GORSKI VJENAC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e hvala
inace nasla sam neki sajt sa prepricanim lektirama i imaju sve moguce lektire osim gorskog.
pa naravno kad niko ziv nije ni procitao gorski verujem da ga ni njegosh nije procitao posle pisanja
 
ajoj ja stvarno ne mogu da citam. Ovo mi je prva lektira u zivotu koju nisam procitala ( posto inace volim da citam) jbt procitala sam cak i gilgamesha al ovo ne mogu nema teorije nek mi i dva zakljuci al nema sanse da procitam
 
daj bre to ne moze da se preprica....
ja nisam citala celo, nego samo delove iz CITANKE
I slazem se da je SMOOOR... bolje ekskuliraj to i pitaj nekog strebera iz odeljenja da ti malo objasni najvaznije delove :)
 
ma ja mislim da tu ni nema nikakvih vaznih delova tu samo nekoliko ljudi presipa iz shupljeg u prazno, i odlucla sam da ni ne zelim da znam o cemu to pricaju 100 strana tako da slobodno mozete da zatvorite temu
 
Па то само аветиња не може да разуме. Да је среће знали би га сви као азбуку, то је врхунац српског песништва. Шта тек да вам кажем за дело ''Луча микрокозма'', то тек не бисте разумели, како сте онда разумели ''Илијаду''...ни да помислим.
Боље би било да прочиташ шта заиста пише, а ако не разумеш, имаш на крају књиге како се који стих тумачи. Прочитај то и не брукај се.
 
Rujevit:
Па то само аветиња не може да разуме. Да је среће знали би га сви као азбуку, то је врхунац српског песништва. Шта тек да вам кажем за дело ''Луча микрокозма'', то тек не бисте разумели, како сте онда разумели ''Илијаду''...ни да помислим.
Боље би било да прочиташ шта заиста пише, а ако не разумеш, имаш на крају књиге како се који стих тумачи. Прочитај то и не брукај се.
Ilijadu sam razumela i bila mi je bash zanimljiva. Naravno nisam procitala celu, vec samo pojedine delove koje smo imali za lektiru.
A gorski nisam procitala i ne verujem da cu ikad
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top