Биометријске личне карте

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Joca_Jox

Početnik
Poruka
37
Апел НВО “За живот без жига” слободним становницима Србије

15. јун 2006. године

Дошло је време за повлачење црте и животно иступање против највећег насртаја на саму основу људске слободе у историји ових простора.

Како се већ више пута током последње две године најављивало преко разних средстава информисања, власт у Србији намерава да започне издавање нових личних докумената, који у себи садрже биометријске чипове, тј. компјутерске меморијске записе отисака прстију, потпис и дигиталне фотографије сваког становника Србије. За почетак. Нико не зна који ће се све лични подаци касније додавати - попут генетских записа, интимних животних детаља, полицијских досијеа и слично. Међутим, када се једном тим путем крене, повратка нема.

Чипове на тим новим личним картама - који су произведени у иностранству и, дакле, засигурно под неком врстом стране контроле – моћи ће да очитавају једино читачи у поседу државних органа, попут полиције и пасошке контроле, али и државне бирократије у свим државним секторима, као и - полицијских и обавештајних органа других држава! Једино власник личног документа неће никад више са сигурношћу моћи да зна шта садржи чип који га огољава пред домаћим и страним органима репресије, као и пред било којим другим приватним и државним организацијама које, путем куповине или разних облика “међудржавне сарадње” могу доћи у посед његових или њених најосетљивијих, најличнијих података. Али то је само почетак.

Модерна технологија већ сада омогућава стално праћење разних врста чипова путем апарата невидљивих голим оком, или постављених на неприметна места. Штавише, сваки пут када будете легитимисани било којим поводом или будете употребили личну карту за било коју сврху, траг о томе биће неминовно похрањен у централизованој бази података. Што значи да се припрема терен да сваки ваш корак, свака ваша акција, куповина, одлазак у болницу, на аеродром или било где другде буде под надзором и буде за сва времена “мапирана”. И да се стално додају нови подаци на ваш чип и у вашу јединствену базу података без вашег знања.

Са становишта националне безбедности, па и безбедности свих нас као појединаца, замисао да лични подаци свих држављана Србије стоје на једном месту у електронском облику, да “лична карта” нације буде као на длану потенцијалним непријатељима, хакерима или криминалцима - у потпуности је сулуда.

Опрема која је за ову сврху наручена још пре четири године, коштала је, по признању самог министра полиције, Драгана Јочића, скоро 100 милиона евра пореског новца, без икаквог одобрења од стране житеља Србије, без њиховог знања, без конкурса, без законског основа - јер нови закон о личним документима тада још није био ни близу појављивања пред Скупштином Србије. Очигледно да је неко рачунао да ће тај закон сигурно бити усвојен. Тај неко је дебело профитирао од овог посла, за који смо сви платили, показујући највећи могући цинизам и презир према житељима Срибије. Тај неко ће наставити да профитира, пошто овакви системи по дефиницији захтевају сталну набавку нове и савременије опреме. И тај неко о истом трошку мисли да за сва времена прода људску слободу свих нас.

Покажимо овога пута да се државна мафија прерачунала. То је сада већ питање живота - и нас и будућих генерација.

Да ли ћемо им оставити свет у којем носе жиг, попут рогате стоке, од рођења до смрти? Да ли ћемо их оставити као роботе, којима се сваки корак зна и контролише?

Ко има право да третира људе као стоку? Нико у Европи још нема овако “напредне” личне документе какве садашња власт намерава да уведе у Србији. Истина је да многе власти у Европи и свету овако нешто, или слично, покушавају да уведу. Међутим, то ће се десити само ако им људи то буду дозволили. Још увек не постоји никаква “међународна обавеза” да се личне карте са биометријским чипом, везане за централизовану базу података, прихвате. А, чак и да је то цена за “прикључак свету” - да ли је то свет у којем желимо да живимо? Није ли боље да Србија буде једна од ретких оаза слободе, у коју ће долазити бегунци од новог глобалног тоталитаризма?

Живот је само један. Ко има право да нам га унизи, да га учини нечовечним, чак и зарад неког “вишег интереса”? Нико.

Прикључимо се овој акцији која живот значи - у његовом најдубљем смислу. Рецимо НЕ новом жигосању путем микрочипованих личних докумената. Рецимо ДА Животу Без Жига.

Време је сад. Сутра ће бити касно.

Не прихватамо нове личне карте са чипом ни по коју цену. Боримо се да се закон промени - сада или у следећем сазиву Скупштине. Излазимо из тоталитарног матрикса који нам се намеће, и градимо јасну алтернативу Живота достојног слободног човека. И за Србију и за свет.

Истинско, духовно племство овакво обележавање никада не може прихватити. А племство обавезује. По овом питању нема компромиса. Иницијативни одбор Н.В.О. “За живот без жига”
 
Мораће да праве веће затворе или нови голи оток.Ако нас буде више.Закон је усвојен и дреба да ступи на снагу од нове године.У Новом Саду су почели већ са здраственим књижицама.
На Машинском фаалкултету ће у четвртак у 19 часова бити одржано предавање на ту тему.Улаз је слободан за све којеи су заинтересовани
 
Joca_Jox:
Мораће да праве веће затворе или нови голи оток.Ако нас буде више.Закон је усвојен и дреба да ступи на снагу од нове године.


Predpostavljam da će zbog tih l.k najviše stradati "nepodobni", tj. ljudi koji su mete domaćih globalista. Svi oni koji su čisti i imaju znanja i mogućnosti da ima se suprotstave.
Odakle im pravo da nas tako zloupotrebljavaju?
Ja svakako neću prihvatiti novu l.k, pa makar morala i u zatvor.
 
primer iz zivota....
napijes se i skrkas se kolima u panderu...
dodje hitna pomoc, ti sav polomljen, ne znaju koju krv da ti daju, ne znaju na koje si lekove alergican i ostalo....doktor vadi skener, skenira te i odma' zna sta je u pitanju....tu naravno govorim o implantu....
cip koji bi bio u licnoj karti NIJE biometrijski cip vec cip...i nista vise....
te sve podatke policija moze da sazna o vama i ovako....
 
Али нико други.Да ти ја сад не ољашњавам ево ти линк па погледај.Зашто не би требали да прихватимо http://www.zazivot.org/ Или дођи на предавање тамо ће ти се све обљаснити.
Није само проблем што ће знати полицајац већ може знати и твој комшија све о теби.
 
Obersturmfuehrer:
ne znam sastav cipa, ali znam sta moze a sta ne moze.
to nije nikakva ezoterija vec konkretna nauka.
tvoj komsija ne moze znati sve o tebi, osim ako ne skenira tvoju licnu kartu.
to postavlja 2 uslova, mora imati skener, i drugi, mora da ti uzme tu licnu kartu....tvoj izbor je da li ce mu dati....



Ok, moj izbor je da ne pristanem na takvu l.k!
Počnimo od toga, imam pravo zar ne?
 
Jedna od osnovnih odlika primitivnih vrsta, pa i coveka , dok je bio na stepenu neandertalca ili ranog homosapiensa, je strah od nepoznatog. Takav strah , i paranoja ne bi trebalo da bude dominantna reakcija danasnjeg , coveka 21. veka............ali.........vidim da su mnogi uplaseni , od svakog napretka u tehnologiji i nauci, pa cak i likovi koji se koriste kompjuterom.......zamislite, kako li je tek u frci neki mucenik, koji cuva ovce na Zlatiboru, kada mu predloze da mu daju novu LK, sa cipom :):):)

Yebote, Milisav ima da skapira da ce da mu rade operaciju na mozgu :):):):)

Smesni ste........http://www.scifi.com/twilightzone/
 
Obersturmfuehrer:
ne znam sastav cipa, ali znam sta moze a sta ne moze.
to nije nikakva ezoterija vec konkretna nauka.
tvoj komsija ne moze znati sve o tebi, osim ako ne skenira tvoju licnu kartu.
to postavlja 2 uslova, mora imati skener, i drugi, mora da ti uzme tu licnu kartu....tvoj izbor je da li ce mu dati....
Видиш ако имамо једну базу де све то лепо стоји.На пример твој лични број,број жиро рачуна и значи сви битни подаци као и здраствени картон.Све на једном месту.Ко мени може да гарантује сигурност тих података.То је само једно.Али свако може да има приступ том серверу.Слажеж ли се.Ја нећ да ме неко контролише.Шта сам радио у колико сати,где сам био све се то може сазнати.Није то ни мало наивно
 
slazem se i opet pitam....mislis li da danas neki saban ne moze da trazi od strica u policiji da skine tvoje podatke?
bezbednost servera ce sigurno biti kontrolisana, i nece svako imati pristup....
dakle, sve je to isto sranje samo drugo pakovanje....

Ја нећ да ме неко контролише.Шта сам радио у колико сати,где сам био све се то може сазнати.Није то ни мало наивно

1) sto bi te neko kontrolisao ako nema razloga za to? ako si obican covek, ti si organima vlasti potpuno nezanimljiv....
2) ukoliko stvarno patis od toga da ce te neko juriti preko te licne karte - zamotaj je u aluminijumsku foliju. Ovo provereno sprecava bilo kakvo elektromagnetno polje da prodje...
3) tesko je realno nekoga kontrolisati gde je i sta je...svi ti cipovi su tipa RFID cipova kojima je potreban spoljni izvor napajanja, dakle neko jago EM polje. Kao ono u prodavnicama protiv kradje...
 
Obersturmfuehrer:
mali adadjo, niko ne govori o UGRADJIVANJU cipova...govorimo o cipu u licnoj karti koji ce da sadrzi te informacije....
....naravno AKO licna karta uopste bude imala taj cip....verovatno ce se ici na postavljanje bar koda na licnu kartu i to ce biti sve....


Znam, samo sam citirala inagadadavida koji je kazao -ako skupština odluči da mogu i na čelo da mi ugrade čip a ne na l.k.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top