Pitanje?

Beladona

Obećava
Poruka
58
Nisam sigurna da li sam na pravom mestu,
Ovo je pitanje za nekog sa dobrom memorijom. Pokusavam da se setim nekih slikovnica koje sam citala kad sam bila mala,ali ne uspevam. U jednoj su likovi bili luk Suzan,profesor grasak,kupina, a u drugoj je postojalo neko prase i zivelo je u zemlji Timbaktu. Ne secam se mnogo toga,ali ako neko uspe da se seti, please neka mi napise jer pokusavam da sakupim secanja ovih dana ali mi uopste ne ide.Mislim da su slikovnice s pocetka osamdesetih.
 
Ne znam dal je na pravom mestu ali se pridružujem jednim pitanjem :)
Jel se seća neko jednog albuma sa sličicama, isto sa početka osamdesetih? Ja samo znam da su bili neki patuljci i da je jesdan od njih imao čarape sa crveno-belim brugama. I na srednjoj stani su u nekom pesku, valjda su nekui i zakopani u njega, samo im glave vire.

I izvinjavam se ako zvuči konfuzno, tako mi je i u glavi po tom pitanju.
 
Beladona:
Nisam sigurna da li sam na pravom mestu,
Ovo je pitanje za nekog sa dobrom memorijom. Pokusavam da se setim nekih slikovnica koje sam citala kad sam bila mala,ali ne uspevam. U jednoj su likovi bili luk Suzan,profesor grasak,kupina[/
QUOTE]


pazi kad se setih ove slikovnice ali ne i naslova... imao sam je kao dete... secam se kako su nacrtani ti likovi, ako se ne varam prof grasak je imao naocare, luka se sacam kao onako malo place valjda.... pokusacu da se podrobnije setim u toku dana...
 
Beladona:
Nisam sigurna da li sam na pravom mestu,
Ovo je pitanje za nekog sa dobrom memorijom. Pokusavam da se setim nekih slikovnica koje sam citala kad sam bila mala,ali ne uspevam. U jednoj su likovi bili luk Suzan,profesor grasak,kupina, a u drugoj je postojalo neko prase i zivelo je u zemlji Timbaktu. Ne secam se mnogo toga,ali ako neko uspe da se seti, please neka mi napise jer pokusavam da sakupim secanja ovih dana ali mi uopste ne ide.Mislim da su slikovnice s pocetka osamdesetih.


Secam se. Izgledali su kao baloncici i bili neke roze boje. Jaoooo....
 
Evo,uspela sam da saznam na netu ko su ti likovi.
Voce i povrce je iz Britanije.Radi se o slikovnicama Munch Bunch kod nas prevodjenih kao "Bucna druzina". Likovi su kod nas prevodjeni kao Brankica Kupina, Luk Suzan, Krompirko itd.

Sto se tice likova iz Timbaktua. To su takodje britanske slikovnice prevodjene kao Vesela druzina iz Timbaktua(odatle slicnost sa cipelicima takodje iz britanske skole ilustracije). Likovi su bili nekakvi amorfni oblici, ja se secam nekog ruzicaste boje sa sesirom.Orginalno Mr Men slikovnice.

Sto se tice tih patuljaka o kojima je pitanje postavila Parka i ja se secam tog albuma.
 
parka:
Ne znam dal je na pravom mestu ali se pridružujem jednim pitanjem :)
Jel se seća neko jednog albuma sa sličicama, isto sa početka osamdesetih? Ja samo znam da su bili neki patuljci i da je jesdan od njih imao čarape sa crveno-belim brugama. I na srednjoj stani su u nekom pesku, valjda su nekui i zakopani u njega, samo im glave vire.

I izvinjavam se ako zvuči konfuzno, tako mi je i u glavi po tom pitanju.
He he... ovo je jedan od mojih omiljenih albuma sa sličicama... zvao se baš tako "Patuljci". Imam i prvi i drugi deo. Šta te interesuje...?
Moja omiljena slika je onaj veliki presek dirižabla gde svako od njih nešto radi u nekoj prostoriji... :D

teddy.gif
 
Au dirižabl... sad mi se javlja neko golicavo polu-sećanje. Pa ne znam što mi je bitno, nekako mi je to malo kripi sećanje iz detinjstva, najjače sećanje na taj album mi je njegova atmosfera koja mi je tad bila nešto misteriozna, sad ne znam dal bi bila. Jedno vreme sam počela da se pitam jesam li ja izmislila taj album s obzirom da ga se niko živi nije sećao. A postoje čak 2 dela...

A jel bi bila tako dobra da okačiš fotku ili sken bilo stranice sa dirižablom, bilo one u pustinji?
 
Fibi3:
Ja imam jos tu knjizicu. Zove se Jagodica Bobica. Valjda ih je bilo vise sa tim naslovima?


jaoo, pa moja deca gledaju neki crtac Jagodica Bobica!!! :-)
znaci to nije neki novoizmisljeni lik... eto, svasta covek od vas moze da nauci! :)
 
E, ne mogu da vjerujem da to još netko traži. Krastavac Hladnić i ekipa. Ema jabuka, Krompirko, Kiki kikiriki, Tvrtko orah. . . Kad se ih sjetim, bile su predobre. Svaka čast!!!
 

Back
Top