Password

zvezdica**

Početnik
Poruka
13
Molim vas hitno mi odgovorite. Recimo da neko ima moj password od moje yahoo.com e-mail adrese. Da li ja uz pomoc nekog strucnjaka mogu da otkrijem sa kog kompjutera (znaci broja telefona) je neko usao u moj e-mail i kada? Hvala unapred!
 
zvezdica**:
Molim vas hitno mi odgovorite. Recimo da neko ima moj password od moje yahoo.com e-mail adrese. Da li ja uz pomoc nekog strucnjaka mogu da otkrijem sa kog kompjutera (znaci broja telefona) je neko usao u moj e-mail i kada? Hvala unapred!
a i da moze sta ako taj lik ne koristi dial-up nego recimo kablovski ????
 
Situacija je sada ovakva. Taj neko mi je promenio password!!! Sada nemam pristup sopstvenoj yahoo adresi. Sta da radim? Da li mogu da otkrijem ko je to uradio (po vasim komentarima izgleda da ne mogu) i koji je nov password? Ili da otvaram nov e-mail?
 
Možeš da pokušaš da iskoristiš opciju Forgot your ID or password, pod uslovom da taj koji ti je promeni password nije i ostale podatke u tvom profilu promenio. Ako jeste, onda otvori novi nalog.
 
Ne govorim o "zvezdici" konkretno, ali zanimljivo koliko se clanova javlja i kuka da odjednom njihov password ne vazi. Te neko im ukrao, te eto desilo se, te kao zaboravili....
Sve cesca pojava problema sa pristupima OS, mailovima i drugim accountima.
Cackanje oko tudjih emialova je isto kao otvaranje tudjih pisama.
 
codemaker:
Ne govorim o "zvezdici" konkretno, ali zanimljivo koliko se clanova javlja i kuka da odjednom njihov password ne vazi. Te neko im ukrao, te eto desilo se, te kao zaboravili....
Sve cesca pojava problema sa pristupima OS, mailovima i drugim accountima.
Cackanje oko tudjih emialova je isto kao otvaranje tudjih pisama.
Zajedno sa čačkanjem tj. pre njega ide i instarianje raznoraznih Key Logger-a, pa treba biti vrlo oprezan gde god se zahteva unošenje koriničkog imena/lozinke, da ne bi posle desilo nešto ovako.
 
codemaker:
Codemaker ni sam neznam koliko je ljudi pokušavajući da promeni svoj pasword upisivalo svašta u ona polja za popunu . Uz malo dedukcije i razmišljanja takvi slučajevi mogu da se poprave. Zato sam tražio mail adresu i stari i novi pasword. Znam to , jer mi ne bi bilo prvi put da radim tako nešto za druge .
 
snejks:
Codemaker ni sam neznam koliko je ljudi pokušavajući da promeni svoj pasword upisivalo svašta u ona polja za popunu . Uz malo dedukcije i razmišljanja takvi slučajevi mogu da se poprave. Zato sam tražio mail adresu i stari i novi pasword. Znam to , jer mi ne bi bilo prvi put da radim tako nešto za druge .
Otkud sada novi? Da zna novi verovatno bi se prijavila bez problema.
 
@snejks
Ma mislio sam da ti ne dam MOJE podatke, napisao si odmah ispod mog posta pa iapalo da meni trazis podatke :)
Mozda i uspes nesto da provalis u vezi problema.
Samo nemoj da se desi kao meni pre mnogo godina. Pozvao me neki komsija u stan u zgradi gde zivim da mu pomognem nesto oko racunara, ne moze da se pokrene maltene nista. Ustanovim tiliko djubreta, virusa, spyware i disk maltene na izdisaju. Probam sve sto se (tada) moglo ali ne vredi. Kazem to komsiji i kazem da je jedino resenje da se ponovo instalise Windows 95 (tako davno je bilo), ima li nekih vaznih podataka da snimamo na diskete pre instalacije. Komsija nemarno odmahnu rukom i rece da instalisemo, nista mu ne treba sa racunara. Instalisem nakon formatiranja diska i sve radi kao podmazano. Posle me jedan drugi komsija sekirom juriom dva meseca oko zgrade, jer je onaj prvim komsija ustvari pozajmio od drugog da se igra, dok je ovaj na odmoru. Coveku sam formatiranjem diska i nanovo instalacijom izbrisao neke podatke koje je zeleo da sacuva...

Dakle - nije uvek sve onako kao izgleda - pa da ne ispadnes "grbav".. Ti prvalis lozinku a ono i nije njena na primer...
 
Ma Codemaker Ok :)
Nego Bojane , znam da ljudi koji se ne bave informatikom mnogo , laici , oni kojima treba malo komocije a nisu baš najjsigurniji za računarom , znaju da naprave takve kiksove a neznaju kasnije da ih isprave ma koliko oni bili jednostavni i ma koliko godina oni imali iskustva sa računarom. Znam jer imam poznanike koji mnogo duže poseduju računar od mene , mnogo čhatuju koristeći javu jer im je mirc prekomplikovan za naučiti , koriste razne forume na kojima tu i tamo nešto napišu , webmail servise tek tek svaki dedeseti dan i itd. E oni su apsolutno nesigurni pri korišćenju tih istih servisa , kada im malo zabaguje internet oni oma pomišljaju da ih neko kontroliše , hakuje itd. Nažalost poster "Zvezdica**" mi deluje kao takva osoba , nije neki stručnjak definitivno jer pitanje ne bi postavila na takav način na kakav je postavila .
 
Znam, po tom pitanju, dosta sličnih osoba tako da ne moraš da mi objašnjavaš. Međutim one koriste jedan jedini računar onaj kod kuće, tako da tu nema ni reči o nekoj krađi lozinke, pod uslovom da je računar za takvo znanje namešten kako treba. Da bi u ovom slučaju znali da li je neko uopšte ukrao lozinku ili ne, treba znatno više informacija nego što je ovde dato, te samo ostaje da spekulišemo dok one ne stignu, ako uopšte stignu.
 
Razocarana sam posto ne samo da ne mogu da otkrijem ko mi je ulazio na email, vec to da mi je taj isti neko promenio password. Jedino sto mi preostaje je da obavestim sve prijatelje sa moje bivse mail liste (onih kojima znam mail napamet!) da mi pisu na moj novi mail.
Hvala vam na pomoci, ali ja zaista ne zelim da nekome koga ne poznajem dam moj e-mail i moj bivsi password. Ovde sam ipak dosla kao anonimna. Ipak hvala na ponudjenoj pomoci.
Pozdrav
 
Da li si uopšte probala opciju sa zaboravljenom lozinkom? Tu bar nikome nemoraš da saopštavaš tvoje korisničko ime i/ili lozinku. U svakom slučaju ubuduće budi pažljivija kada korstitš svoje email naloge.
 
zvezdica**:
Razocarana sam posto ne samo da ne mogu da otkrijem ko mi je ulazio na email, vec to da mi je taj isti neko promenio password. Jedino sto mi preostaje je da obavestim sve prijatelje sa moje bivse mail liste (onih kojima znam mail napamet!) da mi pisu na moj novi mail.
Hvala vam na pomoci, ali ja zaista ne zelim da nekome koga ne poznajem dam moj e-mail i moj bivsi password. Ovde sam ipak dosla kao anonimna. Ipak hvala na ponudjenoj pomoci.
Pozdrav
Nije mi samo jasno zašto nisi dala svoj email i pass da probamo da ga povratimo. Ja mislim da bi to sve zasluzilo jednu probu . :(
 

Back
Top