Boki Tadic - komentari na izjavu "Kosovo bliže nezavisnosti"

Da li je ovo proalbanska izjava?

  • Da?

  • Ne?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Jedni su zbunjeni, drugi bez komentara

Jakšić: Ne znam da li je to predizborna kampanja u smislu da želi da preotme glasače Čedi Jovanoviću koji zastupa nezavisno Kosovo, ali ništa mi tu nije jasno. Đurišić: To nije njegova prva takva izjava

Da li to srpski narod treba prevodioca ili advokata da razume poruku koju mu je uputio Tadic?

Zar ne bi bilo bolje da cuti nego da takvim izjavama "ohrabruje" preostale Srbe na Kosovu i Metohiji?

Kada se uzme nedavna izjava da "Srbi treba da se prikljuce institucijama na Kosovu" koje vlada Srbije ne podrzava onda je jasno na sta Tadic cilja.... bar za mene



http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/P06121105.shtml
 
Bravo za Tadica. Samo genije takve velicine moze da dodje do takvog epohalnog otkrica kakvo je otkrice da je Kosovo blize nezavisnosti...Da on nije sagledao realnost Srbi bi i dalje ostali u mraku misleci da ce se VS uskoro vratiti na Kosovo u preuzeti potpunu kontrolu. Naravno Tadic mora o tome da izvjesti i MZ jer ni oni vjerovatno toga nisu bili svjesni...Hvala gospodinu Tadicu za njegovo signaliranje MZ o snazi i samopuzdanosti Srbije. Takodje, zelim da se zahvalim za i za njegov doprinos boljem zivotu i ravnopravnosti Srba na Kosovu, ciji ce status, nesumnjivo, da se poboljsa kao rezultat ovog otkrica i jos vise kao rezultat nesebicnog djeljenja svojih saznanja sa MZ, gospodina Tadica. :roll:
 
E Borise, magareca glavo, Siptari ocekuju da dobiju nezavisnost, sada svi cuju da i predsednik Srbije ocekuje nezavisnost, ako obe strane ocekuju isto kakva je to poruka onima koji o tome odlucuju i kakva je to poruka Rusima na cije veto mi polazemo nadu? Svi mi vec veoma dobro znamo odnos snaga u svetu, ali ova izjava nema nikakve veze sa tim nego je u pitanju cist defetizam...
 
BEOGRAD - Izjava predsednika Srbije Boris Tadića, koji je izneo stav "da je u ovom trenutku mnogo veća verovatnoća da će Kosovo biti nezavisno", izazvala je različita reagovanja u političkoj javnosti Srbije.

Ова изјаве је брука и срамота не само за Бориса Тадића - него и за целу Србију.
Није њему први пут да као слугерања и шпијунчина страних интереса прави овакве заокрете. Само, он је одавно прочитан, још када ишао да метанише у Сребреницу а заобишао СРПСКО ГРОБЉЕ У БРАТУНЦУ.

Дакле, "господин" Председник Србије ДИРЕКТНО КРШИ ТЕК ДОНЕТИ УСТАВ ВОЉОМ ВЕЋИНЕ УПИСАНИХ БИРАЧА У СРБИЈИ - а то је таква количина гласова којој се он ни у најбољим сновима никада не може приближити.

Али, ничија није горела до зоре - што и за њега важи.

И ко зна зашто је добро што овакве изјаве даје баш сада пред Парламентарне изборе, дакле бирачима је потуно јасно чему могу да се надају од ове неодговорне
и конфликтне личности.
 
Ne znam, ne osecam nikakav gnev prema Bokiju, ravnodusan sam na njegove izjave... On je vec toliko prenapet, da je dva puta boravio na VMA zbog "prehlade"... Zalosno je sto sada ne vidim mehanizam kojim moze da se spreci propast, tj., potpisivanje dokumenta o prihvatanju nametnutog nam resenja. Jedini promil nade polazem u to da se Boki u odsudnom trenutku naglo povuce sa funkcije zbog "duboko privatnih" razloga. Ali, s druge strane, Ceda vreba priliku ako mu neko tutne olovku u sake...
 
Chedo Kokardic:
Boris Tadic je americka sluga i marioneta i on naravno radi sve sto mu amerikanci kazu. Nikada Srbi nisu imali vise izdajnika na vlasti nego danas. Boris Tadic je sramota za srpsku naciju i ljudski rod.

Izdajnik par eksalans. Koliko ovo steti drzavi Srbiji i Srbima mislim da je izlisno govoriti.

Dabogda crko Tadicu :evil:

Decko,vokabular ti je u kontekstu vrha piramide patriJotsko-domacinskog slenga.
I onda se penite i cupate rascupanu kosu kada vam ljudi od integriteta i struke govore da treba da se menja nakaradni pravopis sa sve vasim domacinskim dijalektom.
 
Tipična radikalska objektivnost i licemerje.
Predsednik nije rekao da će Kosovo biti nezavisno. Ali, je rekao "da je Kosovo bliže nezavisnosti i da će se boriti do poslednjeg trenutka da se to ne dogodi"
Kad Toma kaže da ako svet otme Kosovo (bude nezavisno), da ga nikad neće priznati, to je frajerčina i "pravi je baja", a kad Tadić poruči da će se boriti do kraja, onda je srpski izdajnik.
Jadno je to što pokušavate.
I budalama je jasno da je Kosovo već nezavisno od Srbije, samo da li će ga takvog i priznati međunarodna zajednica ostaje da se vidi.
 
filatelista:
Tipična radikalska objektivnost i licemerje.
Predsednik nije rekao da će Kosovo biti nezavisno. Ali, je rekao "da je Kosovo bliže nezavisnosti i da će se boriti do poslednjeg trenutka da se to ne dogodi"
Kad Toma kaže da ako svet otme Kosovo (bude nezavisno), da ga nikad neće priznati, to je frajerčina i "pravi je baja", a kad Tadić poruči da će se boriti do kraja, onda je srpski izdajnik.
Jadno je to što pokušavate.
I budalama je jasno da je Kosovo već nezavisno od Srbije, samo da li će ga takvog i priznati međunarodna zajednica ostaje da se vidi.

Ниси у праву, наравно, не можеш бранити НЕОДБРАЊИВО. То што тај шпијунски олош покушава да "дозирано" протури замисли својих шефова - О ЧЕМУ СЕ ОВАЈ НАРОД ВЕЋ ПИСМЕНО ИЗЈАСНИО, само нешто говори о њему А НЕ О ЧИЊЕНИЧНОМ СТАЊУ, а још мање о светском правном поретку који се покушава на овом примеру потпуно урушити.
 
MENI tADIC LICI NA OVO:
 

Prilozi

  • animals_144.gif
    animals_144.gif
    17,1 KB · Pregleda: 110
eremita:
Ниси у праву, наравно, не можеш бранити НЕОДБРАЊИВО. То што тај шпијунски олош покушава да "дозирано" протури замисли својих шефова - О ЧЕМУ СЕ ОВАЈ НАРОД ВЕЋ ПИСМЕНО ИЗЈАСНИО, само нешто говори о њему А НЕ О ЧИЊЕНИЧНОМ СТАЊУ, а још мање о светском правном поретку који се покушава на овом примеру потпуно урушити.

Decko,o cemu ti opet sanjas.
Govoris o izjasnjavanju,kada ste lopatama trpali papirice u sanducice i proglasili nevazeci ustav.
Na vase ogromno razocarenje,a neizmerno odusevljenje gradjana Srbije,ostatak Srbije ce uskoro dobiti ustav primeren potrebama GRADJANA,a ne potrebama nebesko -guslarske TAMO DALEKO Srbije,a to ponavljam od nas zavisi,razumes.
 
Mlohavi:
Decko,o cemu ti opet sanjas.
Govoris o izjasnjavanju,kada ste lopatama trpali papirice u sanducice i proglasili nevazeci ustav.
Na vase ogromno razocarenje,a neizmerno odusevljenje gradjana Srbije,ostatak Srbije ce uskoro dobiti ustav primeren potrebama GRADJANA,a ne potrebama nebesko -guslarske TAMO DALEKO Srbije,a to ponavljam od nas zavisi,razumes.

Ма потпуно те разумем, као и твоју срећу што си толико виртуелан и толико далеко па не могу да ти у личном контакту "објасним" шта од нас зависи... иначе би се ти већ одавно примирио.:razz::razz::razz:
 
eremita:
Ниси у праву, наравно, не можеш бранити НЕОДБРАЊИВО. То што тај шпијунски олош покушава да "дозирано" протури замисли својих шефова - О ЧЕМУ СЕ ОВАЈ НАРОД ВЕЋ ПИСМЕНО ИЗЈАСНИО, само нешто говори о њему А НЕ О ЧИЊЕНИЧНОМ СТАЊУ, а још мање о светском правном поретку који се покушава на овом примеру потпуно урушити.
A šta je u njegovoj izjavi netačno?
Zamisliš se i nabrojiš koji su to elementi koji idu u prilog da je on slagao.
Sve ide u prilog nezavisnosti, samo je to još teško prevaliti preko usta.
Pritom je rekao da će se truditi da ga zadrži do kraja.
Sad što vama smetaju lične antipatije i podrška Tadiću u javnosti je druga stvar.
 
filatelista:
A šta je u njegovoj izjavi netačno?
Zamisliš se i nabrojiš koji su to elementi koji idu u prilog da je on slagao.
Sve ide u prilog nezavisnosti, samo je to još teško prevaliti preko usta.
Pritom je rekao da će se truditi da ga zadrži do kraja.
Sad što vama smetaju lične antipatije i podrška Tadiću u javnosti je druga stvar.

Зашто ти човече ПИШЕШ НЕБУЛОЗЕ ??? Шта то ИДЕ у прилог независности, осим неколико бедних изјава страних шпијуна. Како не разумеш ДА ЈЕ У СРБИЈИ НЕДОПУСТИВО УОПШТЕ И ГОВОРИТИ О НЕЗАВИСНОСТИ КИМ - ЈЕР ЈЕ ТО ЗА НАС ПОТПУНО НЕПРИХВАТЉИВО.

А онај који покушава да "обезбеди" евентуалну "прихватљивост" може слободно да рачуна да ће завршити у некој канти за ђубре - јер је таква игра, не само противна здравом разуму и народној вољи већ је равна КАТАСТРОФАЛНОЈ ИЗДАЈИ која се свуда у свету "наплаћује" на исти начин !
 
eremita:
Зашто ти човече ПИШЕШ НЕБУЛОЗЕ ??? Шта то ИДЕ у прилог независности, осим неколико бедних изјава страних шпијуна. Како не разумеш ДА ЈЕ У СРБИЈИ НЕДОПУСТИВО УОПШТЕ И ГОВОРИТИ О НЕЗАВИСНОСТИ КИМ - ЈЕР ЈЕ ТО ЗА НАС ПОТПУНО НЕПРИХВАТЉИВО.

А онај који покушава да "обезбеди" евентуалну "прихватљивост" може слободно да рачуна да ће завршити у некој канти за ђубре - јер је таква игра, не само противна здравом разуму и народној вољи већ је равна КАТАСТРОФАЛНОЈ ИЗДАЈИ која се свуда у свету "наплаћује" на исти начин !
Pa možeš ti da pričaš šta god hoćeš, ali Kosovo je nezavisno od Srbije, drži ga jedan dokument zvan 1244. ***** ja tu povezanost Srbije i Kosova. Ti na Kosovo ne možeš da odeš, nemaš vojsku, policiju, nemaš monetu, nemaš nikakvu kontrolu, manastire spaljuju, ruše groblja, a ti nemaš pristup.
Vidi se iz aviona da nema stanja od pre 1999, a sva je prilika da će dobiti neku nezavisnost (sa ili bez stolice u UN)što je razlika kao i onaj dokument 1244
Ako je tebi to zadovoljština, onda imaš suverenitrt nad Kosovom.
 
filatelista:
Pa možeš ti da pričaš šta god hoćeš, ali Kosovo je nezavisno od Srbije, drži ga jedan dokument zvan 1244. ***** ja tu povezanost Srbije i Kosova. Ti na Kosovo ne možeš da odeš, nemaš vojsku, policiju, nemaš monetu, nemaš nikakvu kontrolu, manastire spaljuju, ruše groblja, a ti nemaš pristup.
Vidi se iz aviona da nema stanja od pre 1999, a sva je prilika da će dobiti neku nezavisnost (sa ili bez stolice u UN)što je razlika kao i onaj dokument 1244
Ako je tebi to zadovoljština, onda imaš suverenitrt nad Kosovom.

Таквима као што си ти треба упасти на имовину (у кућу или стан) и заузети један део, као што су шиптари заузели КИМ - па те ондаК упутити да погледаш шта се "види из авиона" !!!
 
I zanimam me šta će se desiti ako plan koji prihvati Kontakt grupa, Eremita, ne Srbija eremita, jer se Srbije tu jako malo pita. Da nas se pita, rekli bi nema nezavisnosti i gotova priča. Mi ćemo reći da to ne prihvatamo i da nikad to nećemo prihvatiti i Kosovo će biti nezavisno, a mi to nećemo prihvatiti....
I koja je poenta. mi ne prihvatamo, oni nezavisni i šta imaš od toga.
Daleko od toga da se zalažem za nezavisnost Kosova. Takođe, nije ga Tadić izgubio kako bi neki kratke pameti to voleli da predstave ovde.
 
filatelista:
I zanimam me šta će se desiti ako plan koji prihvati Kontakt grupa, Eremita, ne Srbija eremita, jer se Srbije tu jako malo pita. Da nas se pita, rekli bi nema nezavisnosti i gotova priča. Mi ćemo reći da to ne prihvatamo i da nikad to nećemo prihvatiti i Kosovo će biti nezavisno, a mi to nećemo prihvatiti....
I koja je poenta. mi ne prihvatamo, oni nezavisni i šta imaš od toga.
Daleko od toga da se zalažem za nezavisnost Kosova. Takođe, nije ga Tadić izgubio kako bi neki kratke pameti to voleli da predstave ovde.

КОСМЕТ МОЖЕ БИТИ ОТЕТ ПУТЕМ СИЛЕ И ОТИМАЧИНЕ! Сваки онај гад који тако нешто жели да прикаже (гле,одвратне речи) као "РЕАЛНОСТ" само се уписао у књигу најгнуснијих издајника државе и народне воље.

Да, могу га ОТЕТИ, али МИ ТО НЕ ПРИХВАТАМО! Свака друга прича је обична издаја - која заслужује правичну и одговарајућу казну.

А шта ми имамо од тога, сада ћеш се ти наћи паметан да питаш? ПА ИМАМО НАДУ ДА ЋЕМО ГА ЈЕДНОГ ДАНА ПОВРАТИТИ - ЈЕР ЈЕ КОСМЕТ НАШ !

П.С. Не очекујем да схватиш и разумеш шта значи изрека: Нада последња умире ! Нити очекујем да схватиш зашто се три кћери Свете Софије (тј. Свете Премудрости) зову: Вера, Нада и Љубав.


 
eremita:
КОСМЕТ МОЖЕ БИТИ ОТЕТ ПУТЕМ СИЛЕ И ОТИМАЧИНЕ! Сваки онај гад који тако нешто жели да прикаже (гле,одвратне речи) као "РЕАЛНОСТ" само се уписао у књигу најгнуснијих издајника државе и народне воље.

Да, могу га ОТЕТИ, али МИ ТО НЕ ПРИХВАТАМО! Свака друга прича је обична издаја - која заслужује правичну и одговарајућу казну.

А шта ми имамо од тога, сада ћеш се ти наћи паметан да питаш? ПА ИМАМО НАДУ ДА ЋЕМО ГА ЈЕДНОГ ДАНА ПОВРАТИТИ - ЈЕР ЈЕ КОСМЕТ НАШ !

П.С. Не очекујем да схватиш и разумеш шта значи изрека: Нада последња умире ! Нити очекујем да схватиш зашто се три кћери Свете Софије (тј. Свете Премудрости) зову: Вера, Нада и Љубав.


Ja se tebi nisam obraćao na nipodaštavajući način.
****š tu tvoju nadu. Nada zadnja umire. Čoveče, mani se romantike. Ako možemo da zadržimo Kosovo u granicama Srbije, odlično, super... Ako ne možemo, to je realnost. obično je ona gruba! Kosovo ako ode, nadu možeš gurnuti tamo gde sunce ne sija.
 

Back
Top