Има да нас нема

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Joca_Jox

Početnik
Poruka
37
Велико зло се наднело над Србијом. Бела куга, изумирање српске нације је највеће зло које хара српским националним бићем. У Србији (без Косова и Метохије), је 2000. године у 156 општина од 160, забележен негативан природни прираштај. Српски народ изумире, првенствено због опадајућег рађања. Код Срба по брачном пару има 0,9 деце, што је далеко од просека 2,2 детета, неопходног за просто обнављање, и тиме такво стање непосредно угрожава виталне интересе народа.
Сеоска породица, која је вековима била база саморепродукције нашег народа изумире у свим нашим пределима. Од близу 7000 села, две трећине су пред демографским гашењем. На сеоском подручју Србије, живи око 180000 момака, поодавно стасалих за женидбу који нису успели да реше то најважније животно питање, услед недостатка девојака у њиховим селима. То више није само њихов лични проблем, то је постао и огроман национални проблем.
 
Joca_Jox:
Велико зло се наднело над Србијом. Бела куга, изумирање српске нације је највеће зло које хара српским националним бићем. У Србији (без Косова и Метохије), је 2000. године у 156 општина од 160, забележен негативан природни прираштај. Српски народ изумире, првенствено због опадајућег рађања. Код Срба по брачном пару има 0,9 деце, што је далеко од просека 2,2 детета, неопходног за просто обнављање, и тиме такво стање непосредно угрожава виталне интересе народа.
Сеоска породица, која је вековима била база саморепродукције нашег народа изумире у свим нашим пределима. Од близу 7000 села, две трећине су пред демографским гашењем. На сеоском подручју Србије, живи око 180000 момака, поодавно стасалих за женидбу који нису успели да реше то најважније животно питање, услед недостатка девојака у њиховим селима. То више није само њихов лични проблем, то је постао и огроман национални проблем.
Je l' imas neko pitanje, ili si samo zeleo da izneses ove podatke?
Nisi prvi... Imas ovakvu temu najmanje po jednom u svakom godisnjem dobu ovde na Forumu.
Ali nesto drugo bih ti rekao; to bi ujedno bila poruka svima koji se bore za uzvisene ciljeve i apeluju na kojekakve grupe (Srbe, muskarce, zene, ateiste, vernike...):
Znas, cini mi se da je to pomalo pogresan pristup potencijalnim preobracenicima. Stvari posmatras iz svog ugla, a on je svakako drugaciji od ugla posmatranja onih koji razmisljaju drugacije od tebe. Temu predstavljas na nacin koji je neprihvatljiv onima koji ne misle kao ti... Valjda ti je cilj da pridobijes nekoga ko misli drugacije, a ne samo da se tvoji istomisljenici sloze?
Dakle, moj ti je savet da sa opsteg predjes na licno... Skoro da sam siguran da one, koji ne zele da imaju 2,2 deteta, nije bas mnogo briga za uzvisene ideale poput Srpstva, pa je stoga sasvim kontraproduktivno pozivati ih da zarad toga prave decu. Logicnije bi bilo da im objasnis kako je divno biti roditelj, kako to nije strasno, kako cak i ono cega se eventualno odreknu biva nadomesteno mnogim divnim osecanjima...
Mene, konkretno, bas nesto zabole za Srpstvo i bilo sta sto bih mogao nazvati idealima. Nije da se ne osecam Srbinom, nije da mrzim sto sam Srbin, nije da volim sto sam Srbin - ali to nema veze sa mnom. Da sam Englez isto bih se ovako osecao... Nisam ni kriv, ni zasluzan za nacionalnu pripadnost. Naravno da navijam za nase, naravno da sam srecan kad pobede, naravno da mi je drago kad neko lepo govori o nama, trudim se da Srbiju predstavljam na najbolji nacin kad sam u prilici za to... ali sve to nije nesto sto smatram najbitnijim u zivotu.
Da ne duljim, poenta je da se deca ne prave radi nacije, vec radi sebe... pa tako i ti razmisljaj, molim te.
 
Наравно да треба говорити о томе и пробудити свест људима зашто је добро за њих лично да имају децу.Зато сам и отворио ову тему.Данашња омладина уопште не жали да се жени и удаје.У ствари они би да се жене али не може јер нема "праве особе".А зашто нема,јер нема морала,а зашто нема морала?Јер су установе које шире морал празне.Али и они који су задужени за ширење морала нису баш неки пример.Броблем је дубљи.Сви се они питају зашто да се женим или удајем?Е на то питање би да дам одговор.И да се мало укључимо.Зашто да или зашто не.
 
Да али ми као људи нисмо само бића за себе него и за друге.Тако да ми се такво размишљање лично не свића.Шта ја имам от тога што радим то и то.А не какве користи имају сви.Зато ја и не размишљам да вам говорим како ће вам деца нешто донети.Као што неки рађају децу да би добили додатак и сл....
Проблем је што,барем по мени,неки људи само траже корист за себе шта ја имам од тогаЧист егоизам "ЈА".А шта је са другим где је ту место за другог?Нема га а камоли за децу.Зато нема код нас ни бракова а камоли деце.За то је потребна љубава.Али је ми нажалост немамо.....
 
A jel mozes tacno da mi kazes gde zive tih 180 000 stasalih momaka koji nisu ozenjeni i nemaju decu? Bas sam juce sa - neudatom - dugaricom pricala u uvozu frajera sa sela i o zdravoj seljackoj krvi. Posalji mi dvaes najvecih i najlepsih - odma' cu da ih udomim...
 
Julian_Duranona:
Je l' imas neko pitanje, ili si samo zeleo da izneses ove podatke?
Nisi prvi... Imas ovakvu temu najmanje po jednom u svakom godisnjem dobu ovde na Forumu.
Ali nesto drugo bih ti rekao; to bi ujedno bila poruka svima koji se bore za uzvisene ciljeve i apeluju na kojekakve grupe (Srbe, muskarce, zene, ateiste, vernike...):
Znas, cini mi se da je to pomalo pogresan pristup potencijalnim preobracenicima. Stvari posmatras iz svog ugla, a on je svakako drugaciji od ugla posmatranja onih koji razmisljaju drugacije od tebe. Temu predstavljas na nacin koji je neprihvatljiv onima koji ne misle kao ti... Valjda ti je cilj da pridobijes nekoga ko misli drugacije, a ne samo da se tvoji istomisljenici sloze?
.


E, koji si ti optimista moj duranona,ubedjujes lika koji prica o razmnozavanju radi razmnozavanja da promeni pristup.
Samo da znas da obozavam takve muskarce kao sto si ti,namcoraste pametnice velikog srca.:):):):)

Takvi ce promeniti svet !!!:):)
 
Srbi kao obezbozen narod sam kroji svoju zlu sudbinu. Postali smo sitni, mizerni i nista nam vise nije sveto. Prodaju se ocevine pa cak i delovi drzave, goli zivot je postao luksuz. Rece jedan prorok: Umirace se u Srbiji toliko da ce sela ostati pusta a popovi ce sahranjivati u tri smene koliko ce naroda umreti. Tako je proletos u jednom selu na jugu i bilo: sahrane su bile i pre i popodne svaki dan.
 
pise pise..kupi vladikina sabrana dela..sad je to skoro dzabe u izdanju glasa crkve...pa ces naci i cudom se cuditi..:)..kakav nostradamus,tarabici i ostali k...i:)
ali avaj ko to jos danas cita,
ja bi ti tacno rekao u kojoj njegovoj knjizi to mozes pronaci...ali greota je da ti kao prosvetni radnik ne procitas celog Nikolaja...
 
Мораћу да те послушам...
Убудуће у разговоре на Дому и породици улазим са сабраним делима Владике Николаја под мишком да бих могла да пратим постове начитаних форумаша....
Па пре него што оговорим на неки пост, а ја прво претресем сабрана дела....па ако тамо нема одговора, онда ћу питати Кинга...
Или да се ипак обратим теби,пошто знаш све те пасусе и цитате напамет?
А шта као неко буде цитирао Буду, или Мао Цедунга, или Хегела, или Светог Аугустина.....ууу...мајку му.... као просветни радник требало би да све то знам напамет....
 
Prvo si trazila da ti se kaze ko je napisao, onda kada ti je receno pocela si o tome da moras imati sabrana dela vladike Nikolaja ako zelis da pratis postove. Vladika Nikolaj rece istinu, ja je ovde ponovih i opet nesto nije u redu. Sad, ne moze da bude da smo je relatizovali kako volis da me optuzis, istina je recena davno i sada se obistinjuje a ja namerno nisam hteo da navedem izvor, potrazi ga sama ako te interesuje, prosvetni si radnik.
 
King 7:
Prvo si trazila da ti se kaze ko je napisao, onda kada ti je receno pocela si o tome da moras imati sabrana dela vladike Nikolaja ako zelis da pratis postove. Vladika Nikolaj rece istinu, ja je ovde ponovih i opet nesto nije u redu. Sad, ne moze da bude da smo je relatizovali kako volis da me optuzis, istina je recena davno i sada se obistinjuje a ja namerno nisam hteo da navedem izvor, potrazi ga sama ako te interesuje, prosvetni si radnik.

E, ај не лупај, мајке ти.
И не мешај се у туђе разговоре.
Питала сам лепо и најкултурније ко је тај пророк да бих знала и сама да потражим, јел то неки проблем???

И ко те, бре оптужује за било шта? Ајд мало олади од толике надуваности.
Ти и ја смо СУКОБИЛИ МИШЉЕЊА на једној другој теми (и то по питањима о којима су онолики филозофи думали већ више хиљада година и још нису стигли до ИСТИНЕ...) а ти то доживљаваш као ''оптужбе'' против тебе лично!

Зар сујета није грех???
 
(Узгред, пошто се бринете за моју лектиру, Владику Николаја сам читала исте године када су се појавила прва наша послератна издања његових књига, негде почетком деведесетих....
али Бог ми није дао способност да сваки цитат држим у ''меморији памћења'' 15 година....нико није савршен....сем тебе, наравно...)
 
sujeta je draga moja,kako i sama dobro znas prvi i najtezi smrtni greh,iz koga proisticu skoro svi ostali..:)
ne mora se draga moja hellen ici u indiju i verati se po nepalu..:)da bi se dokucila istina..sve nam je tu na dohvat ruke..evo ti jos jednog velikog Srpskog proroka koji je ceo zivot proveo u manastiru Celije kod Valjeva..i zove se \dr, Justin Popovic..on je tecno govorio i pisao na sedam svetskih jezika..
eto za pocetak uzmi njegovu knjigu Dostojevski o evropi i slovenstvu..pa ces videti.zasto ce evropa za naseg zivota goreti..uh ebote..:(
batali hegela kanta spinozu nicea..to su bezboznici..uvati se ti draga moja recimo dostojevskog,ili kjerkegora..sekspira ..
ma pametna si ti ..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top