Ubistvo regruta sae zataškava! Opet!

Feta Podouri

Zainteresovan član
Poruka
316
Porodica preminulog vojnika Dalibora Medića sumnja u zvaničnu verziju uzroka smrti

Otac vojnika: Sin mi je umro posle batina


Porodica vojnika Dalibora Medića (23), koji je u noći između utorka i srede preminuo na VMA u Beogradu, sumnja da je Dalibor umro prirodnom smrću. Kako nam je rekao Marko Medić, otac preminulog mladića, sin mu je na bolesničkoj postelji, kada su ga posetili 5. decembra, rekao da su ga u kasarni pretukla trojica mladića, nakon čega je izgubio svest.
 
Домократска "трансформисана и професионализована" војска успева да убија само сопствене регруте. тадић као командант војск емора да одговара за ово и министар одбране да поднесе оставку.

Хитно прекинути "реформу војске" и вратити ранији систем.
Хитно укинути цивилно служење војске!
 
pa naravno da je toga uvek bilo ali nije bilo demokratije kao danas da se to iznese u javnost...u vreme SFRJ bi te pojo mark da to objavis...ukidanje sluzenja vojnog roka je potrebno iz mnogih razloga pa i iz tog da ne bi stradao neko ko ne zeli da sluzi vojsku...to je osnvno ljudsko pravo...
 
Smrtni slucajevi tokom sluzenja vojske se desavaju i u potpuno profesionalizovanim vojskama koje su u daleko boljem stanju nego nasa.Ima nesreca,samoubistva,bolesti ali ima i kriminala.Nijedna vojska na svetu nije imuna na takve dogadjaje.
Ovde je glavni problem odnos vojske sa javnoscu.Predugo je bila zatvorena i nedodirljiva,pa kad je krenuo da "curi" prljav ves to je dozivljeno kao sok,iako je svega toga bilo i za vreme JNA.Tome je doprineo i skoro mitoloski status koji je narodna "tradicija" dala vojsci,a koji je srusen dogadjanjima iz bliske proslosti.
Nazalost u glavama pojedinih visokih oficira vreme stoji u 70-im ili 80-im kada su bili nedodirljivi,i umesto da kad su ti slucajevi poceli da izlaze u javnost reaguju u skladu sa novonastalom situacijom,oni su davali neka saopstenja koja(bez obzira da li su istinita ili ne) kao da su namenjena maloumnoj deci,koja su valjda po navici iz proslosti trebala da prodju kao neupitna i vrhovna istina koju niko ne sme da dovede u pitanje.Na srecu nase drustvo je malo evoluiralo od jna vremena,pa su pocela da padaju odredjena pitanja,a vojni vrh autistican kakav je umesto jasnih odgovora ili je ignorisao ili davao odgovore koji su samo pojacavali sumnju.Vrhunac je bio slucaj Topcider,gde su vojni istrazitelji uhvaceni u lazi,i od tada kreca lavina optuzbi posle svakog incidenta,a i otvoreni su neki slucajevi od ranije.Sad je prekasno da vojska pocne da saradjuje sa javnoscu jer je poverenje poljuljano i svaki naredni slucaj ce opet izazvati sumnju da je izvestaj vojske o nekom incidentu istinit.
Veliki problem je i profil regruta koji se danas upucuju na sluzenje vojnog roka.Kriterijumi su pali ispod svake granice.Lekarski pregled koji se vrsi pri regrutaciji kad neko ima 17 godina je prilicno zastareo ako u trenutku upucivanja u kasarnu taj covek ima 23 ili sve cesce 27 god.A novi detaljan pregled se ne radi.Pod novim pregledom ne podrazumevam pregled u garnizonskoj ambulanti ili razgovor sa psihologom u kasarni prvi dan,posto je to cista formalnost.
 
Srecom pa su i ostali vojnici videli o cemu se radilo .........tako da nema nista od navodnog UBISTVA ... momak je pao na radijator ..... stvar prosta i jednostavna ... a to sto roditelji sumnjaju to je i logicno ..... isto kao kad u civilstvu neko skoci sa Brankovog mosta .....roditelji utopljenika kazu mafija ga je bacila s mosta .... !!!

@fortes Pozz ..svaka cast !
 
Jelena87:
A zasto kod vas ubijaju vojnike,i to nazalost jako cesto?U cemu je problem,ne kontam?

Sta ne kontas? Bilo je i "kod vas" ubistava, a i masovnih silovanja (ovog kod nas bar nije bilo). 8-)

U americkoj vojsci na obuci se gine, bude slucajeva povrede i sakacenja, al se o tome ne galami na sva usta, nit ko vice da vojska treba da se ukine. 8-) I ko sto Ameri kazu: U vojsci nema demokratije!
 
Већ сам раније писао да је самном у војсци био тип из Црне Горе који је имао епилепсију, али су га некако угурали једноставно је желио да одслужи војску, имао је напад и отпуштен је на једно 030...
 
intra:
Већ сам раније писао да је самном у војсци био тип из Црне Горе који је имао епилепсију, али су га некако угурали једноставно је желио да одслужи војску, имао је напад и отпуштен је на једно 030...

Osnovni problem , u cestim nesrecama u vojsci Srbije, je, naravno , profil regruta koji se javljaju na odsluzenje vojnog roka........Cast izuzecima, ali, dovoljno je procitati sta pisu, i kako pisu na forumu vatreni pobornici sluzenja po svaku cenu, i bice vam jasno da se takvi , napaljeni a nesvesni likovi , vecinom i javljaju da idu u vojsku , sada kada to i nije obavezno...

I kada takvim napaljenim rambo - bolid - satro - ratnicima das i oruzje u ruke, neminovno i dolazi do raznih nesreca......
 
inagadadavida:
Osnovni problem , u cestim nesrecama u vojsci Srbije, je, naravno , profil regruta koji se javljaju na odsluzenje vojnog roka........Cast izuzecima, ali, dovoljno je procitati sta pisu, i kako pisu na forumu vatreni pobornici sluzenja po svaku cenu, i bice vam jasno da se takvi , napaljeni a nesvesni likovi , vecinom i javljaju da idu u vojsku , sada kada to i nije obavezno...

I kada takvim napaljenim rambo - bolid - satro - ratnicima das i oruzje u ruke, neminovno i dolazi do raznih nesreca......
Vecina takvih su ratoborni samo na tastaturi.Vrlo mali broj vojnika na odsluzenju vojnog roka su u tom nekom rambo napaljenom fazonu.Stavise i takvi se brzo smire pod uticajem ostalih.
Ako nisi sluzio ne znam kako da ti objasnim stanje svesti prosecnog vojnika i interakciju sa drugim vojnicima iz svojg voda(jedinice,bataljoma,diviziona..).Ali kao sto gore pomenuti imaju predrasude prema onima koji sluze civilno tako mi se cini da i ti imas predrasude prema ljudima koji sluze u oruzanim snagama.
Nemoj.Svako ima neki svoj motiv i uglavnom je to individualna stvar.
 
fortes:
Vecina takvih su ratoborni samo na tastaturi.Vrlo mali broj vojnika na odsluzenju vojnog roka su u tom nekom rambo napaljenom fazonu.Stavise i takvi se brzo smire pod uticajem ostalih.
Ako nisi sluzio ne znam kako da ti objasnim stanje svesti prosecnog vojnika i interakciju sa drugim vojnicima iz svojg voda(jedinice,bataljoma,diviziona..).Ali kao sto gore pomenuti imaju predrasude prema onima koji sluze civilno tako mi se cini da i ti imas predrasude prema ljudima koji sluze u oruzanim snagama.
Nemoj.Svako ima neki svoj motiv i uglavnom je to individualna stvar.

Sluzio, sluzio........18 meseci u jos 3 meseca produzenja...........
I zato i znam sta pricam kada kazem da vojska mora da bude profesionalna, i da je sluzenje , a narocito ovo smesno od par meseci, samo gubljenje dragocenog vremena za mladog coveka........za to vreme moze da zavrsava skole, ili da radi nesto pametnije.........
 
WIBU:
Kao onaj lik sto je u Podgorici cini mi se, skakao po protiv tenkovskoj mini, zeleci valjda da dokaze kako ne moze da eksplodira, i naravno posle jednog KABOOOOOM pola jedinice mrtvio ili osakaceno!

Te protivtenkovske mine uopste nisu bile obelezene kao bojeve vec kao skolske, a poticale su iz nekih Zadarskih kasarni i 99% je ustanovljeno da je bila diverzija u pitanju - namerno podmetanje od strane ustasa. A inace, u pravu si za nedisciplinu, meni je jednom prilikom vojnik pobegao nocu kuci i pri tom bacio bombu u policijsku stanicu u svom rodnom mestu... Inace, tatin sin, kreten, maza i ljigavac. A mene su istresli iz gaca zbog toga. Sutradan je vec bio na posmatranju i poslao sam ga kuci. I zbog toga sam naje*o. I? Sta je trebalo da uradim? Da pricam sa njim? ma daaaaj....
 
Deratizator:
Sta ne kontas? Bilo je i "kod vas" ubistava, a i masovnih silovanja (ovog kod nas bar nije bilo). 8-)

U americkoj vojsci na obuci se gine, bude slucajeva povrede i sakacenja, al se o tome ne galami na sva usta, nit ko vice da vojska treba da se ukine. 8-) I ko sto Ameri kazu: U vojsci nema demokratije!
U skorije vreme nisam cula za ubistva,dok kod vas malo-malo :(
 

Back
Top