Zivot Na Kubi? (Savrsenstvo ili...)

Joki_vs

Početnik
Poruka
8
U poslednjih par dana/meseci mnogo razmisljam o ostrvskom zivotu, ispijanju koktela i lezanju na suncu... Znam da sad mnogi misle (imam 21 god) nije jos posteno ni poceo da radi a vec bih da se 'penzionise'.. Nisam bas tako mislio! Naime ono, mislio sam kad se usteka jedno 20.000 e ostavi u nekoj banci, da se ode npr. na Kubu i da se zivi od provizije.. Koja bi za tu sumu ako se ne varam iznosila oko 80e mesecno...

Da li je to dosta za neki ostrvski zivot posto su tamo plate koliko znam oko 15ak eura...
 
sa našim platama tamo si car.....mada uskoro će se sve promeniti...kastro je vrlo bolestan i nažalost neće još dugo...a onda kreće privatizacija,Amerika će se napokon osvariti san da porobi Kubu :( ...njegov brat Raul mi ne izgleda baš slatko...osećam da će izdati svoj narod posle bratove smrti...a onda Kuba će biti još jedno skupo ostrvo kao što su ostala karibska ostrva...
 
Joki_vs:
U poslednjih par dana/meseci mnogo razmisljam o ostrvskom zivotu, ispijanju koktela i lezanju na suncu... Znam da sad mnogi misle (imam 21 god) nije jos posteno ni poceo da radi a vec bih da se 'penzionise'.. Nisam bas tako mislio! Naime ono, mislio sam kad se usteka jedno 20.000 e ostavi u nekoj banci, da se ode npr. na Kubu i da se zivi od provizije.. Koja bi za tu sumu ako se ne varam iznosila oko 80e mesecno...

Da li je to dosta za neki ostrvski zivot posto su tamo plate koliko znam oko 15ak eura...
uopste ne razumem zasto bi zeleo da zivis na kubi? Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo...............moj stric je ziveo godinu dana i nije mogao da doceka da se vrati u taxas....................
 
gucci_novosadjanka:
uopste ne razumem zasto bi zeleo da zivis na kubi? Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo...............moj stric je ziveo godinu dana i nije mogao da doceka da se vrati u taxas....................

e ja sam mislila da se preselim na qbu posle shkole... i ako se fidel odrzhi moram da odem.. bar na malo...
chuj vratio se texas? pa pre bi se roknula nego otishla u texas....
kao na qbi je loshe a texas je shta? kao civilizovan mozhda? jeste da... josh uvek imaju smrtnu kaznu razvlache crkotine i nose kaubojke... cheshu jaja a onda mirishu ruq.... to im je valjda provera dal ima nedelja odkako su se oprali...?
stoka.... al valjda svaka ptica svome jatu.....
volela bih da odem na qbu.... razmishljala sam o zhivotu tamo... al svakako moram da odem.... pre amerikanizacije.....
posle... pa posle cje izgubiti sharm.... kasnije takva mesta izgube vezu sa svojim identitetom... pa to se uglavnom deshava kada postanu sqpa letovalishta..... naprave malu ameriq na egzotichnom mestu i ljudi koji dolaze nemaju nikakvog kontakta sa nativcima.... u nabuzhenom hotelu dobiju pola sata ubachenog najizlizanijeg i amerikanizovanog smecja i to je to....
 
brate ako imash 20.000 evrica idi u neko selo u Srbiji zivecesh kao kralj ...

Ocekujem pametne odgovore.. Nemoj da racunas Kubu i selo kod nas, pa da sam hteo na selo ne bih se javio ovde sigurno...


Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo.........

Nisam mislio da idem da radim tamo.. Sto se rada tice znam da je tesko! Pa 12$ prosecna plata sve govori.. Ali pricam o ~80e mesecno od kamate..?!


pa zhivot tamo je savrshenstvo ako su ti dovoljni sunce ribe i muzika, zhivot sam po sebi.

Veruj mi posle toliko rada (da ustekam 20.000e) nista mi vise ne treba! Ja bar tako vidim savrsen zivot... Ne treba mi ni vila od 20.000.000$ ni Mercedes S600 AMG.. Samo qba...

Jos neko nesto da kaze?!
 
livija:

e ja sam mislila da se preselim na qbu posle shkole... i ako se fidel odrzhi moram da odem.. bar na malo...
chuj vratio se texas? pa pre bi se roknula nego otishla u texas....
kao na qbi je loshe a texas je shta? kao civilizovan mozhda? jeste da... josh uvek imaju smrtnu kaznu razvlache crkotine i nose kaubojke... cheshu jaja a onda mirishu ruq.... to im je valjda provera dal ima nedelja odkako su se oprali...?
stoka.... al valjda svaka ptica svome jatu.....
volela bih da odem na qbu.... razmishljala sam o zhivotu tamo... al svakako moram da odem.... pre amerikanizacije.....
posle... pa posle cje izgubiti sharm.... kasnije takva mesta izgube vezu sa svojim identitetom... pa to se uglavnom deshava kada postanu sqpa letovalishta..... naprave malu ameriq na egzotichnom mestu i ljudi koji dolaze nemaju nikakvog kontakta sa nativcima.... u nabuzhenom hotelu dobiju pola sata ubachenog najizlizanijeg i amerikanizovanog smecja i to je to....
jao boze livija ne mogu da verujem kakve ti poglede imas!!! Kontala sam da si zrelija-bez uvrede ali tako je................oces da kazes za one ljude iz Dallasa da su takvi? Ti pricas o onim ljudima koji su na selima...........e majke mi ne mogu da verujem................to k'o kad bi rekla da su u srbiji SVI lopovi i mafijasi............e pa nisu..........vecina jeste ali nikako svi tako da ne lupaj u buduce!!!!
 
Joki_vs:
Ocekujem pametne odgovore.. Nemoj da racunas Kubu i selo kod nas, pa da sam hteo na selo ne bih se javio ovde sigurno...




Nisam mislio da idem da radim tamo.. Sto se rada tice znam da je tesko! Pa 12$ prosecna plata sve govori.. Ali pricam o ~80e mesecno od kamate..?!




Veruj mi posle toliko rada (da ustekam 20.000e) nista mi vise ne treba! Ja bar tako vidim savrsen zivot... Ne treba mi ni vila od 20.000.000$ ni Mercedes S600 AMG.. Samo qba...

Jos neko nesto da kaze?!

za 20.000 eura i ne mozes kupiti vilu od 20.000.000 dolara...:razz: :wink: 8-)
 
Joki_vs:
U poslednjih par dana/meseci mnogo razmisljam o ostrvskom zivotu, ispijanju koktela i lezanju na suncu... Znam da sad mnogi misle (imam 21 god) nije jos posteno ni poceo da radi a vec bih da se 'penzionise'.. Nisam bas tako mislio! Naime ono, mislio sam kad se usteka jedno 20.000 e ostavi u nekoj banci, da se ode npr. na Kubu i da se zivi od provizije.. Koja bi za tu sumu ako se ne varam iznosila oko 80e mesecno...

Da li je to dosta za neki ostrvski zivot posto su tamo plate koliko znam oko 15ak eura...

ja kao ne znam kojoj ti kasti pripadash al kao treba ti hrpa godina da bi ushteko 20 soma...
savrshenstvo?...svi oko tebe umiru u bedi dobijaju hranu na recq i tebi je to savrsheno sve dok ti imash novca?...svaka tebi momche chast mora da nosish brojanicu i imaash ikonu u sobi...ljudi su stoka...
 
Lik preselio se iz Srbije i na Kubi otkupio sređenu kuću za 4500Eura,sad mu platu uplaćuju preko računa a radi zvanično za Srbiju...posao mu je takav da može-tj.mora da radi na kompu,pa im šalje!!! Milina Božija! Kuba je jedina zemlja koja nije taknuta...zato je i zanimljiva...njom odiše revolucija,butovništvo i CHE...JBŠ AMERE ONI SU STOKA!!REALNO GLEDANO,AKO ONI SVE GLOBALIZUJU ONDA SU I SVI ONI GLUPI,OGOLJENI I ISTROŠENI...tako da Gucci,sorry al svaka osoba koja ode da živi u SAD postaje deo te priče...HASTA LA VICTORIA SIEMPRE!!!VIVA A KUBA! VIVA CHE&Castro!!! dovoljno mi je sunce,riba,rum i vedrost Kubanaca za lep život na tom čarobnom ostrvu Kariba... :)
 
@Limunado - Sustina stvari je bitna a ne da li mogu ili ne da kupim vilu...

@AntunTun - Ne razumem sustinu tvog posta ali nema veze.. I ovako nista nisi pomogao sto se same teme tice!

@Cupavka - E da vidis tu 'sitnicu' sam zaboravio da napomenem.. Odgajanje deteta tamo je pravi izazov...
 
samo da ima dobrih riba.......to je najvažnije....
hot-ass-in-thong-1.jpg
 
Ja bih rado zivjela na Kubi,u bilo kakvim uslovima...Zasto ne zivjeti kao oni?Pa bar poshteno zaradjuju.
Naravno,tu ne bi bilo previshe vremena za izlezavanje(na sta svi prvo pomisle kad su ostrva u pitanju),ali to mi ni ne treba..;)
Kubu svakako treba,ako nista,bar posjetiti za vrijeme Fidelove vlasti,jer kao sto su vec neki rekli,nakon njegove smrti nece biti ni traga Kubi za kakvu je revolucija vodjena...
 
gucci_novosadjanka:
jao boze livija ne mogu da verujem kakve ti poglede imas!!! Kontala sam da si zrelija-bez uvrede ali tako je................oces da kazes za one ljude iz Dallasa da su takvi? Ti pricas o onim ljudima koji su na selima...........e majke mi ne mogu da verujem................to k'o kad bi rekla da su u srbiji SVI lopovi i mafijasi............e pa nisu..........vecina jeste ali nikako svi tako da ne lupaj u buduce!!!!

da da... dallas je pa mnogo bolji.... ameri su geralno zatucani... u svakom, izuzev tehnichkom, smislu... e sad shta ja smatram zatucanim, a ti normalnim varira.... chuj texas.... ti verovatno mislish da je petrovac metropola.....
 

Back
Top