Različiti stavovi o društvu,muzici i oblačenju

gim_ne:
:confused: Šta mislite da li vrsta muzike i način oblačenja mogu uticati na društvo?Da li onaj ko je npr.fenser može da se dobro slaže sa društvom koje ima drugačiji ukus za muziku,oblačenje............?
moze..........ja imam nekoliko drugarica (poznanica) koje su reperke, punkerke i tako to.........ali one me ne gledaju kao neku nafuranu glupacu jer sam fenserka ali neki ovde na forumu su toliko zadrti i tako vredjaju da to nije normalno!
 
newerna_beba:
svi smo mi fenseri... 8-) :lol:

ko prizna pola mu se prashta.
zvuchi kao jako velika generalizacija, ali, primenjeno na realnost, Makaveli je totales u pravu.
ma shta vi mislili.

uz zadrshku da i medju ostalim grupacijama ima gomila shmuda koji bi slobodno mogao u fensere i koji se od istih razlikuje samo u tome shto stoji pod drugom zastavom.

najbolje je biti freestyler. 8-)
ako mozhesh naravno.
 
Makijavelli:
ma fenseri su smradovi oni su navikli da se nabijaju u svoja stada kako bi iskljuchili mogucnost da budu javno ponizheni i degradirani od daleko inteligentnijih i pametnijih metalaca,rokera,hopera i ostalih.....
maki,bre :cry:
samo cu reci ono sto sam potvrdila
ti rokeri uvek misle da su pametniji od celog sveta jer znaju puno pritupih fensera(cast izuzecima, NARAVNO), a u stvari je sve to individualno. i na kraju ove teme (posle 15 ovakvih) doci ce se do tog zakljucka ponovo

sto se tice pitanja o muzici, da li se mogu slagati

evo moje licne anegdote, glupa je ali govori dosta
neki rokeri iz mog odeljenja (nekadasnjeg) sviraju gitaru i ja dodjem do njih i kazem "sviraj makedo ili apokalipso od rundeka" i oni se zgledaju i posle moje epizode pevanja azrinih pesama sa njima i ostalih da ne nabrajam, 1 od njih se okrene i kaze
"majke ti, kako tako znas sve ove pesme?jbt, oblacis se k'o ana nikolic."
dobijala sam malo lepse komlimente za zivota , al' 'ajd'.
kako znam? pa znam, volim tu muziku, sestre su me naucile jos kao mladju sta je muzika, a moj stil oblacenja je tu nebitan. ako volim nakit, natrpacu ga pa makar se svi cudili. ali treba imati mere, naravno. ja volim stikle, ali na techno ili trance, house, progressive, d&b zurke sigurno necu ici u njima, ne da se neko ne bi smejao vec jer jednostavno je nepojmivo
 
Nemam nista protiv pojedinih fensera, posto sam jedina (otprilike u mojoj generaciji) koja slusa rock/punk/heavy metal! Neki su ok, oni tebe ne diraju niti ti njih, a neki te gledaju ispod oka kao poslednjeg debila iako nikad nisi im ni "cao" rekao! Ali nisam ljubitelj fensera, suvise leprsaju i misle da su na kraju sveta i nikad ne pogledaju svet sa zemlje. A kad bi pogledali sta se zbiva oko njih, verovatno ne bi bili u stanju ni "a" da kazu!

Mada ima slucajeva kada fenserima ego pooooooraste i nak***e se kao nikada. A to, koliko ja znam, se nikad nije desilo nekom rockeru/metalcu/pankeru, barem ne iz mog drustva.
 
Makijavelli:
ma fenseri su smradovi oni su navikli da se nabijaju u svoja stada kako bi iskljuchili mogucnost da budu javno ponizheni i degradirani od daleko inteligentnijih i pametnijih metalaca,rokera,hopera i ostalih.....

Ko kaze da su fenseri gori od "ostalih".To su samo debilne price i slične su rasizmu tj. ima nas svakakvih i ne kazem da nema glupih fensera ali isto tako ima i rokera,punkera,hopera...i da dalje ne nabrajam. :shock:
 
AnA_92:
Nemam nista protiv pojedinih fensera, posto sam jedina (otprilike u mojoj generaciji) koja slusa rock/punk/heavy metal! Neki su ok, oni tebe ne diraju niti ti njih, a neki te gledaju ispod oka kao poslednjeg debila iako nikad nisi im ni "cao" rekao! Ali nisam ljubitelj fensera, suvise leprsaju i misle da su na kraju sveta i nikad ne pogledaju svet sa zemlje. A kad bi pogledali sta se zbiva oko njih, verovatno ne bi bili u stanju ni "a" da kazu!

Mada ima slucajeva kada fenserima ego pooooooraste i nak***e se kao nikada. A to, koliko ja znam, se nikad nije desilo nekom rockeru/metalcu/pankeru, barem ne iz mog drustva.

Mislim da nase oblacenje i muzika ne treba uticati na odnose u drustvu,razredu..Da pojasnim na ličnom primjeru:nas je razred 50:50 tj. fensera i rokera i mozda poneko od "ostalih" ali se ipak zajedno družimo,pricamo,imamo iste teme,probleme,stavove........A sto se tiče ku...enja ima takvih svugdje i uvijek ce biti jer to nije stvar muzike i oblačenja već...........!? 8)
 
mala_nish:
maki,bre :cry:
samo cu reci ono sto sam potvrdila
ti rokeri uvek misle da su pametniji od celog sveta jer znaju puno pritupih fensera(cast izuzecima, NARAVNO), a u stvari je sve to individualno. i na kraju ove teme (posle 15 ovakvih) doci ce se do tog zakljucka ponovo

sto se tice pitanja o muzici, da li se mogu slagati

evo moje licne anegdote, glupa je ali govori dosta
neki rokeri iz mog odeljenja (nekadasnjeg) sviraju gitaru i ja dodjem do njih i kazem "sviraj makedo ili apokalipso od rundeka" i oni se zgledaju i posle moje epizode pevanja azrinih pesama sa njima i ostalih da ne nabrajam, 1 od njih se okrene i kaze
"majke ti, kako tako znas sve ove pesme?jbt, oblacis se k'o ana nikolic."
dobijala sam malo lepse komlimente za zivota , al' 'ajd'.
kako znam? pa znam, volim tu muziku, sestre su me naucile jos kao mladju sta je muzika, a moj stil oblacenja je tu nebitan. ako volim nakit, natrpacu ga pa makar se svi cudili. ali treba imati mere, naravno. ja volim stikle, ali na techno ili trance, house, progressive, d&b zurke sigurno necu ici u njima, ne da se neko ne bi smejao vec jer jednostavno je nepojmivo
eheeeeej,malo sam preterao.....imam ja neke teorije.....i njih mrzim ``teorije``,malo je to zajebana stvar vidish imam ja teoriju o seljacima koji slushaju cec,viki i jebbem ga koje josh debilke,nose mobilne tyelefone na kojima neznaju nishta da rade,kupuju dolche&gabana odecu kod roma na buvljoj pijaci,to je deo moje teorije kolu zovem ``fenseri``,a sad nemam ja uopshte nishta protiv samog znachenja ``fenser`` koje se jednostavno odnosi na samo nachin oblachenja.....isto tako imam teoriju koja se zove ``tinejdzer``,shto ne znachi da ja mrzim tinejdzere,pa zaboga i ja sam josh dete....ali to se vishe odnosi na sam stereotip vishe nego na individualne ljude koji recimo ne spadaju u tu teoriju.....
 
mala_nish:
evo moje licne anegdote, glupa je ali govori dosta
neki rokeri iz mog odeljenja (nekadasnjeg) sviraju gitaru i ja dodjem do njih i kazem "sviraj makedo ili apokalipso od rundeka" i oni se zgledaju i posle moje epizode pevanja azrinih pesama sa njima i ostalih da ne nabrajam, 1 od njih se okrene i kaze
"majke ti, kako tako znas sve ove pesme?jbt, oblacis se k'o ana nikolic."
dobijala sam malo lepse komlimente za zivota , al' 'ajd'.

znam i ja gomilu, dobro ne bash gomilu, al poneshto turbo-folk pesama, eto tebe sestre trpale azrom a mene turbo-folkom razglas iz socijalnog radnichkog voza u 13:21h iz novog sada za vrbas. no one nisu deo nashih identiteta. i glupo bi bilo da ja tvrdim kako ih ja "znam" kad ih ne prihvatam kao deo sebe i ne razumem, i time tvrdim da sam slobodnog uma i da su granice izmedju grupacija otvorene, kad nisu.

i neko reche... ah... fenseri i rokeri imaju iste probleme i razmishljaju o istim stvarima. kako da ne. zajednichki problemi su im: jesti spavati ke.njati yebati piti vodu i to bi bilo to. :P
 
Keeper:
znam i ja gomilu, dobro ne bash gomilu, al poneshto turbo-folk pesama, eto tebe sestre trpale azrom a mene turbo-folkom razglas iz socijalnog radnichkog voza u 13:21h iz novog sada za vrbas. no one nisu deo nashih identiteta. i glupo bi bilo da ja tvrdim kako ih ja "znam" kad ih ne prihvatam kao deo sebe i ne razumem, i time tvrdim da sam slobodnog uma i da su granice izmedju grupacija otvorene, kad nisu.

i neko reche... ah... fenseri i rokeri imaju iste probleme i razmishljaju o istim stvarima. kako da ne. zajednichki problemi su im: jesti spavati ke.njati yebati piti vodu i to bi bilo to. :P
da, ali ja ne samo da znam te pesme, ja VOLIM tu muziku, e sada sto nemam fizicke odlike rokera sta da radim. stvarno mi nije interesantno da visim po keju sa flasom piva i da se sminkam upadljivo i nosim "pease" oko vrata (moje sestre su bile takve u ranoj mladosti pa se sada nose sasvim drugacije, a i dalje vole isto.)
mada sam imala obicaj da iz grada sa drugom sednem na kej i onako pocnem da pevam sa nekim likovima koji su u bas tom fazonu. kada sam rekla da necu da se sminkam tako i to, ne mislim time da ih se grozim, ali da to ne bih bila ja.
ovako, je suis comme je suis, je suis fait comme ca, i nikome ne smetam, ali volim da cujem tu muziku, iako sam fenseraj fenseraj kako si me nazvao malopre. hm!
 
smajli2-15.gif


zagrli me... jako.
 

Back
Top