Povishena sedimentacija?

Apsolutno nemas razloga da brines - opusti se. Moze biti i zbog najobicnije infekcijice, ali to je tako maleno povecanje da je beznacajno (povecava se sa godinama, sa hormonskim promenama itd, sedimentacija nije krut klinicki parametar, ukoliko su svi drugi rezultati ok, nemas razloga za brigu). Ipak svog mira radi mozes proveriti urin na bakterije, ako i zube. POzdrav!
 
Iskreno,sedimentacija je pored obilja drugih dijagnostickih laboratorijskih metoda izgubila na znacaju,ona samo pokazuje da mozda ( a i ne mora da znaci) nesto u organizmu nije kako treba,ali ne kaze sta.Glupo je sada nagadjati nego je potrebno da se urade druge analize kako bi se pronasao izvor povisene sedimentacije.
 
Iskreno,sedimentacija je pored obilja drugih dijagnostickih laboratorijskih metoda izgubila na znacaju,ona samo pokazuje da mozda ( a i ne mora da znaci) nesto u organizmu nije kako treba,ali ne kaze sta.Glupo je sada nagadjati nego je potrebno da se urade druge analize kako bi se pronasao izvor povisene sedimentacije.

U potpunosti se slazem!:super:
Nemaju veze godine ili samo infekcija..:ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam 39 godine.Vec cetiri puta sam radila nalaz za sedimentaciju,svaki put je povisen :33 u prvom satu,84 u drugom,zadnji put 61 u prvom satu,100 u drugom.Radila sam ultrazvuk abdomena,ultrazvuk dojki,sve u redu,ginekoloski pregled također u redu,krvna slika u redu,asto negativan,reumatski nalazi u redu,CRP 6,5.U urinu ima nesto bakterija.Mene zanima zbog cega je sedimentacija toliko povisena s obzirom da su svi urađeni nalazi u redu,a posebno jer CRP nije znacajno povisen i ja se osjecam dobro.Zanima me sta bi mogao biti uzrok tome i koje jos nalaze bih trebala uraditi da se utvrdi zbog cega je sedimentacija toliko povisena?Hvala
 

Back
Top