Т.Блер-20 милијарди фунти за модернизацију нуклеарног наоружања

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
07.12.2006 http://english.pravda.ru/world/europe/07-12-2006/85828-Blair_nuclear-0

УК премијер Тони Блер проследио британском парламенту план за реформу нуклеарног наоружања.
То ће господу која пију чај и стално носе кишбране да кошта 20 милијарди фунти. Указују да је потребана озбиљна модернизација њихових нуклеарних потенцијала. Наводно, располажу са само 200 пројектила и 4 подморнице које би те пројектиле испаљивале.

Шта их то наводи на овакву одлуку ? Да ли је томе претходила ова предигра са Литвињенком и осталима ?

У сваком случају ови хладни људи магловитог острва раде како су наумили. За разлику од Северне Кореје њих нико неће уцењивати и малтретирати. ;-)
 
Хахаха кад му дођу Путинови обавештајци да истражују, па мало Береѕовског да прочешљају... има онај виски да им смрди на онај старински прашак за бубе.....пфх....

c008.gif
c008.gif
c008.gif
 
Lacibg:
Можда му је мали ... Или га је мама тукла папучом као клинца ? :D :D :D

Vidis , to ti je dobra teorija za sve koji se prze na ratove :D :D :D
Sta mislis, da li je Ivicu "naduvenog ratluka" Dacica, mama tukla, ili mu mali pimpek :D :D

A i radikali se nesto loze, mislim da je kod njih kombinovano :D :D :D
 
Pa ako se Britanci tako "teško" naoružavaju, mora da će biti nekog žešćeg sranja.
Ispada da je Dačić u pravu.
Što sada Bleru njegove Čede Jovanovići ne objasne da je to "apsolutno nepotrebno"?
"Evropa se ujedinjuje", "bitke se vode na ekonomskom polju", "ukinimo vojsku", "neka se otcepi Škotska, Vels i ko god hoće".
Da smo pametni i mi bi trebali da calnemo bar par milijardi u neke malo jače prangije.
Nek se nađe.
 
Није лоше да ЕУ формира заједничку војску, постоје већ планови за тако нешто. Да можемо seamlessly да збришемо Израел са планете ако се буду понашали.
За оне који не знају, Ционистичка држава има термонуклеарно оружје и способност да их испоручи било где у Европи.
 
Jaguar b. p.:
За оне који не знају, Ционистичка држава има термонуклеарно оружје и способност да их испоручи било где у Европи.
ahhh... to je tako sexy... prosto ce nas yebati najstrasnije ako im prismrdimo malo ozbiljnije.. inace da... ovaj (uf zamalo da napisem ajvar) njihove podmornice imaju mogucnost takozvanog "drugog udara" tj samostalne su, i cak i ako mi (evropa jeli... ala sam ambiciozan) sravnimo da ne ostane kamen na kamenu u izraelu, podmornice ce da nas zlostavljaju jos neko vreme :(
inace mala napomena.. termonuklearno me mnogo manje brine nego striktno fisiono.. vidis unistenje od termonuklearne bombe koja ima olovno jezgro jeste vece nego kod fisione, ali ima mnogo mnogo mnogo manje zaostalog zracenja u vidu radioaktivnih padavina i slicnih glooposti koja ce mi smarati decu unuke i praunuke.. a kod klasicnih fisionih uredjaja prosto ne znas sta ces sa nebuloznim izotopima svega i svacega... izvor www.wikipedia.org
 
satarichar:
Pa ako se Britanci tako "teško" naoružavaju, mora da će biti nekog žešćeg sranja.
Ispada da je Dačić u pravu.
Što sada Bleru njegove Čede Jovanovići ne objasne da je to "apsolutno nepotrebno"?
"Evropa se ujedinjuje", "bitke se vode na ekonomskom polju", "ukinimo vojsku", "neka se otcepi Škotska, Vels i ko god hoće".
Da smo pametni i mi bi trebali da calnemo bar par milijardi u neke malo jače prangije.
Nek se nađe.

U Engleskoj se izdajnici hapse i stavljaju u ludnice ili zatvore - a u Srbiji oni osnivaju politicke stranke, vode razne organizacije itd.
 
@Hammerhead

ЕУ има 460 милиона људи и економију од 12 хиљада милијарди $, уз правилна војна улагања може да скрха Израел као грозд.

Надам се да је свима јасно да будале које гађају цивилну залиху хране у Либану не треба да имају нуклеарно оружје.
 
satarichar:
Što sada Bleru njegove Čede Jovanovići ne objasne da je to "apsolutno nepotrebno"?
"Evropa se ujedinjuje", "bitke se vode na ekonomskom polju", "ukinimo vojsku", "neka se otcepi Škotska, Vels i ko god hoće".
Da smo pametni i mi bi trebali da calnemo bar par milijardi u neke malo jače prangije.
Nek se nađe.
Није питање да ли нам треба војска, наравно да треба, него је питање у које сврхе. Ако ће та војска да служи локалном диктатору да убија политичке демонстранте, онда боље да је расформирамо. ВЈ је служила управо томе, и зато је добро што је деградирана.
 
Kakvo je to bacanje novca. U jednom nedeljniku sam pročitao da će Rusi za uništavanje raznog oružja iz trke naoružanja 60-tih i 70-tih morati izdvojiti oko 5 milijardi $. Koliko su pukli da ga naprave, a tek koliko će platiti da ga unište. A kako su ti novci mogli da modernizuju nešto u toj zemlji. BUDALETINE.
 
filatelista:
Kakvo je to bacanje novca. U jednom nedeljniku sam pročitao da će Rusi za uništavanje raznog oružja iz trke naoružanja 60-tih i 70-tih morati izdvojiti oko 5 milijardi $. Koliko su pukli da ga naprave, a tek koliko će platiti da ga unište. A kako su ti novci mogli da modernizuju nešto u toj zemlji. BUDALETINE.
Bas budaletine, umesto da istrose sve na nekoj sirotinji, kao sto ameri rade.
A ono sto ne moze da se unisti bacanjem, potpuno prevazidjen vojni hardver, jednostavno za dobre pare, prodaju "partnerima" iz NATOa i Partnerstva, pod izgovorom da moraju da poseduju naoruzanje po zapadnim standardima (doduse od pre 35-40 godina, ali hej, its USA quality ! )
 

Back
Top