Jahanje

Jolly84:
Sanja, gde ti jases?
Ja od proleca idem na casove (svaki dan sam tamo) i to je nesto najbolje sto mi se ikada desilo. :D

Ja sam u skoli jahanja u pancevu.KK Kremen.Tamo mi je bas ok. :D Krenula sam prvo u Smederevo ali sad sam u PA.Ali nisam bila od kako je ovo hladno i kad su bile one kise... Mozda cu ovih dana da odem...makar samo daa ih vidim...Potpuno sam se zaljubila u konje...Trazim stalno nesto po netu,trazim neke knjige da kupim...Ali i opremu...kacige,rukavice...samo kod nas slabo toga ima...Cak i na Hipodromu u Bg-u ima samo jedna prodavnica sa slabom ponudom... :( :cry:
A gde si ti? Kako ti ide?Dokle si stigla?Teren?
 
Ja sam u Jakovu KK Stremen. Krenula sam sada u prolece i bukvalno sam celo leto provela tamo. Nije to bas neki dug staz, ali sam dosta brzo napredovala. Ja ne mogu drugim ljudima da objasnim, ali ja sam jedino sa konjima toliko srecna. Tako su savrseni. Od kada sam krenula na jahanje pocela sam cak i da sanjam to svaku noc. :) . A kada je krenulo ruzno vreme pala sam u depresiju. Generalno redila sam galop i stigli smo do preskakanja. :D
Ta prodavnica na hipodromu je za mene bila veliko razocarenje. Na svu srecu moja drugarica (koja je luda za konjima koliko i ja) je ista u Italiju pa mi je tamo pokupovala opremu. Ako imas nekoga ko ide u inostranstvo obavezno to naruci. Ovde tesko da moze da se nadje.
Da li si kupovala casopis Konji? hrvatski je ali imas i ovde da ga kupis.
Dokle si ti stigla? Kako je kod vas oganizovan cas? Jel sami cistite i osedlavate konje ili...?
 
Jolly84:
Ja sam u Jakovu KK Stremen. Krenula sam sada u prolece i bukvalno sam celo leto provela tamo. Nije to bas neki dug staz, ali sam dosta brzo napredovala. Ja ne mogu drugim ljudima da objasnim, ali ja sam jedino sa konjima toliko srecna. Tako su savrseni. Od kada sam krenula na jahanje pocela sam cak i da sanjam to svaku noc. :) . A kada je krenulo ruzno vreme pala sam u depresiju. Generalno redila sam galop i stigli smo do preskakanja. :D
Ta prodavnica na hipodromu je za mene bila veliko razocarenje. Na svu srecu moja drugarica (koja je luda za konjima koliko i ja) je ista u Italiju pa mi je tamo pokupovala opremu. Ako imas nekoga ko ide u inostranstvo obavezno to naruci. Ovde tesko da moze da se nadje.
Da li si kupovala casopis Konji? hrvatski je ali imas i ovde da ga kupis.
Dokle si ti stigla? Kako je kod vas oganizovan cas? Jel sami cistite i osedlavate konje ili...?
joj!!! Ja sam se raspitivala o tom klubu u Jakovu...jadva sam nasla br.telefona od vlasnika...Ali jako mi je daleko i malo skuplje...pa sam odustala od ideje da krenem u tu skolu jahanja...Inace,znam da je to klub prvenstveno koji se bazira na preskakanju...A ovaj u Pa daljinskim jahanje...(endurance)...Kad sam krenula u Sd,malo sam vise nazadovala nego sto sam napredovala,cak sam pocela i da se plasm konja...I to bas da se plasim...Prestala sam sa jahanjem i mislila da vise nikad necu sesti na konja...A to sve zbog pada sa konja...Sad shvatam da za to sve nisu bili krivi konji...i da ne treba da se plasim njih...U PA sam imala samo 5 casova i onda je krenula zima...Sad mislim da cu na prolece morati sve iz pocetka...;((( Ali vredi!!! Jedva cekam!
 
Da citam casopis "Konji" i bas mi se svidja!!! A sto se tice opreme...kupicu je kad zavrsim skolu jahanja i kad postanem clan...A tek onda hranis konje,timaris,sedlas...ides sam na teren.... Tada se placa godisnja clanarina...a sada sam samo ucenik koji sve to posmatra...
 
Kako si to pala kada si mislila da vise nikada neces sesti na konja? Ja nikada do sada nisam pala za divno cudo, ali moja sestra i sestricina su padale, ronile po blatu itd. prvi put im je bilo strasno, a sada im nije nista posebno.
Ja sam se u Jakovu stalno svadjala sa ovima da ocu da me nauce da ja cistim konje. Sada stalno to radimo. Meni koliko god da je zadovoljstvo da jasem toliko mi je drago i da ih cetkam, cistim i setam.
Sto se opreme tice, mislim da bi trebala da porazmislis o tome da narucisi i ranije. Jahala sam i sa i bez opreme i mogu ti reci da mnogo pomazu.
Ja sam pre manje od nedelju dana bila u klubu i bilo je toliko blatnjavo da smo mogli samo da kaskamo. :( jedva cekam lepo vreme.
 
Jolly84:
Kako si to pala kada si mislila da vise nikada neces sesti na konja? Ja nikada do sada nisam pala za divno cudo, ali moja sestra i sestricina su padale, ronile po blatu itd. prvi put im je bilo strasno, a sada im nije nista posebno.
Ja sam se u Jakovu stalno svadjala sa ovima da ocu da me nauce da ja cistim konje. Sada stalno to radimo. Meni koliko god da je zadovoljstvo da jasem toliko mi je drago i da ih cetkam, cistim i setam.
Sto se opreme tice, mislim da bi trebala da porazmislis o tome da narucisi i ranije. Jahala sam i sa i bez opreme i mogu ti reci da mnogo pomazu.
Ja sam pre manje od nedelju dana bila u klubu i bilo je toliko blatnjavo da smo mogli samo da kaskamo. :( jedva cekam lepo vreme.
Kako mislis da oprema pomaze?Pa ja i sad imam svu opremu-ali klupsku...A svoji planiram da kupim...Sta ce mi moja kad mi oni daju sve sto mi treba?Za sada.... :)
 
Ok ako ti oni daju onda ok. Ja sam u pocetku jahala bez bilo kakve opreme. Znaci patike, trenerka i majca. Kasnije sam kupila pantalone, kapicu, rukavice... i mnogo mi je lakse i prijatnije da jasem. Bar nemam razne zuljeve i rane. :)
 
Jeste,ja kad god zaboravim da stavim rukavice-izdje mi bar po jedan zulj...Ali sve istrpim samo da se druzim sa konjicima... :D
Nisam ti odgovorila na pitanje o padu...Pa ovako...Tog dana sam jahala bas mladog konja(napomena:na lonzi)... Jos ranije sam videla da je plasljiv...U blizini manjeza je most i on je non-stop osluskivao,zakaskavao,svega se plasio..i onda je odjednom iz kasa (a to mi je bio 1 cas kasanja,a ukupno 8.cas u skoli) presao u galop...Ja nisam znala gde se nalazim...zanosila sam se levo-desno (jer jos uvek nisam znala da odrzim ravnotezu na konju)...I ukapirala da ako nesto ne uradim pascu i pocapati se... :) Jedna noga mi je ispala iz uzengije i ja sam izvukla drugu jer sam vec pocela da padam na jednu sranu...Na svu srecu docekala sam se na noge...Dizgini su mi bili cvrsto u rukama...tako da me je Apolo(kako se zove konj) i njegovoj igrariji povukao i sprecio da padnem na zadnjicu :D Kad sam se prizemljila-pustila sam ga...
Nije nista strasno...ali sledecih dana sam nastavila da jasem Apola i sve vreme sam pokusavala da provalim cega se on plasi...i da li ce on opet da uradi isto...I tako sam samo o tome razmisljala...a ni malo o sebi i koncentraciji za jahanje...Mnogo sam se nervirala dok nije poceo stomak da me boli...I ukapirala sam da je to od straha...Stvarno sam mislila da se tog straha nikad necu osloboditi...Ali sad je super! :) Opet sam stekla poverenje u konje! :D
 
Super sto si prevazisla to. vecina padova moje sestre su posledica toga sto se konj uplasi. Mi smo pored manjeza imali neku veliku kamionsku prikolicu, znas one prekrivene platno. Nesto je duvao vetar toga dana i kako prodjemo tom stranom manjeza, konji su poigravali ili kretali u galop. moja sestra i sestricina su pale (da napomenem u najgore moguce blato), ali sam se ja nekako odrzala u sedlu. A inace moj prvi galop je bio kada sam setala jedog ogromnog kastrata. Trebalo je samo da se vrtimo u krug, ali je krenuo "lep letnji pljusak" i njega je to malo nerviralo pa je on lepo presao u galop. Ja sam tada jos muku mucila sa kasom, ali mi se mnogo svideo osecaj. :D
 
Uglavnom se tako i savladaju i nauce stvari...kad najmanje ocekujes,a moras da istrpis do kraja...I eto ti: bogatija za jos jedno lepo iskustvo... :) Ja bih ipak volela da prodjem kroz sve to polako i da znam sta mi se desava...
Ma ni ti padovi nisu nista strasno...znam puno devojcica od 12-13 godina koje su padale i to im je cak bio zanimljivo... :? Pa ih je jos vise zaintrigiralo da uce...Ali to ti je kad si dete- i nicega se ne plasis... ;)
 
kako to izgleda u praksi...
url]
 
Padovi ... hehehe. Svako ko jaše duže vremena će potvrditi. Padanje sa konja je neminovno, to je prosto sastavni deo tog sporta. Padaju svi, početnici i profesionalci. Zavisi to i od konja i od jahača.
Kako vreme prolazi i kako jahač stiče iskustva, kako mu se poboljšava ravnoteža, tako se broj padova smanjuje.
Sa jednog od mojih konja, sam (znam da ćete reći da preterujem) pao u toku prvih pola godine toliko puta da sam posle 25-og pada prestao da brojim. Ali kada sam ga kupovao, znao sam za tu manu, da ume da zbaci jahača. Konj je po majci traken a po ocu engleski punokrvnik - dosta eksplozivna kombinacija - snaga i nervoza. Ali dobro skače a ja ga volim ...
 
Pa verovatno je zbog toga... ;-) Ja otisla pre neki dan u klub,a trener mi nije bio tamo tako da sam se samo druzila sa konjma hranila ih,mazila, slikala...I bas mi je bilo lepo... :)
 
Hej!!! Bas mi je drago da se jos jedan jahac javio ;) Bas smo bili zapostavili ovu temu!!! Pricaj nam Nensi kako ti je i u kom si klubu...I ako imas neku sliku...slobodno upload-uj...POZZ
 

Back
Top