Jahanje

OHOHOHO posle ne znam koliko vremena sam ukljucila ovaj forum, i procitala one gluposti sto smo pisali i umrla od smeha. Zajedno sa Gospodjicom SANDROM7 :D Genijalno stvarno. Gde ste jahaci, ima li vas onih starih sto smo se svadjali? :)
 
@dushan_silni
Sve zavisi u koju skolu jahanja ides. Ja jedino znam za Divadjo2 na hipodromu, tamo je 45 min jahanja 1500 din a 30 min 1000din. Pola sata je realno malo ne isplati se, tako d aako mozes uvek idi na 45 min. Imas i popuste ako uplatis vise casova, tako je sigurno u svakoj skoli.

Inace imam ja pitanje, tj prakticno problem sto se tice jahanja.

Na jahanje idem vec pola godine medjutim neredovno, zato sto radnim danima radim od 9 do 5, tako da radnim danima ne mogu da stignem, pa idem vikendima.
Jasem jednom u 10 dana u proseku. U pocetku su me malo bolele butine, to jest imao sam upalu 2,3. dan posle jahanja.
Malome je i bolelo izmedju prepona ako me razumete :p jer mi niko nije rekao da ne treba da jasem u trenerci, nego u farmerkama. :dash:
Medjutim zadnji put kada sam jahao, prvo sto je konj tako poskocio tako da mi nije blo dobro,a drugo sto su me kosti na guzovima bolele tako da to nije bilo normalno.

Tek sam tad primetio da instruktori imaju jahace pantalone, koje imaju ojacanja oko butina.
Sada ne znam da li je u tome stvar ili je problem u tome sto ja neredovno jasem ili sto nepravilno jasem.
iskreno malo me je strah da ne postanem sterilan, jos uvek nemam decu xD
 
Žao mi je što ova tema nije više posećena i sa više informacija. Ja bih htela da iznesem svoja nedavna iskustva. U pitanju je konjički klub Singidunum na Hipodromu. Mene je na njih uputio izvesni Vlada čiji telefon možete naći svuda gde se pominje Hipodrom i škola jahanja. Tamo ima više konjičkih klubova i škola, ali izgleda da je taj Vlada neki glavni menadžer za sve njih (tako mi se barem čini). Ja sam dobila na poklon 10 časova jahanja i bila sam oduševljena jer mi je to bila odavno želja. E tu prestaje sve pozitivno. Škola jahanja Singidunum je obična diletantska smejurija. Zaposleni su vlasnik i jedan trener i ne zna se koji je gori. Tolika doza proizvoljnosti i neprofesionalnosti - užas. Niti se zna šta za tih 10 časova treba da se postigne, niti taj trener ima želju da vas bilo čemu nauči, niti poštuje vaše vreme, a kad mu zamerite što za vreme časa priča telefonom po 5-10 minuta, on kaže da se to vas ne tiče!? Jezivo, zaista. Da ti časovi nisu plaćeni i da nisu poklon, ne bih više kročila tamo. Ne znam da li su sve škole na Hipodromu takve, ali SINGUDUNUM zaobiđite u širokom luku.
 
Žao mi je što ova tema nije više posećena i sa više informacija. Ja bih htela da iznesem svoja nedavna iskustva. U pitanju je konjički klub Singidunum na Hipodromu. Mene je na njih uputio izvesni Vlada čiji telefon možete naći svuda gde se pominje Hipodrom i škola jahanja. Tamo ima više konjičkih klubova i škola, ali izgleda da je taj Vlada neki glavni menadžer za sve njih (tako mi se barem čini). Ja sam dobila na poklon 10 časova jahanja i bila sam oduševljena jer mi je to bila odavno želja. E tu prestaje sve pozitivno. Škola jahanja Singidunum je obična diletantska smejurija. Zaposleni su vlasnik i jedan trener i ne zna se koji je gori. Tolika doza proizvoljnosti i neprofesionalnosti - užas. Niti se zna šta za tih 10 časova treba da se postigne, niti taj trener ima želju da vas bilo čemu nauči, niti poštuje vaše vreme, a kad mu zamerite što za vreme časa priča telefonom po 5-10 minuta, on kaže da se to vas ne tiče!? Jezivo, zaista. Da ti časovi nisu plaćeni i da nisu poklon, ne bih više kročila tamo. Ne znam da li su sve škole na Hipodromu takve, ali SINGUDUNUM zaobiđite u širokom luku.

Nije doticni nikakav menadzer, vec najobicniji fizicki radnik na hipodromu, ali pod protektoratom direktora hipodroma.

Daleko od toga da su sve skole takve, ima zaista dobrih.
 
Krenula bih ponovo na jahanje, pa se pitam da li se sta promenilo u klubovima po Beogradu?
Mislila sam da idem u Dundica, ali ako je sve isto... Ostala bih tu neko vreme pa bih presla negde gde spremaju za takmicenja i stalno te usavrsavaju. Da li postoji neki takav klub? ????

Inace jos jedna stvar-kad krenes kod Dundica, da li te kako da kazem...ispale zato sto si pocetnik i nov tamo? Mislim razumete sta hocu da kazem...
 

Back
Top