Jahanje

trebalo bi da idemo na terensko jahanje na Kosutnjak kad se prolepsa vreme...za sad idem samo na manjesko jahanje.Imala sam gadan pad pre 2 meseca(bila u urgentnom-ugnjecenje karlice tj.,pocetak kicme).galopirala sa drugaricom i jedan konj sa strane je izleteo ispred mene(imao je neiskusnog jahaca),i moj je odjednom prebacio mene preko njegovog vrata.to je inace punokrvni,vrlo jak i krupan.sve se ok zavrsilo,i ja od tada imam jos vecu zelju za tim sportom.eto i od mene neki dozivljaj...pozz
ps.napisi te vreme kad ce te biti na forumu sledeci put da se dopisujemo? :)
 
Mirko J:
Padovi ... hehehe. Svako ko jaše duže vremena će potvrditi. Padanje sa konja je neminovno, to je prosto sastavni deo tog sporta. Padaju svi, početnici i profesionalci. Zavisi to i od konja i od jahača.
Kako vreme prolazi i kako jahač stiče iskustva, kako mu se poboljšava ravnoteža, tako se broj padova smanjuje.
Sa jednog od mojih konja, sam (znam da ćete reći da preterujem) pao u toku prvih pola godine toliko puta da sam posle 25-og pada prestao da brojim. Ali kada sam ga kupovao, znao sam za tu manu, da ume da zbaci jahača. Konj je po majci traken a po ocu engleski punokrvnik - dosta eksplozivna kombinacija - snaga i nervoza. Ali dobro skače a ja ga volim ...
hej ja treniram jahanje godinu dana i ide mi super..ali nemam svog konja.odakle si i gde treniras? :D
 
N*A*N*C*Y:
trebalo bi da idemo na terensko jahanje na Kosutnjak kad se prolepsa vreme...za sad idem samo na manjesko jahanje.Imala sam gadan pad pre 2 meseca(bila u urgentnom-ugnjecenje karlice tj.,pocetak kicme).galopirala sa drugaricom i jedan konj sa strane je izleteo ispred mene(imao je neiskusnog jahaca),i moj je odjednom prebacio mene preko njegovog vrata.to je inace punokrvni,vrlo jak i krupan.sve se ok zavrsilo,i ja od tada imam jos vecu zelju za tim sportom.eto i od mene neki dozivljaj...pozz
ps.napisi te vreme kad ce te biti na forumu sledeci put da se dopisujemo? :)
Jaoj!!!! Svaka ti cast!!! Bas si hrabra!!! Zelim ti da uspes u jahanju i da postanes super jokey!!! ;-)
 
Bravo za temu ! Meni bi trebao savet , mislim da je ovo pravo mesto da ga potrazim. Imam 20god. , obozavam konje , ali za sada ne znam mnogo o njima. Krenula bih na jahanje. /Nadam se da jos uvek nisam matora za pocetak.. :) Ne znam koji klubovi u Bg-u postoje i kome bih mogla da se obratim.. !? - PoZz
 
Da li neko zna ko u Valjevu drzi skolu jahanja, gde se nalazi, kako se prijaviti, koliko kosta i sl.....?Molim vas, javite ako neko nesto zna....Hvala unapred!!!
 
Bocka:
Bravo za temu ! Meni bi trebao savet , mislim da je ovo pravo mesto da ga potrazim. Imam 20god. , obozavam konje , ali za sada ne znam mnogo o njima. Krenula bih na jahanje. /Nadam se da jos uvek nisam matora za pocetak.. :) Ne znam koji klubovi u Bg-u postoje i kome bih mogla da se obratim.. !? - PoZz

Nikada nisi matora za tako nesto :D . U kom delu grada zivis? Ja znam za milicionar, one klubove oko hopodroma i za stremen koji je u Jakovu.
 
GhostGirl:
Da li neko zna ko u Valjevu drzi skolu jahanja, gde se nalazi, kako se prijaviti, koliko kosta i sl.....?Molim vas, javite ako neko nesto zna....Hvala unapred!!!
Ja sam pokusala da nadjem ali...poslala sam mail...pa cemo videti da li je to-to...javicu ti...POZZ
A jos bolje ti je da se raspitas u Valjevu kod nekog...ili na vasem forumu...ako ima neki valjevski forum-vidi tamo... SRECNO!
 
Milicionar je iznad okretnice 50-ice na Banovom brdu.
Moj ti je savet da odes direktno do klubova i da se tamo raspitas, pa onda odlucis gde ces.
U svakom slucaju javi sta se desava... :D
 
Ovo je sjajna tema...Bocka, kod mene slična stvar- obožavam konje, malo šta znam o njima, ali bih volela da ih upoznam, da brinem o njima, da jašem... Meni će za koju nedelju rođendan i želim sebi da poklonim upis u školu jahanja, a predstavu nemam gde,kako,šta...Inače, iz Bg-a sam, evo i vreme se prolepšalo, molim vas dajte savete, predloge, pričajte doživljaje, tema je genijalna... Šta bi za taj Milicionar? I gde je Alexa Dundic? Koliko su cene okvirno (za koliko časova)... Znam za Kremen i na kraju krajeva neće me mrzeti da dolazim do Pa ako bude trebalo. Koji su tamo uslovi?...Joooj, možda je malo blesavo, ali meni po stomaku treperi nešto, skroz sam uzbuđena... Hoćete mi pomoći??? ???
 
Hvala Jolly ,javicu. Deamy ,mislim da se vrlo slicno osecamo !! Samo sto ja trenutno imam problem koji se zove slobodno vreme i umor /zbog profesionalnog bavljenja drugim sportom/ , ali toliko bih zelela da uspem sve da uskladim. + nemam predstavu za cene , verovatno bi mi i to bio trenutni problem. Sta znam , kao sto rece Jolly najbolje je verovatno direktno se obratiti klubu , mozda valja sesti u bus 50 , pa sacekati zadnju stanicu pa se tamo raspitati. Mozda mozemo i zajedno to uraditi ... ? Sve u svemu , ja bih sto preeee ! . :) -PoZz.
 
Možemo to da uradimo! Razmišljam samo o tome... Ništa nas ne košta da se malo raspitujemo, izvidimo i tako...Ali vidiš, neko reče da je u Bg-u dosta skuplje, pa me zanima koliko je to... Ja ću biti večeras oko 9 na ovom forumu da vidim šta se dešava, pa ako si tu da nešto isplaniramo... :)))) Jeeeee :))))
 
Cene za casove u Milicionaru i Stremenu su 5 evra, a na hipodromu (koliko sam cula, znaci nije sigurna informacija) su 10. U Stremenu se placa cas za casom i skoro svaki dan u nedelji mogu da se organizuju casovi sem ponedeljkom. U Milicionaru prvo moras da se uclanis (neka glupa papirologija) i placa se valjda 10 casova odjednom pa kada istrosis, a casovi se organizuju kada ima slobodnog prostora i slobodnih konja sto leti moze da bude problem. To je onoliko koliko ja znam. Nadam se da je od pomoci :)
A sto se tice toga koliko znate o konjima sve se to jako lako nauci. Ja sam pre godinu dana tek pocela sa jahanjem i ne mozete da verujete koliko brzo moze da se napreduje i u jahanju i u ophodjenju sa konjima samo ako to zelite. :D
 
Bocka:
Ok , ja sam na auto komandi . A gde je Milicionar ? Ne bi mi bio problem ni do hipodroma da skoknem , valjda cu se snaci .
Ja treniram u klubu Aleksa Dundic i mogu da ti dam sve informacije...
i ja sam se tako puno raspitivala za sve tako da sam upucena....znam dosta klubova u Bg-u...Samo reci sta te interesuje... pozz
 
pa ovako,najbolje je da idete u neki klub koji nema veze sa hipodromom.....Jer je tamo rasulo,stale su ocajne,itd.(Aleksa Dundic je odmah preko puta hipodroma ali ima svoj manjez,tako da na hipodromu i ne jasemo)12 casova=100eura u mom klubu,koji je jako dobar jer se jako brzo napreduje pored iskusnih trenera....Tu su i Favorit,Beograd,Milicionar-dobri klubovi(tako se prica) ali svi ljudi koje ja znam su upravo pobegli odatle,zbog toga sto se ne radi puno i treninzi nisu nimalo ozbiljni,pa samim tim sve gubi smisao!A iz centra Bg-a,ti je svejedno koji ces od ovih klubova da upises.I cena je otprilike slicna svuda,s tim sto su uslovi za jahanje razliciti.Klub ima veoma dobre konje,opremu i trenere sto je najvaznije...Svakom bih preporucila..Odlucite same,,,Slobodno pitajte ako ima jos nesto...pozz
 

Back
Top