледавању стања у којем се налази и народ и држава како би смо сви заједно нашли права решења. Ово се најбоље види и из саме теме „Србија - суочавање са истином“ под којом је одржана скупштина Покрета.

Скупштину Српског народног Покрета Светозара Милетића можете погледати данас од 21.00 на ТВ Мост.
 
DOKONI UM:
Samim tim što snimak emituje TV MOST skup IMA političku dimenziju.
Možda ću te razočarati, ali kada sam ja radio na delu osnivačkog akta tog pokreta on nije bio ono što je danas...tada je on trebao da okuplja srpski narod i da bude NESTRANAČKI POKRET ... ono što je on danas daleko je od ideja koje su bile na osnivanju.


JA pa ja...

Dokoni jel ima nesto u NS gde ti nisi ucestvovao...
 
Elite Recruiter:
Хм, биће ипак да нисте добро информисани. Нити је Покрет прерастао у политичку партију нити учествује у изборима (односно води предизборну кампању) !!!

Покрет није ту да на било који начин обмањује свој народ (попут партија у предизборној кампањи), већ напротив, тежи да помогне у сагледавању стања у којем се налази и народ и држава како би смо сви заједно нашли права решења. Ово се најбоље види и из саме теме „Србија - суочавање са истином“ под којом је одржана скупштина Покрета.

Скупштину Српског народног Покрета Светозара Милетића можете погледати данас од 21.00 на ТВ Мост.
Ako se ne varam na proslim lokalnim izborima ste ucestvovali zajedno sa Obrazom??
 
Elite Recruiter:
Хм, биће ипак да нисте добро информисани. Нити је Покрет прерастао у политичку партију нити учествује у изборима (односно води предизборну кампању) !!!

Покрет није ту да на било који начин обмањује свој народ (попут партија у предизборној кампањи), већ напротив, тежи да помогне у сагледавању стања у којем се налази и народ и држава како би смо сви заједно нашли права решења. Ово се најбоље види и из саме теме „Србија - суочавање са истином“ под којом је одржана скупштина Покрета.

Скупштину Српског народног Покрета Светозара Милетића можете погледати данас од 21.00 на ТВ Мост.
SUOCAVANJE SA ISTONOM:
....Покрет није ту да на било који начин обмањује свој народ (попут партија у предизборној кампањи), већ напротив, тежи да помогне у сагледавању стања у којем се налази и народ и држава ZA SAMO 9999 din (bez pdv-a) ....
:))
ko je za da se ova tema zatvori (ili premesti tamo gde joj je mesto)? JA
 
GoldenLady:
SUOCAVANJE SA ISTONOM:
....Покрет није ту да на било који начин обмањује свој народ (попут партија у предизборној кампањи), већ напротив, тежи да помогне у сагледавању стања у којем се налази и народ и држава ZA SAMO 9999 din (bez pdv-a) ....
:))
ko je za da se ova tema zatvori (ili premesti tamo gde joj je mesto)? JA
Zatvaranje teme za 9999+pdv? Mnogo je...
 
DOKONI UM:
Samim tim što snimak emituje TV MOST skup IMA političku dimenziju.
Možda ću te razočarati, ali kada sam ja radio na delu osnivačkog akta tog pokreta on nije bio ono što je danas...tada je on trebao da okuplja srpski narod i da bude NESTRANAČKI POKRET ... ono što je on danas daleko je od ideja koje su bile na osnivanju.

Kolko ti imas onda godina qq? Miletic, koliko znam, okuplja samo neke prilicn ostarije ljude.
 
DOKONI UM:
Dobro.
Ako misliš da znaš onda dobro da ti priznam da sam iz Nacionalnog stroja delegiran u Miletić da podyebavam situaciju

Nisi jer tada nije postojao Nacionalni stroj, vec su jos bili jedinstveni kao Blood & Honour za Srbiju, a podelili su se tek kasnije, ili tacnije podelili su ih, zbog neke price o parama iz inostranstva, a i zbog odnosa prema dve struje u Combat 18 i sl. A Mileticu je trebalo neko d alepi plakate jer valjda chiche u godinama imaju artritis ...
 

Back
Top