Konstruktor odeće - modelar

dex80

Početnik
Poruka
46
Moja interesovanja su vezana za konstrukciju odeće i modeliranje iste, zeleo bih da okupim ljude koji se bave ovim zanimanjem radi razmene iskustva i literature, jer smatram da je ovaj kadar deficitan u našoj zemlji. Ujedno bih zamolio da mi neko kaze gde mogu da nabavim profesionalne programe za konstruisanje odeće.
Tekstilni inženjer konfekcijskog smera - Dejan
 
Moja interesovanja su vezana za konstrukciju odeće i modeliranje iste, zeleo bih da okupim ljude koji se bave ovim zanimanjem radi razmene iskustva i literature, jer smatram da je ovaj kadar deficitan u našoj zemlji. Ujedno bih zamolio da mi neko kaze gde mogu da nabavim profesionalne programe za konstruisanje odeće.
Tekstilni inženjer konfekcijskog smera - Dejan

dobro je da se u ovoj zemlji bavi jos neko konstrukciom, nadam se daces primiti ovu poruku i da ce mo moci da razmenjujemo iskustva,Na tvoje pitanje koji sistem je najbolji za konstrukciju odece, po mom mosljenju i iskustvu to je lectra, ja vec tri godine radim na tom sistemu i mogu ti reci da sam prezadovoljan.
pozdrav
 
Немам имена и адресе људи који су радили у 1 Мају - Пирот. Ви, који сте за моделарство, заинтересовани, добро би било да некако ступите у контакт са бившим Директором ,,1 Маја`` а он ће вас упутити на такође бившег главног моделара, који је деценијама смишљао разне моделе за ову реномирану кућу одела. Покушајте то преко фирме ,,1 Мај Пирот`` знаће они да Вам пруже паву информацију.
Успут и ово: тај бивши моделар, једва да је имао средњу школу а радио је изванредо свој посао моделара.
 
Poslednja izmena:
Cao svima,
Ja radim kao modelar u jednoj firmi vec dvije godine, i to iskljucivo na kompjuterski programima, radila sam na lectra ivestronici, a sada na optitexu, po meni je na programima poput tih proces izrade modela, gradiranje, kao i uklapanje krojnih slika, vremenski krace za 90%, a o ustedi prilikom izrade krojne slike da i ne govorim. U svakom slucaju jedan veoma kreativan i dinamican posao, medjutim snosis jako puno odgovornosti, a tempo nekad zna biti ubitacan...pozdrav
 
Ja sam odjevni konstruktor 17 god.Počela sam "ručno" bez kompjuterskih programa a to isto znanje sam koristila i u programima Lectra i Optitex.Imam potrebu reći da vas programi neće naučiti nešto što teoretski ne znate.
Istina je da se to može napraviti daleko brže,pa i preciznije.Moje je iskustvo da bi bilo dobro imati ulazne jedinice za kroj-ja to poznajem kao digitalizator.To je uređaj različite izvedbe kojim se u računalo unosi papirnati kroj
te se u programu može obrađivati.No ovo nije obavezno,jer se taj osnovni ili koji god kroj može napraviti i iz temelja u programu.Ali je svakako potrebno imati izlaznu jedinicu,tzv.ploter.To je printer u prirodnoj veličini.
Postoji mogućnost da se kroj isprinta na formatu A4,ali vam to ni jedan ozbiljan proizvođač neće prihvatiti za daljnju proizvodnju.Tako da program-koji je uz malo znanja moguće prenesti na svoje računalo-najviše može koristiti za osobnu vježbu.
Imate li vi druga iskustva?Kako možete unovčiti svoje znanje konstrukcije,ako imate kod kuće npr.program Optitex?
 
Postovani Konstruktori odece! ;)
Moze li neko da mi objasni sta je vas posao u svetu mode? Moja mama je krojacica vec 25 godina i nikad nije cula za taj izraz i to zvanje u svom poslu!
Hvala!
A gde je tvoja mama radila ? samo kuć i(pri tom bila priučenia šnajderka) ?
Kako onda funkcioniše jedna velika tekstilna industrija,konfekcijska ?

Pitanje za modelara:

Kada se ova haljina raširi,kako od prilike izgleda ova haljina ? koliko materijala je potrebno? Koliko tražite para za krojni papir ?

VCDzgjv.jpg
 
Ako ste zainteresovani nama je potreban konstruktor odece.U poceteku bi to bio honoraran posao.
bavim se krojenjem odece zanske muske i decije :) inace studiram dizajn odece i volela bih honorarno da radim. skolovana sam i jedna sam od najboljih modelara konfekcije u svojoj generaciji tj iz moje skole i radila sam malo honorarno godinu dana kod nekoliko zena :0 trenutno nema puno posla pa ako ste zainteresovani javite mi na email tj na krstarici ovde pa cu vas kontaktirati :) imam iskustva 5 godina. znam i da sijem ali trenutno mi je masina u kvaru.
 
bavim se krojenjem odece zanske muske i decije :) inace studiram dizajn odece i volela bih honorarno da radim. skolovana sam i jedna sam od najboljih modelara konfekcije u svojoj generaciji tj iz moje skole i radila sam malo honorarno godinu dana kod nekoliko zena :0 trenutno nema puno posla pa ako ste zainteresovani javite mi na email tj na krstarici ovde pa cu vas kontaktirati :) imam iskustva 5 godina. znam i da sijem ali trenutno mi je masina u kvaru.
super što si se javila,meni je potreban modelar za saradnju.
 

Back
Top