Konstruktor odeće - modelar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Konstruktor odeće - modelar

Početnik
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Konstruktor odeće - modelar

Moja interesovanja su vezana za konstrukciju odeće i modeliranje iste, zeleo bih da okupim ljude koji se bave ovim zanimanjem radi razmene iskustva i literature, jer smatram da je ovaj kadar deficitan u našoj zemlji. Ujedno bih zamolio da mi neko kaze gde mogu da nabavim profesionalne programe za konstruisanje odeće.
    Tekstilni inženjer konfekcijskog smera - Dejan

Početnik
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Konstruktor odeće - modelar

Da li je moguce da se niko modelarstvom ne bavi?

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

poz.
    Ima ljudi koji bi se bavili tim poslom i skolovali su se za to,ali nemaju posla pa nemaju ni mogucnosti da razmenjuju iskustva. Toliko o deficitarnom zanimanju kod nas. Ako nadjes posao za moju dragu onda ce te nakon nekog vremena imati o cemu pricati.

Početnik
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

kolege javite se da malo razgovaramo na ovu temu,modelarstvo je inace zapostavljeno, volela bih da sa nekim podelim do sad stecena iskustva.
    Ako neko zna sajt na kome mogu da se informisem o ovom zanimanju bila bih mu jako zahvalna na toj informaciji. Maki

Nov član
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dex80 Pogledaj poruku
    Moja interesovanja su vezana za konstrukciju odeće i modeliranje iste, zeleo bih da okupim ljude koji se bave ovim zanimanjem radi razmene iskustva i literature, jer smatram da je ovaj kadar deficitan u našoj zemlji. Ujedno bih zamolio da mi neko kaze gde mogu da nabavim profesionalne programe za konstruisanje odeće.
    Tekstilni inženjer konfekcijskog smera - Dejan
    dobro je da se u ovoj zemlji bavi jos neko konstrukciom, nadam se daces primiti ovu poruku i da ce mo moci da razmenjujemo iskustva,Na tvoje pitanje koji sistem je najbolji za konstrukciju odece, po mom mosljenju i iskustvu to je lectra, ja vec tri godine radim na tom sistemu i mogu ti reci da sam prezadovoljan.
    pozdrav

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Немам имена и адресе људи који су радили у 1 Мају - Пирот. Ви, који сте за моделарство, заинтересовани, добро би било да некако ступите у контакт са бившим Директором ,,1 Маја`` а он ће вас упутити на такође бившег главног моделара, који је деценијама смишљао разне моделе за ову реномирану кућу одела. Покушајте то преко фирме ,,1 Мај Пирот`` знаће они да Вам пруже паву информацију.
    Успут и ово: тај бивши моделар, једва да је имао средњу школу а радио је изванредо свој посао моделара.
    Poslednji put ažurirao/la Добро дошли : 02.04.2009. u 16:02

Nov član
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mi trazimo odgovornu osobu koja zeli da radi kao modelar/konstruktor na Optitex sistemu.
    Nudimo stalno radno mesto. Iskustvo je neophodno. Uslovi su veoma korektni.

Nov član
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Re: Konstruktor odeće - modelar

Da li Vam jos uvek treba modelar i kako mogu da Vas kontaktiram?

Nov član
    Učlanjen
    11.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li se neko uopste bevi modelovanjem odece ?to se i ja pitam.
    Samo da vas obavestim da je mene hitno potreban modelar-sef proizvodnje.

Nov član
    Učlanjen
    11.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

za miki 05- Lune kids trazi modelara koji bi radio i posao sefa proizvodnje
    064 374 34 04 Marko

Početnik
    Učlanjen
    02.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja obozavam da se bavim modeliranjem odece, ako neko moze da mi kaze koji su to kompjuterski programi?
    Ranije sam se bavila modelingom pa sam prestala, sad bih opet da se vratim u taj carobni svet mode!

Nov član
    Učlanjen
    31.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako ste zainteresovani nama je potreban konstruktor odece.U poceteku bi to bio honoraran posao.

Nov član
    Učlanjen
    15.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ako Vam još uvek treba iskusan modelar ja sam zainteresovana

Nov član
    Učlanjen
    14.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pozdrav drage kolege! nadam se da postoji mogucnost da se okupimo i upoznamo i razmenimo iskustva? :-)

Nov član
    Učlanjen
    02.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zdravo ! Ja sam modelar sa radnim iskustvom od 30godina, trenutno sam bez posla. Ako su nekome potrebne usluge (konstrukcija - umnozavanje) neka me kontaktira na broj 069/3612151 .

Nov član
    Učlanjen
    09.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zdravo, bavim se modelartsvom u jednoj firmi , hteo bih da se upoznam sa ljudima koji se bave tim poslom , bavim se ovim vec desetak godina , po zanimanju sam tekstlni inzenjer , interesuje me konstrukcija ,gradiranje krojeva , kao i kompjuterski sistem obrade krojeva i time slicno ... kontakt goran.modelar@gmail.com

Početnik
    Učlanjen
    02.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja sam zainteresovana za kompjuterske programe konstrukcije odece. Bavila sam se ranije time, pa bih opet počela, smatram to profitabilnim zanimanjem. Ako neko zna gde mogu da se nabave ti programi neko me obavesti! Aleksandra

Nov član
    Učlanjen
    10.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Cao svima,
    Ja radim kao modelar u jednoj firmi vec dvije godine, i to iskljucivo na kompjuterski programima, radila sam na lectra ivestronici, a sada na optitexu, po meni je na programima poput tih proces izrade modela, gradiranje, kao i uklapanje krojnih slika, vremenski krace za 90%, a o ustedi prilikom izrade krojne slike da i ne govorim. U svakom slucaju jedan veoma kreativan i dinamican posao, medjutim snosis jako puno odgovornosti, a tempo nekad zna biti ubitacan...pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    29.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Postovani Konstruktori odece!
    Moze li neko da mi objasni sta je vas posao u svetu mode? Moja mama je krojacica vec 25 godina i nikad nije cula za taj izraz i to zvanje u svom poslu!
    Hvala!

Nov član
    Učlanjen
    29.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Potreban mi je modelar-konstruktor odece i snajder za izradu male serije zenske odece od luksuznih materijala. Ako imate iskustva i spremni ste za rad u malom i kreativnom timu mozete me kontaktirati.

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam zainteresovana za posao modelar-konstruktor, sto sam i po struci, radim kod kuce, modelujem i sijem "po meri".
    Kako mogu da vas kontaktiram, ak vam je jos uvek potreban modelar konstruktor?

Nov član
    Učlanjen
    14.01.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam odjevni konstruktor 17 god.Počela sam "ručno" bez kompjuterskih programa a to isto znanje sam koristila i u programima Lectra i Optitex.Imam potrebu reći da vas programi neće naučiti nešto što teoretski ne znate.
    Istina je da se to može napraviti daleko brže,pa i preciznije.Moje je iskustvo da bi bilo dobro imati ulazne jedinice za kroj-ja to poznajem kao digitalizator.To je uređaj različite izvedbe kojim se u računalo unosi papirnati kroj
    te se u programu može obrađivati.No ovo nije obavezno,jer se taj osnovni ili koji god kroj može napraviti i iz temelja u programu.Ali je svakako potrebno imati izlaznu jedinicu,tzv.ploter.To je printer u prirodnoj veličini.
    Postoji mogućnost da se kroj isprinta na formatu A4,ali vam to ni jedan ozbiljan proizvođač neće prihvatiti za daljnju proizvodnju.Tako da program-koji je uz malo znanja moguće prenesti na svoje računalo-najviše može koristiti za osobnu vježbu.
    Imate li vi druga iskustva?Kako možete unovčiti svoje znanje konstrukcije,ako imate kod kuće npr.program Optitex?

Moderator siju i miju (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1186

Citat Original postavio Sendi Katai Pogledaj poruku
    Postovani Konstruktori odece!
    Moze li neko da mi objasni sta je vas posao u svetu mode? Moja mama je krojacica vec 25 godina i nikad nije cula za taj izraz i to zvanje u svom poslu!
    Hvala!
    A gde je tvoja mama radila ? samo kuć i(pri tom bila priučenia šnajderka) ?
    Kako onda funkcioniše jedna velika tekstilna industrija,konfekcijska ?

Pitanje za modelara:

Kada se ova haljina raširi,kako od prilike izgleda ova haljina ? koliko materijala je potrebno? Koliko tražite para za krojni papir ?

Ne postoje neresivi problemi,postoje samo neprijatna resenja.

Početnik
    Učlanjen
    03.11.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mpproba Pogledaj poruku
    Ako ste zainteresovani nama je potreban konstruktor odece.U poceteku bi to bio honoraran posao.
    bavim se krojenjem odece zanske muske i decije inace studiram dizajn odece i volela bih honorarno da radim. skolovana sam i jedna sam od najboljih modelara konfekcije u svojoj generaciji tj iz moje skole i radila sam malo honorarno godinu dana kod nekoliko zena :0 trenutno nema puno posla pa ako ste zainteresovani javite mi na email tj na krstarici ovde pa cu vas kontaktirati imam iskustva 5 godina. znam i da sijem ali trenutno mi je masina u kvaru.

Moderator siju i miju (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1186

Citat Original postavio Masawtf Pogledaj poruku
    bavim se krojenjem odece zanske muske i decije inace studiram dizajn odece i volela bih honorarno da radim. skolovana sam i jedna sam od najboljih modelara konfekcije u svojoj generaciji tj iz moje skole i radila sam malo honorarno godinu dana kod nekoliko zena :0 trenutno nema puno posla pa ako ste zainteresovani javite mi na email tj na krstarici ovde pa cu vas kontaktirati imam iskustva 5 godina. znam i da sijem ali trenutno mi je masina u kvaru.
    super što si se javila,meni je potreban modelar za saradnju.
    Ne postoje neresivi problemi,postoje samo neprijatna resenja.

Slične teme

1. Softwer za dizajniranje odece
    Autor Sofija(Стрелац) u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.02.2014., 20:35
  2. Farbanje odece..
    Autor Anjica89bgd u forumu Žene
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.10.2010., 16:04
  3. Diskont Sportske odece
    Autor LadyMarmalade u forumu Arhiva
    Odgovora: 5