bezbednost

livija

Veoma poznat
Poruka
12.265
danas su mi razbili kola da bi uzeli gps..... ispred prodavnice.... na 5 min od qcje....
ovo bi trebalo da je sigurno naselje.... sad... kola i gps cju prezdraviti.... ali... ostala je memorisana moja qcjna adresa..... ja zhivim sama..... nisam paranoik.... i da se neshto desi, verujem, snashla bih se..... no... nelagodnost je nesnosna.... ne mogu da se otmem utisq izlozhenosti.... ranjivosti..... ne samo kradje vecj i same chinjenice da ne postoji nachin da sprechim tako neshto....
koliko zaista dom znachi i sigurnost? ako uopshte.....?
 
@livija sreco .... jesi li gledala Radovana III kad lik stavi brisace u dzep ... tako i ti nisi smela da odesh bez GPSa ... ali sada je gotovo .... kod vas u USA .. mozete da nabavite naoruzanje ... ko ti pridje kucnom pragu .... udri ... !!!
 
pa, verovatno nikad nisi 100% siguran, gde god da živiš. ali, neka te uteše statistike ;) šta misliš koliko puta se u proseku jednoj osobi desi da je opljačkaju ili napadnu? zato, razmišljaj da si ti tvoje sad prošla i da po zakonu verovatnoće, nije na tebe red da opet budeš žrtva ološa.
možda ti je to neozbiljno, ali zapitaj se šta ti sad tu zapravo možeš? naravno, ako će ti biti lakše, stavi neki alarm na kuću i nek ti on pruža osećaj sigurnosti. samo nemoj da se previše isparanoišeš, kako to umeju Ameri, još najbolje da ideš da kupuješ pištolj...
 
tajchi je pizzda kakva se ne radja 2x u istom veq..... :|
pishtolj..... nikada ne bih qpila pishtolj.... a sve i da ga imam nikada ga ne bih drzhala na dohvat ruke.... i nikad se ne bih usudila da pucam u nekog.....
chuj, ameri imaju.... ma nashli su ameri lek za sve......
nije pitanje shanse sad.... stvar je u tome shto neko vecj ima neke informacije o meni..... shto neko vidi da ja svaki dan idem na fax, da do tamo treba 20 min vozhnje.... shto zanju gde qpujem kafu, gde se shisham, u koju poshtu idem etc.....
skeri, shto bi rek'o krvolok......
no stvar je u tome shto se neke stvari deshavaju bez nasheg uticaja.... usko vezane za nash zhivot... kako od svoje qcje napraviti sigurno mesto? shta znachi sigurno mesto?
kako se max izolovati?
 
@livija lutko moja ...

ovako ... nisi jedina kojoj su to ukrali ... a to sto ima tvoje podatke ... to ti se moglo dogoditi da si izgubila i novcanik sa dokumentima i sve bi neko znao o tebi .... ako se bojish zovi mene u goste ... :))
 
ja bih počela stavljanjem alarma na kuću. a ako bih se i dalje jako bojala, uzela bih cimera. time bih rešila to što sam sama u kući. i promenila bih navike. prodavnice, frizera, poštu, put do faksa,... i zvala bih razno društvo da dolazi što češće, čisto da taj eventualni napadač vidi da sad uglavnom ima ljudi u kući. šta misliš o tome?
 
pa imam vecj alarm..... a ne nosim nishta u novchaniq na osnovu chega bi neko mogao da zna moju adresu... zapravo stvar je sasvim nova, nikad nisam bila ovakvoj situaciji....
no, sinocj
sam chula da se neshto slichno dogodilo.... i to bash u komshiluq..... :-?
hm.... nije bash tako jednostavno dovucji nekoga qcji..... a i ne zhelim.... ovo je valjda deo odgovornosti.... kao nezavisnost ovo ono..... odrastanje
samo sam ponekad malo paranoichna..... bicje sve ok....
sinocj sam josh bila pod utiskom.....
najgore shto mozhe da se desi jeste da neko provali dok sam ja u qcji.... a i onda shta? to su lopovi ne ubice.... nek nose shta hocje....
mene samo malo plashi ako im ne bude dosta to shto nadju.... ne bih volela da se nadjem u situaciji da mi trazhe novac il neshto.... al... shta sad....?
e odoh da vozim kola na popravq.....
 
ne rise livija majke ti...shta kao padnesh na ledu i prestanesh da izlazish dok je led...ako tje ti neko uleteti u stan uletetje bez gpsa (shta je uopshte gps?)...poslushaj shta ti dzoni kazhe...jer pametniji je on od svih nas zajedno

strahovi su konjunkturni
od njih se dobro zivi
ne primajte nikog u svoja kola
komunicirajte telefonom
ugradite duple brave u stan
konzumirajte diskretno sarm
nek' vjecno zivi vasa ljubav
svijet je izvan vas
poljubi me ravno u du.pe
 
Ne vidim zasto bi sad bila veca meta, nego sto si dosad bila, samo zato sto neko ima dostupne podatke o nekim tvojim lokacijama sa tog GPS-a.
GPS je ukraden iz kola, jer je bio lako dostupna vrednosna roba, a ne kao izvor podataka. Da neko hoce nesto da sazna o tebi, to bi uradio na nacin da ti ne znas da skuplja podatke o tebi... pravoslavno recheno, pratio bi te.
To je predpostavljam onaj solo (ne integrisan), posebno kupljen, sa svojim displejem. Vredi par stotina dolara. Neki sitan ulicar te je video kad si stala i izasla iz kola. Prolazi pored kola i primecuje GPS. Jedina stvar u celim kolima koju je moguce maznuti u bukvalno 10 sec. Osvnre se oko sebe, nema ljudi blizu, niko ne obraca paznju, laktom u staklo, pruzi se kroz prozor, strgne uredjaj, pod jaknu, brzo se sklanja od kola i pravi blesav. I da je bilo ljudi u blizini koji su obratili paznju na lomljenje stakla, ne bi vecina ukapirala ko je sta uradio. Easy money for poor junky.
Amerika je land of opportunity... ja tamo ne bih propustio u svakom slucaju priliku da se uzivim u tipicnu Americku avanturu. Idi u streljanu, uci da pucas. Nabavi posle nesto slatko malo sa silencerom, sto ne ostavlja velike rupe i fleke. Nek ti Nicky preporuci nesto.
Nemoj da paranoises, ne daj da te sistem trti, trti ti njega. Pravljen je da pametni trte zatucane.

I da... reche da zivis sama u kuci :shock:
Ajde, jel mogu da ti se privalim... smorili me moji matorci, a ovde nema taki opportunity ko u Ameriky :D
Aaaaajdeee, znash kako umem lepo da masiram :D
 
Livija, samo prostri one moje " Lee " farke po užetu, na verandi ( kao : sveže oprane, pa se suše ! ), pa kad dođe onaj, navođen GPS - om, videvši dimenzije odeće pretpostavljenog domaćina, ima da ti vrati i taj prokleti GPS i još doda pola flaše ( nepopijenog ! ) " Cuty Shark " - a, džoint i pet - šest običnih cogareta, u znak izvinjenja !!! :-D
 
livija ja chisto sumnjam da tje ti razbojnici da se vrate,to su verovatno neki sitni lopovi/narkomani kojima je u tom trenutku zatrebalo para,verujem da su istog sekunda uzeli taj GPS i prodali ga nekome bez gledanja shta ima u njemu,a i ne verujem da ce ikome pasti na pamet da prati pomotju njega gde je tvoj stan/kutja.Mislim da ne treba da brinesh...
 
brza lova..... laki kesh shto kazhe sasha.... da smo x i ja u komshiluq ne bih se brinula.....
u chemu je stvar..... ljudi se lako osile.... po sistemu: shto je neko bolji od mene pa ima ono shto ja nemam.....
razlika u standardima je
ovde jako velika..... kapitalizam je surov..... a pohlepa ume da bude jako problematichna.....
nije preterivanje kad malo obrnesh stvari..... ta glupa mala sprava sadrzhi mnogo detaljnih informacija koje ako imash vishe od 3 vijuge u glavi mozhesh vrlo profitabilno da iskoristish.....
ne plashim se ja provale i slomljenog stakla... plashim se pohlepe i onoga na shta su ljudi spremni zbog iste.....

@tun... nisam rekla da ne treba da izlazim napolje... al ne bih bash ni da slomim qk.....
 
livija:
danas su mi razbili kola da bi uzeli gps..... ispred prodavnice.... na 5 min od qcje....
ovo bi trebalo da je sigurno naselje.... sad... kola i gps cju prezdraviti.... ali... ostala je memorisana moja qcjna adresa..... ja zhivim sama..... nisam paranoik.... i da se neshto desi, verujem, snashla bih se..... no... nelagodnost je nesnosna.... ne mogu da se otmem utisq izlozhenosti.... ranjivosti..... ne samo kradje vecj i same chinjenice da ne postoji nachin da sprechim tako neshto....
koliko zaista dom znachi i sigurnost? ako uopshte.....?
mom tati su razbili kola na sred Obilicevog na placenom parkingu, i lepo sve izneli i uredno ostavili..............PRAZNO!!!!!
 

Back
Top