Jahanje

Dreamy:
:D :D :D I ja se trudim da što bezbolnije prekrštam noge...Danas je baš bio lep dan...možda potraje?Ja sam se skroz "navukla" na jahanje...nisam sigurna da ću izdržati loše vreme...:cry:
Imam savet za sve koji razmišljju, premišljaju, mozgaju da ili ne-NEMOJTE, jednostavno izaberite odgovarajući klub i provedite neko vreme sa konjima. Biće vam potpuno jasno da više ne možete bez njih... ;)
Sanja, kakva je to "knjiga"? Jel hoćeš, ako vreme dozvoli, da zakažemo za sredu???pozz
Ej,Dreamy ja juce izvadila zub...tako da nista od jahanja...A juce kad sam prosla tuda...bili su prazni ispusti... :cry: I tako je sve bilo tuzno...svi su bili u stali...Jedva cekam lepo vreme! stvarno sam postala zavisna...vise mi nije zanimljiv dan ako ne odem tamo... ;-)
A knjigu mi je poslala Jolly...nesto o konjima kroz istoriju...o rasama itd...Mogu da ti dam kad se vidimo...probacu da ti posaljem na mail...ali ako ne uspe narezacu ti pa cu ti dati... ;-)
 
ja ne, ali raspitacu se u klubu pa cu ti reci. pricala sam sa trenerom, i rekao mi je da je Harlija neki konj ritnuo, i da ima povredjen kuk, tako da ne bi trebao da preskace prepone.
 
Pogledajte vrste sedala...kako su super..ali to sve moze da se nabavi u Hrvatskoj..kod nas... :(
Da li neko zna gde u Madjarskoj mogu da kupi opremu? :confused:
Galopsko:

Visenamensko:

Preponsko:

Terensko:
 
Sanja,
danas sam posetio Pancevo i pronasao klub bez vecih problema.
Jos samo da krene lepo vreme pa da kontaktiram trenera :) .
Medjutim imam jos jedno pitanje za tebe, a to je sta da obucem za jahanje?
 
@ Tati : ok! Javi mi kad mozes...u junu bih trebala da idem u Budimpestu,pa bih htela da pogledam(a mozda i kupim!) bar rukavice i kacigu... ;-) I ako neko zna cene otprilike...ja sam cula da je kaciga 35 eura.Hm?
@ DRAKO: pa obuci nesto sto ti je najudobnije,npr.trenerku. A jel bilo nekoga danas tamo? Jesu li bili konji napolju?...
Ja mislim da su ovi iz kluba danas trebali da idu u Sakule-na manifestaciju Ovcarski dani... :confused:
 
Jozzef Kft. 69 (u toj sam ja kupila opremu), a ostale adrese su Kobanyai ut. 41/C , Alberttirsai ut. 3 , Keszthely, Rakoszi Ter. 9, ne secam se tacno cene.
 
@DRAKO pozdrav i tebi pa se verovatno vidimo ove nedelje ;)
@Tati Hvala ti puno!!! Imam drugaricu tamo pa cu joj reci da mi pogleda cene i marke...cisto da znam koliko para mi treba...A jel znas koje su kacige najbolje,a da nisu puno skupe.Cula sam za Tattijeve i Kavalkade.Koliko su one?
 
E napokon sunce...Auh, Sanja ala nas vrbuješ, evo i Drako se raspituje (pozz:)...Nego, imam pitanje za sve-kako(kada)postaješ takmičar, koje sve discipline postoje i tako te stvari me zanimaju u vezi sa profi bavljenjem...U međuvremenu odoh na svoje početničke časove :) :) :)
 
sanja v :stvarno se ne secam cena a marke...u to se ne razumem, u toj radnji su im sve iste, nisu ko one kod nas na hipodromu sa masnicom, negu su neke velike, ako razumes sta hocu da kazem.
Dreamy :takmicar postajes kad savladas manjesko i terensko jahanje. Kod mene u klubu mozes da biras izmedju dresure i prepona, i ubrzo ides i na takmicenja. Manjesko i terensko kod nas traje oko2-3 godine, mada mislim da zavisi od samog jahaca koliko dugo mu treba da savlada.
 
@DRAKO: zaboravila sam da ti kazem da mozes da ides u cemu hoces i da poneses ono u cemu ces jahati...pa se presvuces u svlacionici...Ja uglavnom dolazim kolima tako da se odmah kod kuce obucem za jahanje...Mrzi me da se presvlacim tamo...
 
Inace, ovih dana se najverovatnije prebacujem u neki klub kod hipodroma tako da ga necu ni vidjati. Pitacu mog trenera u svakom slucaju sto ga pusta da skace kada ne sme (iskreno se nadam da nije znao za to) :cry:
 
Bila sam danas na treningu!!!
IMAMO MALO ZDREBE U STALI!!!! Staro je 20 dana. Bila sam odusevljena. Tako su slatko ruzni :)
Tati, moja sestra je danas jahala Harlija i sva se isprepadala. Stalno se nesto izbacivao, u galopu je mnogo spustao glavu... Poludela je zbog njega. Inace pitala sam trenera sto pusta Harlija da skace kada ne bi smeo i on kaze da ga pusta samo po neki manji skok da skoci i da mu to ne skodi puno, ali da nije za trening.
 
Lepo za zdrebe...pa da, tipicno za Harlekina da se izbacuje i da spusta glavu, znam ja za to, mislis da ja nisam poludela od toga? Jedna devojcica nije mogla da ga smiri na takmicenju, samo se izbacivao ko pijan.
 
Olja,kako je bilo danas?Jesi kasala? :) Kog konja si jahala?
Ja sam jahala onog belog sa sivom grivom-Severa.Prvi put! I nije bilo lose...kako sam mislila da ce biti... :lol:
 

Back
Top