SVE STO VAM TREBA

Evo jedan od nacina:za 2 osobe potrebno ti je 40g ulja,60g crnog luka,60g pecurka,0,4dl safta od pecenja,so biber,150g pirinca.Kao dodatak pri serviranju sos od pecurka.
Na ulju restovati crni luk,biber,lovor.Kad luk upola omeksa dodati pecurke i nastaviti sa restovanjem dok pecurke ne omeksaju.Dodati saft{ako nemas saft stavi malo vegete razmuceneu u vodi.}so,biber, persun.U dobijenu smesu dodati kuvan pirinac,i rizoto je gotov oblikuj i preli sosom od pecuraka...
 
...a ja bih recept za "Skadarskog krapa"...trazila na net-u ali ni jedan ne lici na taj koji je pravio neki lik ( valjda ga je on i ulovio)...objasnjavao je sta je radio sa njim ali sve sto sam zapamtila je da se pece u pecnici, pirinac se pomesa sa suvim grozdjem i suvim sljivama, glavica luka se podeli na cetvrtine i stavi u uglove pleha a posle baci...i moze li to sa ovim domacim krapom, somom...sta li je vec
 
Waterfall, evo jedan otprilike recept za rizoto, manje-više pokupljen od Džejmija

2 glavice crnog luka - seckane
2 čena belog luka - usitnjen kako ti drago
malo se dinstaju na ulju, pa kad se ukuvaju doda im se
7-8 šaka pirinča (al za ovo nemoj da me držiš za reč)
kad pirinač postane providan zaliješ ga belim vinom, to će da čvrkne(može i crno, samo što če rizoto da ti bude ljubičast). Prethodno pripremiš 1/2 litra (opet možda malo više) bistre bujon supe i kad god nestane tečnosti dolivaš po malo. Pirinač će da upije i nabubri i pusti skrob ili šta već pirinač pušta. Ne znam koliko to sve traje, valja oko pola sata +- 10 min, ali ti probaj redovno. Negde pred kraj dodaj soli i bibera i narendanog kačkavalja po ukusu, promešaj, skloni sa vatre i poklopi i ostavi 15-ak minuta, mada ne moraš ako si mnogo gladna.
Naravno, tu sad mogu da dođu razni dodaci, npr u luk dodaš slaninu, pečurke itd.

Edit: nemoj mnogo soli ili uopšte, bujon je već slan.
 
Pa ne znam , ja sam przila u ulju u serpici, pa onda i u fritezi, pa sve to nije bas bilo nesto, dosta je ulja popilo i nije imalo bas onaj savrseni oblik tulumbe, malo se "rascvetavalo" sa strane. Ima li neki drugi nacin ?
 
Ja sam čula legende o tulumbama koje se peku u rerni i mnogo su ukusne i nisu masne, ali nisam sigurna jesu li to tehnički tulumbe ili nešto drugo (urmašice?). Ne mogu da pomognem jer nikad nisam smogla hrabrosti da napravim tulumbe, samo me interesovalo na šta misliš. Valjda će neko pametniji da pomogne.

*uzdah* Sad mi se jedu tulumbe.
 
Tolube se lako spremaju stavis u posudu za kuvanje 5dl vode isto toliko i ulja pustis da provri kad provri dodas 500gr brasna i mesas dok se masa ne sjedini,pustis da se ohladi,kad se ohladi dodas 10 do 15 jaja sjedinis masu.Tolube mozes da peces a i da przis.
 
Betty:
u čemu je razlika između tulumbi i urmašica :?

Velika je razlika. Skroz drugačiji ukus i doživljaj i osjećaj na jeziku iiii...:lol: Brzo u slastičarnu, kako to da ne znaš?! :lol:

@Gošćica
Moja mama pravi fantastične urmašice (ne smijem sad previše da mislim o tome :) ), ali ne vrijedi da ti dajem recept (mada mogu da je pitam), još nikome nije uspjelo kao njoj. :lol:
 
ja imam smrznutu skušu, ali nije skroz očišćena, kao fileti od oslića, nego je onako cela, s kožom, samo su izvađene iznutrice. ne znam šta da radim s njom. jel ima neko neki lep recept a da nije jako komplikovan?
 
Recept za skusu aoigirdfgnjkejcgnslmcgnxmsj pa znam jedan koji nije koplikovan uzmes ribu napunis je sitno seckanim belim lukom i sitno seckanim persunom,ispeces je i prelijes je prelivom koji se pravi na sledeci nacin u posudu za kuvanje stavis malo ulja,vode,vegete,limunovog soka,biber pustis da provri i na kraju dodas beli luk i persun prelivom prelijes ribu i to je to.PrijatNO
 
kuvar:
Recept za skusu aoigirdfgnjkejcgnslmcgnxmsj pa znam jedan koji nije koplikovan uzmes ribu napunis je sitno seckanim belim lukom i sitno seckanim persunom,ispeces je i prelijes je prelivom koji se pravi na sledeci nacin u posudu za kuvanje stavis malo ulja,vode,vegete,limunovog soka,biber pustis da provri i na kraju dodas beli luk i persun prelivom prelijes ribu i to je to.PrijatNO


...a onaj moj krap sa suvim sljivama?
 
laa-laa:
Velika je razlika. Skroz drugačiji ukus i doživljaj i osjećaj na jeziku iiii...:lol: Brzo u slastičarnu, kako to da ne znaš?! :lol:

@Gošćica
Moja mama pravi fantastične urmašice (ne smijem sad previše da mislim o tome :) ), ali ne vrijedi da ti dajem recept (mada mogu da je pitam), još nikome nije uspjelo kao njoj. :lol:
Eeee, tako ih je pravila i moja pokojna tetka.I nikad vise takve ne pojedoh...:(
 
Gosciceeeee… mirisu urmasiceee… :p



URMASICE SA KOKOSOM



Potrebno je: 1 margarin, 450 g brasna, 120 g kokosa, 2 jaja, 1 prasak za pecivo, 150 + 600 g secera, 2 van. secera, 1 limun.



Sirup: Prvo skuvati sirup. Staviti u serpicu 8 dl vode, 600 g secera, 2 van. secera i 1 limun isecen na kolutove. Pustiti da kuva oko 5-6 minuta. Ostaviti da se potpuno ohladi.



Umesiti 1 margarin, 450 g brasna, 120 g kokosa, 150 g secera, 1 prasak za pecivo i 2 jaja da testo bude glatko. Uzimati po komadic testa (otprilike velicine 2 oraha), napraviti kuglicu, pa dlanovima napraviti ovalan oblik, pritisnuti na rende (na onu izreckanu stranu) i redjati u pleh. Pleh ne podmazivati. Dobije se taman kolicina da se popuni veliki pleh za rernu. Peci na 200 stepeni dok malo ne porumene. Vruce urmasice odmah preliti hladnim sirupom i ostaviti da se ohlade i upiju sav sirup (mada ih mi smazemo onako vruce :p ).
 
Ako ti prvi put ne uspe, nemoj da odustajes! Meni su prvi put zagorele i pravila sam mnogo male, tako da mi je trecina testa ostala. Sad sam se izvestila i mogu zmurecki da ih pravim! Ako ti je to velika kolicina, polovinu mozes da stavis u neku plasticnu posudu, pa pravo u zamrzivac. Kad ti se posle prijede nesto slatko, imas sta. Dovoljno je samo da odstoje na sobnoj temperaturi oko pola sata da se odmrznu.
 

Back
Top