Tema za korisnike koji imaju zaražen računar

clan

Primećen član
Poruka
514
Posto mi je upalo nekoliko virusa i posto sam ih izbriso pa kada sam restartovao racunar pojavilo mi se ovo na ekranu (zaokruzeno na slici) i svaki cas izbacuje da downloadujem softver sa ova dva sajta http://www.cleansoftwares.com/ i http://www.checkssecurity.com/ takodje izbacuje i critical system errors virus found....
Prvi put vidim ovako nesto da li je ovo neka "navlakusa" da bi mi ubacili jos virusa ili???
I ako neko zna kako da resim ako ne reinstaliracu windows? Inace Spybot ne nalazi vise nista kao ni Kav takodje ni Bit defender ne nalazi nikakav virus ali ovo i dalje stoji???
 

Prilozi

  • Slika2.jpg
    Slika2.jpg
    5,2 KB · Pregleda: 166
Definitivno prevara.. Ni jedan softver za zastitu se ne namece na ovakav nacin...

Milim da ti moze da pomogne SpyBot S&D sa dopunjenim definicijama i skeniranje u Safe Mode..

Ukoliko sa njim ne rijesis stvar koristi program Hijak This ali ne brisi sa njim vec samo skreniraj i posatavi log file ovde, pa ce neko ko prije stigne da ti pomogne sta da uklonis pomocu ovog programa..

Pozzz..zzzz
 
Ovako ja sam imao istog ovoga gada kod kolege na računaru , stigao mu je mailom a nije imao antivirus raširio se za par sekundi na obadve particije. Prvo sam probao sa Avast Cleanerom spyboat search & Destroy , Spy Sweperom i sa Ad Awere Se , počistio sam sa njima ceo C disk , stavio Avast antivirus i pokupio najnovije definicije i uradio scan svih particija pre podizanja sistema i dao avastu ovlašćenje sve da briše čak i iz c:/windows/system32/ foldera oko 65% fajlova je bilo zaraženo u njemu sa njim + i pola D diska. Kada je startovao računar posle toga Windows je bio očišćen od njega ali je toliko bio oštećen da je jedva primao komande.
Posle svega ovoga sam bio prelomio i rešio problem na sledeći način : Brisanje svih Particija, formiranje novih particija i njihovo formatiranje i instalacija novoga windowsa. Čisto iz predostrožnosti da se nešto od njega slučajno ne zadrži u klasterima na hard disku.
 
snejks:
...
Posle svega ovoga sam bio prelomio i rešio problem na sledeći način : Brisanje svih Particija, formiranje novih particija i njihovo formatiranje i instalacija novoga windowsa. Čisto iz predostrožnosti da se nešto od njega slučajno ne zadrži u klasterima na hard disku.
Teško da bi se ovo moglo nazvati rešenje. Nadam se da su bar podaci ostali neoštećeni i sačuvani, pa u tom slučaju može da prođe kao rešenje u krajnjoj nuždi.
 
A da , da još dodam da sam pre bilo čega probao i ja da ga obrišem iz sistema ali jednostavno nisam mogao nigde da ga nađem a on sam je kočio sistem i zakucavao rad procesora na 100% preko svchost servisa :( Tako da sam pobrisao pola programa iz Add remove programs. :(
A da nešto bitno Avast ga je prepoznavao kao "Win Gen Troyan 32" :(
 
The Legolas:
Kako se zove taj program koji ti je pokrenut u pozadini.

Kod mene se danas pojavio sa sajta kao cleansoftwares i trazi da obrisem( navodno ce ostetiti racunar) srpski interfejrs, net framework i jos 2 stvari nisam zapamtio koje a inace ih sve 4 imam u ad remove instalirane.
Prvo me malo zbunio pa se nod32 upalio crveno, pogledam i nadjem tu malu aplikaciju u programu fajls ima ga i u svim programima a i u ad remove programu gde sam ga i deinstalirao.
Posle sam sa nodom, no adwareom i spy botom skenirao ali nista nije nafjeno osim majkrosoftov sekurity center nije u redu bla bla.
Sada cu iz bit defendera sa druge particije da skeniram da vidi ima li nesto, bio sam zaboravio za ovo dok nisam ovde procitao, ako nadjem nesto napisacu!
 
hmmmm...

Pod 1... Tema izgleda nije za ovaj podforum dok se ne utvrdi da je rijec o nekoj vrsti virusa
Pod 2....Nisi naveo koju konfiguraciju racunara imas
Pod 3....Nisi naveo koji Operativni sistem imas
Pod 4....Nisi naveo ni koju verziju DirectX-a imas
Pod 5....nedovoljno podataka da bi ti neko pomogao..

Ovde ima i ljudi sa iskustvom, ljudi sa znanjem, ljudi koji uce i svasta nesta, ali definitivno nema niko CAROBNI STAPIC...
 

Back
Top