sata

d1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.406
posto trebam da nabavim novi HDD, pade mi na pamet da zemam sata, uz plocu sa via kt600 chipsetom.... kakva su vasa iskustva sa ovim standardom, koliko se dobija na brzini itd....

inache zapala mi je za oko gigabytova ploca, ima li neko bolji predlog?

ps. nforce2 ispada iz kombinacije jer nemam nameru da koristim dual channel, a cini mi se da je kt600 brza od nforce-a2 kada se koristi samo jedan kanal... :?
 
Dejane, ti si stvaro pobenavio?!
Uzmi Epox ili Abit, nforce 2, naravno i Bog da te vidi...
U jeftinijoj varijanti:
Epox 8RDA+, nema SATA, ali je uopshte pitanje da li je SATA koristan ili ne
Na Abitovoj strani je SATA, ali i napon 1.7 koji ce dozvoliti da se magistrala popne i preko 200MHz
Naravno, tu je i cena...Ona je na strani Epox-a, naravno...

P.S.Ako se odluchish za Abit, uzimaj samo revision 1.2

Respect
 
Pa ti ako hoces uzmi KT600,al ti je moj predlog Epox 8RDA3+ pa ti ne moras da koristis dual chanel ali bilo bi lepo da ga koristis,a i ova ploca podrzava SATA diskove.
Moj predlog EPOX.
Pozdrav
 
Cvele je potpuno u pravu....
Abit je po meni bolja plocha, ali Epox je prvom revizijom uspeo sve shto je Abit uspeo tek trecom...
Svaka chast Epox-u, dugo nisam testirao tako dobru plochu...
 
Mako:
nemoj misliti da ces dobiti nesto senzacionalno koriscenjem sata-a...

Ne znam kakvo je tvoje iskustvo sa satom ali ja sam testirao masinu(Gore navedeni Epox,Barton 2500,256 RAM,ati 9600,i sata Maxtor 80GB) i rekao sam kad bi bog imao racunar imao bi to,jeste brze od ATA diska i to osetno,premda bilo bi jos bolje da sam imao dva modula pa da koristim dual chanel al i ovako je dobro imao sam jednog kingstona Hyper X i ODUSEVLJEN sam.
Pozdrav

P.S D1 ako imas para za ovo sto sam gore naveo kupuj i uzivaj u zivotu
 

Back
Top