Veze i oziljci

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Vecina ljudi prodje do recimo 30-te godine par dugih veza. Pokupimo iz njih dosta iskustva, iskristalisemo sta zelimo a sta ne. Veze za koje smo mislili da ce trajati zauvek i da su one "ta" prica se raspadnu. I u jednom trenutku pokusavam da rezimiram sve ono sto je ostalo iza mene, i pitam se koliko smo svi u stanju da damo opet sebe na onaj detinji, iskren nacin?
Da li je uopste moguce uci potpuno "cist" u novu vezu, gde sledeci partner nece osetiti oziljke iz starih veza?
Da li covek ima ogranicenu kolicinu emocija, koje se vremenom, kroz vise dugackih i ozbiljnih veza potrose?
 
Niko ne traži od tebe da u novu vezu ulaziš na detinji iskren način. Niko posle 30te ne veruje u šarene balone i nevine devojke. Sve što se traži od tebe je da prethodne priče završiš i da neku novu započneš široko otvorenog srca.
 
Pa upravo je pitanje koliko smo u stanju da započnemo vezu široko otvorenog srca.

Poenta teme je da li su ljudi u stanju da udju i ostvare normalnu vezu, pored oziljaka koje neminovno vuku iz druge veze?

Znaci da li ikada posle jednog pada mozemo da ustanemo i bez straha ponovo damo sebe, bez obzira na posledice koje se mozda mogu desiti?
 
Butterflies And Hurricane:
u jednom trenutku pokusavam da rezimiram sve ono sto je ostalo iza mene, i pitam se koliko smo svi u stanju da damo opet sebe na onaj detinji, iskren nacin?
QUOTE] NE


Da li je uopste moguce uci potpuno "cist" u novu vezu, gde sledeci partner nece osetiti oziljke iz starih veza? NE
Da li covek ima ogranicenu kolicinu emocija, koje se vremenom, kroz vise dugackih i ozbiljnih veza potrose? OPET NE ...EMOCIJE SU UVEK NOVE DRUGACIJE I RAZLICITI IZGLEDAJU, MIRISU,ISPOLJAVAJU SE...NEMA DVE ISTE EMOCIJE!
 
Butterflies And Hurricane:
Pa upravo je pitanje koliko smo u stanju da započnemo vezu široko otvorenog srca.

Poenta teme je da li su ljudi u stanju da udju i ostvare normalnu vezu, pored oziljaka koje neminovno vuku iz druge veze?

Znaci da li ikada posle jednog pada mozemo da ustanemo i bez straha ponovo damo sebe, bez obzira na posledice koje se mozda mogu desiti?


Sve ide iz glave ...
 
Butterflies And Hurricane:
Pa upravo je pitanje koliko smo u stanju da započnemo vezu široko otvorenog srca.

Poenta teme je da li su ljudi u stanju da udju i ostvare normalnu vezu, pored oziljaka koje neminovno vuku iz druge veze?

Znaci da li ikada posle jednog pada mozemo da ustanemo i bez straha ponovo damo sebe, bez obzira na posledice koje se mozda mogu desiti?


JA NE MOGU...SVAKI PUT SAM SVE OBAZRIVIJA..STO NE ZNACI DA NE VOLIM , SAMO SE VISE CUVAM...
 
@Mirka

Upravo to me zanima. Samim strahom od ponovne greske nismo u stanju da se prepustimo i osetimo onu lepotu zaljubljenosti i ljubavi koju smo nekada mogli?
 
Nisam u grcu , niti obazriva , samo starija i iskusnija.Kad znas gde ces da padnes ti sednes ...e tako i sa ljubavi...kad osetis da s=ces da puknes ti se malo sklonis...bar ja...stitim sebe i svoje srce..jednom sam ostavila nekog, jednom me je neko opasno ostavio, sad sam bas obazriva ..I U BRAKU NA ZALOST - pa ne mogu vise da treniram ...
 
A i ne bi volela vise nikog kao prvog i drugog ...to je bilo mnogo glupo!!!
Kad si dete sav se das...posle patis i mucis se...
Sve vise mislim da je to utopija.
 
Mirka šizika:
Nisam u grcu , niti obazriva , samo starija i iskusnija.Kad znas gde ces da padnes ti sednes ...e tako i sa ljubavi...kad osetis da s=ces da puknes ti se malo sklonis...bar ja...stitim sebe i svoje srce..jednom sam ostavila nekog, jednom me je neko opasno ostavio, sad sam bas obazriva ..I U BRAKU NA ZALOST - pa ne mogu vise da treniram ...


Nadam se da se neces uvrediti ako ti uputim mozda malo direktnije pitanje. Jel si iskreno srecna?
 
Mirka šizika:
A i ne bi volela vise nikog kao prvog i drugog ...to je bilo mnogo glupo!!!
Kad si dete sav se das...posle patis i mucis se...
Sve vise mislim da je to utopija.


Pa znam.
Svaka veza je razlicita, i nosi nove meocije.Ali kada malo ona prva pocetna euforija splasne, sta krene da izlazi na povrsinu?
Mislim da ova tema medjuljudskih odnosa moze da se doktorira i covek ce se na kraju i dalje vrteti non stop u krug.
Ali upravo zato sam otvorila temu, da bih cula misljenja drugih. Ja licno ne zelim da budem na stand by-u u vezi da ne bih bila povredjena. Zelim da se osecam sigurno pored nekoga, ali se onda tu postavlja pitanje te osobe. Koliko je ona druga osoba sposobna da se preda tebi, bez straha.

Kad malo bolje razmislim nije ni cudo sto se toliko brakova raspada. Imam utisak da se ljudi ponasaju lose jedni prema dugima iz straha.
 
Ti cini mi se nisi u braku, jos imas sanse da uzivas...Ne misli suvise, da svi tako puno misle nikad se ne bi udavale ni oni zenili..Bar ja ne bi. Udjes u to onako kao u prvu ljubav sa velikim ambicijama , nepromisljeno, nadas se da ce to biti uvek jednako dobro kao i u momentu kad si odlucla za brak, spremis se na kompromis :-? i furas..nema tu filozfije. Pa ako sve bude ok , uzivas , ako i krene po zlu, razvod je majka Janja ili kako se vec kaze...
 
Butterflies And Hurricane:
U vezi u kojoj si. Ako si u braku, onda bi pitanje glasilo "da li si srecna u braku"?

Ima dana kad sam ispunjena, ima dana kad mrzim sto sam se ikad udala ..kao i sve drugo uostalom. Ne mogu da kazem generalno da ali ni ne ...
Danas sam zadovoljna pitaj me sutra... :wink:
 
Nisam u braku. U pravu si, samo sto sam ja upala u neki filozofski period izgleda. :)

Cudi me da se muskarci ne javljaju. Cak sam pomislila u nekom trenutku da oni izlaze sa mnogo vecim i trajnijim oziljcima nego zene.
 
Bobe, sine, šta učini?!
Nisam ja znala da ti imaš tako dinamične veze, delovao si čak prilično neiskusan, ali eto...

Što se teme tiče, ožiljci se jako osećaju i to mnogo više kod muškaraca. Teško je nekome ko je imao gomilu loših iskustava dokazati da sa tobom neće biti tako, da ga iskreno voliš, da ga nećeš povrediti. Uostalom, niko i ne može da ti da takvu garanciju. A koliko vredi reč i trenutno delo, diskutabilno je.
Ja se čuvam, priznajem. Ali, ne onoliko koliko bih želela. Mnogo su me ljudi u životu šutirali, ali ja ipak u njih verujem i svakom novom pružam novu šansu.
Drugo, mislim da je od velikog značaja i vreme. Ako nekome i posle nekoliko godina veze ostaneš veran, ne lažeš ga, ne povrediš ga...polako će početi da veruje. I to je sve što treba i imaš pravo da tražiš.
 

Back
Top