Zivot Na Kubi? (Savrsenstvo ili...)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Zivot Na Kubi? (Savrsenstvo ili...)

Početnik Joki_vs (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zivot Na Kubi? (Savrsenstvo ili...)

U poslednjih par dana/meseci mnogo razmisljam o ostrvskom zivotu, ispijanju koktela i lezanju na suncu... Znam da sad mnogi misle (imam 21 god) nije jos posteno ni poceo da radi a vec bih da se 'penzionise'.. Nisam bas tako mislio! Naime ono, mislio sam kad se usteka jedno 20.000 e ostavi u nekoj banci, da se ode npr. na Kubu i da se zivi od provizije.. Koja bi za tu sumu ako se ne varam iznosila oko 80e mesecno...

Da li je to dosta za neki ostrvski zivot posto su tamo plate koliko znam oko 15ak eura...

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Podrazumevano Re: Zivot Na Kubi? (Savrsenstvo ili...)

Yebo Kubu imash EX Yugu ))

brate ako imash 20.000 evrica idi u neko selo u Srbiji zivecesh kao kralj ...
    Sergeant

Aktivan član mrs depp (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

sa našim platama tamo si car.....mada uskoro će se sve promeniti...kastro je vrlo bolestan i nažalost neće još dugo...a onda kreće privatizacija,Amerika će se napokon osvariti san da porobi Kubu ...njegov brat Raul mi ne izgleda baš slatko...osećam da će izdati svoj narod posle bratove smrti...a onda Kuba će biti još jedno skupo ostrvo kao što su ostala karibska ostrva...

Poznat gucci_novosadjanka (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio Joki_vs
    U poslednjih par dana/meseci mnogo razmisljam o ostrvskom zivotu, ispijanju koktela i lezanju na suncu... Znam da sad mnogi misle (imam 21 god) nije jos posteno ni poceo da radi a vec bih da se 'penzionise'.. Nisam bas tako mislio! Naime ono, mislio sam kad se usteka jedno 20.000 e ostavi u nekoj banci, da se ode npr. na Kubu i da se zivi od provizije.. Koja bi za tu sumu ako se ne varam iznosila oko 80e mesecno...

Da li je to dosta za neki ostrvski zivot posto su tamo plate koliko znam oko 15ak eura...
    uopste ne razumem zasto bi zeleo da zivis na kubi? Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo...............moj stric je ziveo godinu dana i nije mogao da doceka da se vrati u taxas....................

Veoma poznat saki8050 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

shto li na owoj temi ochekujem sofffy

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

pa zhivot tamo je savrshenstvo ako su ti dovoljni sunce ribe i muzika, zhivot sam po sebi.

jednom prosechnom amerikancu ili evropljaninu bi zhivot tamo bio nesmisliv.
    "Gospodo, život je kratak;
    i ako živimo, živimo da bismo gazili po glavama kraljeva."

Učlanjen
    27.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

pa to ti pricham......................

Ističe se Revolveras (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    71

Znate koji narod je najdugovecniji u celoj Americi? Kubacni. Sta to govori?

Veoma poznat milicaanchy (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    200

Savrshenstvo mmmmmmmmm Qbaaaaa
    haberin yok; affettim seni.

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio gucci_novosadjanka
    uopste ne razumem zasto bi zeleo da zivis na kubi? Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo...............moj stric je ziveo godinu dana i nije mogao da doceka da se vrati u taxas....................
    [font=Comic Sans MS]
    e ja sam mislila da se preselim na qbu posle shkole... i ako se fidel odrzhi moram da odem.. bar na malo...
    chuj vratio se texas? pa pre bi se roknula nego otishla u texas....
    kao na qbi je loshe a texas je shta? kao civilizovan mozhda? jeste da... josh uvek imaju smrtnu kaznu razvlache crkotine i nose kaubojke... cheshu jaja a onda mirishu ruq.... to im je valjda provera dal ima nedelja odkako su se oprali...?
    stoka.... al valjda svaka ptica svome jatu.....
    volela bih da odem na qbu.... razmishljala sam o zhivotu tamo... al svakako moram da odem.... pre amerikanizacije.....
    posle... pa posle cje izgubiti sharm.... kasnije takva mesta izgube vezu sa svojim identitetom... pa to se uglavnom deshava kada postanu sqpa letovalishta..... naprave malu ameriq na egzotichnom mestu i ljudi koji dolaze nemaju nikakvog kontakta sa nativcima.... u nabuzhenom hotelu dobiju pola sata ubachenog najizlizanijeg i amerikanizovanog smecja i to je to....
    [/font]

Učlanjen
    11.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

brate ako imash 20.000 evrica idi u neko selo u Srbiji zivecesh kao kralj ...
    Ocekujem pametne odgovore.. Nemoj da racunas Kubu i selo kod nas, pa da sam hteo na selo ne bih se javio ovde sigurno...

Mislim to mozda zvuci lepo i opustajuce ali njihov zivot je uzasno tezak tamo.........
    Nisam mislio da idem da radim tamo.. Sto se rada tice znam da je tesko! Pa 12$ prosecna plata sve govori.. Ali pricam o ~80e mesecno od kamate..?!

pa zhivot tamo je savrshenstvo ako su ti dovoljni sunce ribe i muzika, zhivot sam po sebi.
    Veruj mi posle toliko rada (da ustekam 20.000e) nista mi vise ne treba! Ja bar tako vidim savrsen zivot... Ne treba mi ni vila od 20.000.000$ ni Mercedes S600 AMG.. Samo qba...

Jos neko nesto da kaze?!

Učlanjen
    27.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio livija
    [font=Comic Sans MS]
    e ja sam mislila da se preselim na qbu posle shkole... i ako se fidel odrzhi moram da odem.. bar na malo...
    chuj vratio se texas? pa pre bi se roknula nego otishla u texas....
    kao na qbi je loshe a texas je shta? kao civilizovan mozhda? jeste da... josh uvek imaju smrtnu kaznu razvlache crkotine i nose kaubojke... cheshu jaja a onda mirishu ruq.... to im je valjda provera dal ima nedelja odkako su se oprali...?
    stoka.... al valjda svaka ptica svome jatu.....
    volela bih da odem na qbu.... razmishljala sam o zhivotu tamo... al svakako moram da odem.... pre amerikanizacije.....
    posle... pa posle cje izgubiti sharm.... kasnije takva mesta izgube vezu sa svojim identitetom... pa to se uglavnom deshava kada postanu sqpa letovalishta..... naprave malu ameriq na egzotichnom mestu i ljudi koji dolaze nemaju nikakvog kontakta sa nativcima.... u nabuzhenom hotelu dobiju pola sata ubachenog najizlizanijeg i amerikanizovanog smecja i to je to....
    [/font]
    jao boze livija ne mogu da verujem kakve ti poglede imas!!! Kontala sam da si zrelija-bez uvrede ali tako je................oces da kazes za one ljude iz Dallasa da su takvi? Ti pricas o onim ljudima koji su na selima...........e majke mi ne mogu da verujem................to k'o kad bi rekla da su u srbiji SVI lopovi i mafijasi............e pa nisu..........vecina jeste ali nikako svi tako da ne lupaj u buduce!!!!

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    647

Ocekujem pametne odgovore.. Nemoj da racunas Kubu i selo kod nas, pa da sam hteo na selo ne bih se javio ovde sigurno...

Nisam mislio da idem da radim tamo.. Sto se rada tice znam da je tesko! Pa 12$ prosecna plata sve govori.. Ali pricam o ~80e mesecno od kamate..?!

Veruj mi posle toliko rada (da ustekam 20.000e) nista mi vise ne treba! Ja bar tako vidim savrsen zivot... Ne treba mi ni vila od 20.000.000$ ni Mercedes S600 AMG.. Samo qba...

Jos neko nesto da kaze?!
    za 20.000 eura i ne mozes kupiti vilu od 20.000.000 dolara...:razz: :wink: 8-)
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

ja kao ne znam kojoj ti kasti pripadash al kao treba ti hrpa godina da bi ushteko 20 soma...
    savrshenstvo?...svi oko tebe umiru u bedi dobijaju hranu na recq i tebi je to savrsheno sve dok ti imash novca?...svaka tebi momche chast mora da nosish brojanicu i imaash ikonu u sobi...ljudi su stoka...
    Voistinu.

Aktivan član mrs depp (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

Lik preselio se iz Srbije i na Kubi otkupio sređenu kuću za 4500Eura,sad mu platu uplaćuju preko računa a radi zvanično za Srbiju...posao mu je takav da može-tj.mora da radi na kompu,pa im šalje!!! Milina Božija! Kuba je jedina zemlja koja nije taknuta...zato je i zanimljiva...njom odiše revolucija,butovništvo i CHE...JBŠ AMERE ONI SU STOKA!!REALNO GLEDANO,AKO ONI SVE GLOBALIZUJU ONDA SU I SVI ONI GLUPI,OGOLJENI I ISTROŠENI...tako da Gucci,sorry al svaka osoba koja ode da živi u SAD postaje deo te priče...HASTA LA VICTORIA SIEMPRE!!!VIVA A KUBA! VIVA CHE&Castro!!! dovoljno mi je sunce,riba,rum i vedrost Kubanaca za lep život na tom čarobnom ostrvu Kariba...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

E, meni se svidja sve gde ima mora i sunca ...a, posto mogu da nadjem zadovoljstvo u malim stvarima, zivot na Kubi mi deluje super...problem bi jedino bio odgajanje deteta...mislim...

Učlanjen
    11.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

@Limunado - Sustina stvari je bitna a ne da li mogu ili ne da kupim vilu...

@AntunTun - Ne razumem sustinu tvog posta ali nema veze.. I ovako nista nisi pomogao sto se same teme tice!

@Cupavka - E da vidis tu 'sitnicu' sam zaboravio da napomenem.. Odgajanje deteta tamo je pravi izazov...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ja htela u DR, al ispalo da ima previse kriminala, sto je problem, opet, najvise zbog deteta...ima dosta informacija na tu temu n a podforumu J. Amerika...

Domaćin Mafijaš (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

samo da ima dobrih riba.......to je najvažnije....

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    647

@Limunado - Sustina stvari je bitna a ne da li mogu ili ne da kupim vilu...

@AntunTun - Ne razumem sustinu tvog posta ali nema veze.. I ovako nista nisi pomogao sto se same teme tice!

@Cupavka - E da vidis tu 'sitnicu' sam zaboravio da napomenem.. Odgajanje deteta tamo je pravi izazov...

salim se joki....sustina je da savrsenstvo ne postoji...:wink:
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

MIslim da je vrlo mogutje otici na Kubu i ziveti lepo,ne bash kao grof,ne raditi nishta a dobijati pare,nego ono,radish neshto da bi upotpunio ono shto si doneo,opet zavisi koliki si troshadzija,svugde se moze potroshiti,ali mozesh li zaraditi ono shto si potroshio?
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

Ja bih rado zivjela na Kubi,u bilo kakvim uslovima...Zasto ne zivjeti kao oni?Pa bar poshteno zaradjuju.
    Naravno,tu ne bi bilo previshe vremena za izlezavanje(na sta svi prvo pomisle kad su ostrva u pitanju),ali to mi ni ne treba..
    Kubu svakako treba,ako nista,bar posjetiti za vrijeme Fidelove vlasti,jer kao sto su vec neki rekli,nakon njegove smrti nece biti ni traga Kubi za kakvu je revolucija vodjena...
    the problem with me is that i don't give a f.u.c.k but i still kinda do

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio gucci_novosadjanka
    jao boze livija ne mogu da verujem kakve ti poglede imas!!! Kontala sam da si zrelija-bez uvrede ali tako je................oces da kazes za one ljude iz Dallasa da su takvi? Ti pricas o onim ljudima koji su na selima...........e majke mi ne mogu da verujem................to k'o kad bi rekla da su u srbiji SVI lopovi i mafijasi............e pa nisu..........vecina jeste ali nikako svi tako da ne lupaj u buduce!!!!
    [font=Comic Sans MS]
    da da... dallas je pa mnogo bolji.... ameri su geralno zatucani... u svakom, izuzev tehnichkom, smislu... e sad shta ja smatram zatucanim, a ti normalnim varira.... chuj texas.... ti verovatno mislish da je petrovac metropola.....[/font]

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

https://www.youtube.com/watch?v=q566ys0sqVQ
    hehe
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

CUBA JAMAICA
    SAN SNOVA......

Slične teme

1. Americki kongres ukinuo Kubi odredjene mere zabrane !
    Autor Nikita Kulganov u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 13.03.2009., 12:22
  2. Ratko Mladic na Kubi
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.09.2007., 16:15
  3. Američka intervencija na Kubi!!??
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.05.2006., 07:55
  4. SAVRSENSTVO