Vilenjački jezik

Ako se potrudiš, na internetu možeš da nadješ čitavu gramatiku vilenjačkog, zajedno sa frazama, abecedom, pravilima, izuzetcima i.t.d. Ja samo to našla pre dve godine na nekom sajtu, i imam ištampano, tako da sajt sada ne znam. Ali samo traži malo duže, i naći ćeš. :P
 
Lame_du_guerrier:
Ako se potrudiš, na internetu možeš da nadješ čitavu gramatiku vilenjačkog, zajedno sa frazama, abecedom, pravilima, izuzetcima i.t.d. Ja samo to našla pre dve godine na nekom sajtu, i imam ištampano, tako da sajt sada ne znam. Ali samo traži malo duže, i naći ćeš. :P

Hvala, potrudicu se, nadam se da cu uspeti da nadjem nesto korisno... :smile:
 
Ja sam ozbiljan. Citao sam u novinama. Nema svuda naravno.
Mnogo dobra fora naucis izmisljeni jezik,znas ga ti i par ljudi , pa cik neka te neki spijuni provale sta pricas.

p.s Ono mumlanje iza saltera znaci nije vilenjacki... :-)
 
A oni u administraciji-to je neki trolovski jezik, pomesan sa rezanjem besnih kucica... :grin: Niko, osim doticnih osoba, ne zna taj tajni jezik, mada kada bolje razmislim i ne zelim da ga znam, ko zna kakve spellove oni bacaju(dok nas mrko gledaju )jer je u prevozu bila guzva ili im kasni plata... pa su im svi krivi. Shabanajzeri! :roll: :-P
 
Goldengaidin:
Mislim da se to izucava kao poseban jezik u americi na nekim fakultetima.


Da, imaš na Oxfordu (u Engleskoj) da uz Tolkina učiš i vilenjački... Tamo imaju neki čudni smerovi, takodje... Imaš naravno da ti smer bude fantastika-i Tolkin posebno... E uz Tolkina učiš njegovu istoriju, Vilenjački, i otprilike svaki delić njegovog života (maltene kad je ****... :)). Naracno, Gospodara, Simarilion i njegova ostala dela moraš da znaš napamet.. Baš doobar univerzitet... :)
 
u petnici iz lingvistike su prosle godine 'ladno izucavali vilenjacki...igrali se sta da kazem...

ako imas istapmano zar nema dole na stranici adresa odakle je??
ja sam se time zanimala sa jos par ljudi...bili fanatici teski...
i sve smo znali napamet...
joj kad se setim...
e onda je dosao george martin...
ali sve ostaje na kraju krajeva u secanju...
 

Back
Top