Vrucina u zelucu!

S

StanaZ

Gost
Nadam se da cu na forumu naici na osobu koja je mozda imala slicne probleme kao ja i koja moze da mi pomogne. Naime, imam problema sa sistemom za varenje. Problem je u tome sto uopste nemam apetit i imam osecaj da mi hrana (i kada sam jela i kada nisam) stalno stoji u grlu i da mi je muka. Pri tome nemam nikakav nagon za povracanjem, i jedem normalno (mada mi se nikada ne jede).

Vec posle par minuta posle jela pocinjem da osecam vrucinu (temperaturu) u zelucu, crevima, ustima. Ovaj osecaj nekada je toliko jak da vise stvarno ne znam kako to da izdrzim. Potpuno sam opterecena ovim problemima, i tesko mogu da se skoncentrisem na bilo sta drugo. Pi tome nemam povisenu telesnu temperaturu.

Da stvar bude jasnija izvrsila sam pregled debelog creva (kolonoskopija) kao i pregled zeluca sondom (gastroskopija) i u principu nisu uoceni nikakvi problemi (osim upale jednjaka). Laboratorijske analize su u redu, a nalaz iz zeluca na helikobakterije je negativan.

Meni se cini da sam uradila sve analize koje sam mogla, ali stanje je isto. Pijem lekove koji treba da smanje izlucivanje zeludacne kiseline (koju moj lekar visi kao jedini moguci izvor ovih problema, kao i stres kome sam bila izlozena ranije, ali sada je situacija dosta povoljnija). Medjutim, lekovi malo smanjuju muku, ali ova vrucina unutra je stalna posle svakog obroka i traje dugo. Svi ovi problemi me muce u kontinuitetu oko 7 meseci i ja definitivno vise ne znam sta da radim.

Nadam se da ce neko od vas moci da mi pomogne. Unapred hvala.
 
Upala jednjaka daje tu sliku koju vi spominjete(ezofagitis).
Lekovi koje uzimate smanjuju kiselinu ali ako na gastroskopiji nije nadjeno nista sto ukazuje na organski uzrok(gastritis,cir,kila)onda uzrok morate traziti u stresu.I ako ljudi kod nas jos uvek se samo nasmeju kad im doktor kaze da probaju da se ne nerviraju,stres je veliki uzrocnik problema.
I sama sam dugo imala probleme sa zelucem ali tek kad sam se maksimalno opustila i cvrsto resila da se necu sekirati za ono sto ne mogu promeniti problemi su prestali.
Probajte sugestijom da otklonite uzroke vaseg stresa a lekovi ce uraditi svoje,dok to ne uradite nema tog leka koji ce definitivno resiti problem.
 
Mislim da je dr u pravu kad kaze da mnoge bolesti dolaze i odlaze sugestijom.Misli su cudo za nase zdravlje.Ovo kazem iz sopstvenog iskustva.Desavalo mi se da kad imam problem, sumnju,nesigurnost (narocito emotivne prirode), zeludac mi bude u grcu.Nikada mi nije pomagalo svesno "opustanje",pokusaj da se svesno rasteretim.Tegobe sa zelucem su nestajle tek onda kada je i "problem" u glavi i realnosti nestajao.Kazu da su bolesti zeluca bolesti sumnje.Ima neke istine u tome...Zelim ti brzo ozdravljenje i brzo resavanje zivotnih problema! Srecno!
 

Back
Top