Srbija i NATO od neprijatelja do saveznika

_Milanche_:
naravno partnerima ali ce se to i partnerima visestruko isplatiti...imacemo bolje nauruzanje i stabilnost koju pruza NATO koje ce privlaciti nove investicije...
Ne bas, upravo suprotno. Eventualna kupovina vec aviona koji su vec u ovom trenutku tehnoloski zaostali, za poprilicno veliki novac, ovoj drzavi ( a bogami i ostalim "partnerima"), ce se isplatiti kao i da smo ih bacili u reku.
Bolje da kupimo ruske Suhoje za te pare (ne samo zato sto ih vise volim nego zato sto su mnogo bolji avioni od F-16 ), ili da ulozimo u neke vaznije elemente odbrane (avioni su uvek preskupi, a siptari nas sigurno nece napadati bombarderima).

Investicije i stabilnost? Daj im 100m $ za skalamerije, da bi oni "ulozili" 50m $ u fabrike, koje ce da rade pod njihovom upravom i za njihovu korist (sem poreza i eventualno plata).
Sto se mene tice yebes takve investicije, a NATO stabilnost mi takodje nije potrebna. Tacnije zvuci mi kao klasican "reket", "daj nam sve sta trazimo a mi cemo da te stitimo, od nas"
 
Salvantis:
Ne bas, upravo suprotno. Eventualna kupovina vec aviona koji su vec u ovom trenutku tehnoloski zaostali, za poprilicno veliki novac, ovoj drzavi ( a bogami i ostalim "partnerima"), ce se isplatiti kao i da smo ih bacili u reku.
Bolje da kupimo ruske Suhoje za te pare (ne samo zato sto ih vise volim nego zato sto su mnogo bolji avioni od F-16 ), ili da ulozimo u neke vaznije elemente odbrane (avioni su uvek preskupi, a siptari nas sigurno nece napadati bombarderima).

Investicije i stabilnost? Daj im 100m $ za skalamerije, da bi oni "ulozili" 50m $ u fabrike, koje ce da rade pod njihovom upravom i za njihovu korist (sem poreza i eventualno plata).
Sto se mene tice yebes takve investicije, a NATO stabilnost mi takodje nije potrebna. Tacnije zvuci mi kao klasican "reket", "daj nam sve sta trazimo a mi cemo da te stitimo, od nas"

За сухоје се слажем, СУ-30мк -сјајан ,,мултирол" авион, јефтинији а мнооогооо бољи од Ф16. Нису их без разлога Кинези и Индијци куповали. Међутим, пројекција је, као што видиш, сасвим другачија. Опремање НАТО оружјем може значити само једно: биће уперено према истоку.
 
jomini:
Pa ovako plaćaš krpljenje onih letećih grobova... I?

Један Ф16 ће нам бити продат за 15 милиона евра (вјероватно најмање 12-15 комада), значи преко 180 милиона евра ћемо да издвојимо за нове авионе, па још 100 мил за преобуку, па додатне паре за прилагођавање капацитета итд. па ти рачунај колико је то. Насупрот томе оне "гробове" вјероватно мислиш на 5 мигова 29 можемо да модернизујемо за 20 милиона Е па ти види исплативост и једне и друге опције. Иначе МиГ-29 модернизован је далеко супериорнији од Ф16.
 
inagadadavida:
Sta ce Srbiji , koju lovac moze da preleti za deset minuta, avioni???:):):)
Stvarno ste ko crtani filmovi smesni........:)

Ono sto treba ovolicnoj drzavici , su sistemi PVO, i helikopteri........a avioni moze, samo za akrobacije:)

Е јеси незналица. Чување ваздушног простора је међународна обавеза, и ако нећеш ти да ју обављаш то ће чинити неко други за масне паре.
 
Su37_2.jpg
 
ТНикола:
Е јеси незналица. Чување ваздушног простора је међународна обавеза, и ако нећеш ти да ју обављаш то ће чинити неко други за масне паре.

Ajde mi to malo pojasni, sa medjunarodnom obavezom......... :D :D :D
kako to funkcionise, imas li neki link, ili neki spis gde to pise, ili si se sada setio?? :D
 
inagadadavida:
Sta ce Srbiji , koju lovac moze da preleti za deset minuta, avioni???:):):)
Stvarno ste ko crtani filmovi smesni........:)

Ono sto treba ovolicnoj drzavici , su sistemi PVO, i helikopteri........a avioni moze, samo za akrobacije:)
Pa i ja kazem da nam ne trebaju, bar ne dok imamo mnogo bitnijih problema.
Samo izgleda da idu u paketu sa "partnerstvom", "savezom", i ostalim "integracijama"

A ako nam budu trebali par ovakvih pticica bi bio mnogo bolji izbor od polovnih F-16 skalamerija:

Su-37-000.jpg
 
inagadadavida:
Ajde mi to malo pojasni, sa medjunarodnom obavezom......... :D :D :D
kako to funkcionise, imas li neki link, ili neki spis gde to pise, ili si se sada setio?? :D

Poland will take over the mission of guarding the airspace of Baltic Lithuania, Latvia and Estonia from Dec. 31, 2005, the Polish News Agency said Sunday.

Authorized by the North Atlantic Treaty Organization (NATO), the Polish Air Force will protect the three countries' airspace and prevent any possible violations, as well as helping malfunctioned civilian or military aircraft in permitted flights.

According to the Polish Defense Ministry, Poland is to station four MiG-29 fighters in a Lithuanian air base and the fighters will patrol in pairs 24 hours every day.

The three Baltic countries, without fighters, have their airspace guarded by other NATO member countries on a rotation basis since they joined the bloc on March 29, 2004.

http://english.peopledaily.com.cn/200512/26/eng20051226_230849.html

Нисам нашао тачан документ али вјеруј ми да постоји па ако га нађем прослиједићу ти. Ово мало разјашњава ствари.
 

Back
Top