Tema za korisnike koji imaju zaražen računar

Nadam se da ima nekog da odgovori.Upecala sam se i zaradila virus "razr web"
skinula 5-6 programa koje su mi kolege preporucile,od malwer bite...,ma ne zhnam sta sve nisam uradila
cak i u safe modu radila scan i ponovo isto on je tu,
Kad uradim refresh otvore se tri crna prozora u dnu i desnom cosku kao zavrnut list papira
ik onda moram prvo taj coskic idem na x pa onda ova ostala tri ...i iskreno sam izludela
da li neko zna kako da ga se otarasim...hvala.

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-razor-web-removal/

:heart:

- - - - - - - - - -

https://www.google.com/search?q=raz...&es_sm=122&ie=UTF-8#q=razor+web+virus+removal

Ovde mozes naci jos tutorijala kako da uklonis taj virus :)

- - - - - - - - - -

Refresh stranicu ako se odmah ne pojavi kad kliknes na link ;)
 
nisu...ocistila je tacno ono sto treba. na kraju sam skinula hitman pro i on je nasao ono sto je mb preskocio i sto je zemana ispustila. instalirala sma neki freeware program za skidanje youtuba i istovremeno konvertovanje u mp3 i zarazila komp. ja vise u mb nemam poverenja.

Antimalware nije isto što i antivirus. Koga zanima, neka baci pogled na ovaj članak:

http://lifehacker.com/the-difference-between-antivirus-and-anti-malware-and-1176942277

Ima i deo za MB. Anti-malware može da pomogne kod zero-day pretnji i da služi kao dodatna zaštita uz antivirus.

Nemojte se previše oslanjati na zaštitne programe, najbolja zaštita je sam korisnik ukoliko zna šta radi.
 
Imam sledeci problem...kada skidam mp3 sa bilo kog sajta ili ga samo slušam...skroz mi ispreseca pesmu..pa se cuje kao neka pokvarena ploca ili izgreban cd..dok na youtubu tog seckanja nema, samo na mp3...bukvalno svaku pesmu ili audio snimak koji skidam sa interneta unisti - vise nista nije za slusanje :(( Da ne zna neko sta je u pitanju..jel neki virus..ima li resenja???
 
Ljudi imam jedan problem, pa ako neko zna ili pretpostavi kako može da se reši, neka napiše.
Naime sumnjam na neki malver ili slično, pa da pojasnim. Na poslu na kompu imao sam situaciju da na C particiji ima ukupno 40gb. Instalirani su programi i ostaje 10gb slobodno. Svi podaci se skladište na D particiju. Jednog dana od tih 10 prikaže slobodno 3.2, posle 2 sata 3.6, sutradan 1.5 gb, pa 1.7, pa 1.8, pa 2, pa 1.2... i tako u nedogled ne samo tog dana nego i kasnije, iako se podaci ne skladište na toj particiji. CCleaner odradi svoj posao, obriše sve moguće keševe i slično. Oslobodi se par stotina mb, ali i zauzeće particije skače gore dole, pa čak i sve do par slobodnih megabajta.
Juče sam instalirao novi win7 ultimate na svom kućnom kompu, koji ima vezu sa ovim na poslu preko usb fleš memorije. Prvo mi je bilo čudno da samo instalacija zauzima 21GB. Drugo posle instalacije google hroma zauzeće se popelo na 22gb. (???) Kad pogledam i saberem sve foldere na C fali nekih 5-6gb.
Uzmem danas da reinstaliram win i na trećem kompu, na koji sam instalirao programe sa fleša koji je već bio u prethodna dva kompa. Opet čudna priča. Isti win 7 ultimate sada ima sam 23gb.
Da li se neko susreo sa čudnim rastom zauzeća kapaciteta C particije? Ako jeste da li je u pitanju neki virus (meni izgleda na to da jeste), i ako jeste koji antivirus program rešava problem? Probao sam sa avg-om i kasperski al nijedan ne prijavljuje infekciju. Guglam već tri sata, video sam da su još neki ljudi imali problem, al ne nađoh odgovor.
Koliko god puta da pregazim windows, na novu instalaciju moram instalirati programe sa fleša koji svakako mora biti ubačen u prethodni (zaraženi?) komp jer instalacije programa nemam na cd-u.

E da da napomenem apdejt windowsa i bekap su isključeni na svim kompovima.
Možda sam i samo istripovao da je virus, al opet i da su neki logovi u pitanju nije ih bilo na prethodnim kompovima, gde je sve isto instalirano.
 
wmrt2.png


još jedan besplatan programčić uz Windows operativni sistem a svaki mesec se ažurira kroz update



wmrt3.png


nalazi se u C:/Windows/System32/mrt.exe



wmrt.png


a može i bez UPDATE servisa da se preuzme (birate OS, birate 32bit ili 64bit i na kom jeziku)
https://www.microsoft.com/en-us/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx
i opet bude pod istim imenom i na istom mestu

- - - - - - - - - -

sad nije pod istim imenom jer sam ja tako hteo pa ispodešavao sistem, nek je naopako - moje je!
 
wmrt2.png


još jedan besplatan programčić uz Windows operativni sistem a svaki mesec se ažurira kroz update



wmrt3.png


nalazi se u C:/Windows/System32/mrt.exe



wmrt.png


a može i bez UPDATE servisa da se preuzme (birate OS, birate 32bit ili 64bit i na kom jeziku)
https://www.microsoft.com/en-us/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx
i opet bude pod istim imenom i na istom mestu

- - - - - - - - - -

sad nije pod istim imenom jer sam ja tako hteo pa ispodešavao sistem, nek je naopako - moje je!
Nema vise 32 bit to se izbacuje barem ovi noviji sistemi ...poneki Linux distro ostao
 
Malwarebytes nista ne nalazi, hvala u svakom slucaju. Uspeo sam da podesim AVG da me ne smara na svakih 3 minuta tako da mislim da je problem resen. Hvala momci!
Ja sam koristio Avg pre par godina ,to nije nista ...Microsoft Security Essentials je mnogo bolji bio ....i nikada nisam reinstalirao Av ..preko fabrickog softvera Ad/remove ...nego preko neta i nikakvih problema ali treba da se trazi
:)
 

Back
Top