ati 9800se vs ati 9600xt
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ati 9800se vs ati 9600xt

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ati 9800se vs ati 9600xt

sta preporucujete.... da li je iko pokusavao otkljucavanje pipeline-ova i magistrale na 9800se i kakva su mu iskustva...

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Shto se otkljuchavanja magistrale i pipeline-ova tiche, treba prvo naleteti na primerak kome to moze da se uradi...
    Nisam ni pokushavao, tako da o tome necu prichati...
    Govoricu u nastavku o tome shta sam radio i probao...
    Elem, shto se 9600XT modela tiche, imao sam prilike da testiram Asus-ovo chedo...
    Moji utisci su sledeci:
    128 MB memorije raspoređene sa obe strane štampe, u osam mini BGA chipova. Memorija je Samsung DDR iz serije GC2A (2.8ns). Ono što je važnije, jeste njena mogućnost da radi na 1000 / 2.8 * 2 DDR MHz (714.29), što je podosta odpočetnih 600, na koliko po default-u shljaka. Obzirom na to da je u odnosu na Radeon 9600 Pro, samo core ubrzan za 100 MHz, ni performanse joj nisu bog zna kako drugačije, mada sam i ranije zaključio da RV350 nije preterano ograničen memorijskim propusnim opsegom.

Radeon 9600XT je nevidjena kartica i predstavlja trenutno najbolje reshenje chak i za zahtevnijeg korisnika. Ako neko ima 9600 Pro ili 9500 Pro kartu, naravno da ne postoji veliki razlog za upgrade (osim ako je neka dobra kombinacija). Moram dati prednost ASUS-ovoj karti, jer me je odushevio. Uz odličan kvalitet izrade, kvalitet slike, hardverski monitoring napona i temperature i visoku overklokabilnost (hlađena memorija od 2.8ns), tu je i kupon za originalnu verziju Half Life 2 igre; postoje i korisnici koji ce ceniti softver za video nadzor... Sa cenom koja je tek nešto iznad jachih Radeon 9600 Pro kartica, dobijash kartu koja je zmaj.

Slične teme

1. ATI 9600XT/TD
    Autor FROZEN u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.07.2004., 12:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •