15 лет тому назад

Salvantis:
Ako su oni bili satana, sta je onda SAD?

Салвантис, ја мислим на СОВЈЕТЕ, забога. У време када су они спроводили крвави пир и ликвидирали милионе православних Руса - Америка је за све нас била ПОЈАМ демократије. Америка је поблесавила последњих година и то пре свега захваљујући халавости циониста који су власници највећих компанија на свету, држе у рукама скоро све злато света а апетити и стари снови о "изабраном народу" су се поново повампирили.
 
Iskreno, meni amerika nikada nije bila pojam demokratije, jer su oni oduvek bili totalitarno drustvo umaskirano velikim pricama o "slobodi i demokratiji". Uostalom, kao i SSSR.

Jedino sto je za citavo covecanstvo ipak bilo bolje da postoji bipolarni svet, nego tiranija jedne drzave (bilo koje, a SAD pogotovo).
 
Salvantis:
Iskreno, meni amerika nikada nije bila pojam demokratije, jer su oni oduvek bili totalitarno drustvo umaskirano velikim pricama o "slobodi i demokratiji". Uostalom, kao i SSSR.

Jedino sto je za citavo covecanstvo ipak bilo bolje da postoji bipolarni svet, nego tiranija jedne drzave (bilo koje, a SAD pogotovo).

Слажем се и ја сам за биполарност зато што је онда лакше преживети, овако смо осуђени на уцене каубоја (тј.говедара).

Највише ми је жао што Путин по њиховом уставу не може поново да се кандидује, иначе би он поново успоставио биполарност. Питање је какав ће бити његов наследник...
 
eremita:
Слажем се и ја сам за биполарност зато што је онда лакше преживети, овако смо осуђени на уцене каубоја (тј.говедара).

Највише ми је жао што Путин по њиховом уставу не може поново да се кандидује, иначе би он поново успоставио биполарност. Питање је какав ће бити његов наследник...
Tacno, Putin je uradio jako dobar posao za Rusiju, za dosta kratko vreme. Pitanje odgovarajuceg naslednika, slicnih sposobnosti, je kljucno za Rusiju u narednom periodu.
 
Salvantis:
Tacno, Putin je uradio jako dobar posao za Rusiju, za dosta kratko vreme. Pitanje odgovarajuceg naslednika, slicnih sposobnosti, je kljucno za Rusiju u narednom periodu.

Као што западњаци имају НСП (Нови светски поредак) тако и Рује имају НЕП (Нови економкси план) чија је суштина стварање привида демократизације - и ондаК нагли заокрет.........(морам да пронађем тај текст, мрзи ме вечерас)...
 
eremita:
Као што западњаци имају НСП (Нови светски поредак) тако и Рује имају НЕП (Нови економкси план) чија је суштина стварање привида демократизације - и ондаК нагли заокрет.........(морам да пронађем тај текст, мрзи ме вечерас)...
Dobro, ali ipak je i SSSR prolazio kroz razlicite faze. Nemoguce je porediti Staljina i Breznjeva na primer.
 
eremita:
Као што западњаци имају НСП (Нови светски поредак) тако и Рује имају НЕП (Нови економкси план) чија је суштина стварање привида демократизације - и ондаК нагли заокрет.........(морам да пронађем тај текст, мрзи ме вечерас)...
Zašto nagli preokret? Ili bolje pitanje prema čemu nagli preokret? Šta bi to Rusija trebala da postane?
 
DeteSunca:
Zašto nagli preokret? Ili bolje pitanje prema čemu nagli preokret? Šta bi to Rusija trebala da postane?

Колико сам ја могао да разумем (као Србин са минималним IQ) као што су западњаци увалили комунизам ради обарања са власти свих монарха и поништења краљевина и царевина - тако ће исто нагли заокрет бити ОБАРАЊЕ СА ВЛАСТИ 10% ЗЛОТВОРА(највећих капиталиста) КОЈИ ДРМАЈУ ПЛАНЕТОМ ! :lol: :lol: :lol: Циљ је праведнија расподела
светског капитала и богатства.
 
I ja ne žalim za CCCP! Jedna zemlja prepuna pardoksa i neverovatnih stvari.Osiromašena raznim eksperimentima nad seljacima, pobijeno na 100 000 intelektualaca i poštenih Rusa koji nisu se slagali sa režimom. Na uštrb unutrašnjeg napretka, jedna suluda trka u nečemu u čemu nisi dorastao sa tadašnjim SAD. Takođe, jedina zemlja u kojoj su recimo seljanke iz Minska avionom putovale na pijacu u Moskvu da prodaju sir. :shock:
 
jeste da je sovjetski sistem, sam po sebi bi takav da je pre ili kasnije bio osudjen na propast, ali na ovoj temi bi trebalo odati priznanje i SJEDINJENIM AMERICKIM DRZAVAMA, na njihovoj ulozi u obuzdavanju i konacnoj pobedi nad komunistickom aveti.
da SAD nije intervenisala tokom celog hladnog rata, danas bi mozda i mi, i rusi i francuzi i nemci kolektivno radili u teskoj industriji, hranili se na tackice i bonove i citali kapital i maovu malu crvenu knjigu za lektiru.
so...
100px-FDR_in_1933.jpg
100px-Eisenhower_official.jpg
100px-John_F._Kennedy%2C_White_House_photo_portrait%2C_looking_up.jpg
100px-Nixon_30-0316a.gif
100px-Official_Portrait_of_President_Reagan_1981.jpg
...i drugi predsednici...plus de gol, adenauer....
da i drz.sekretari...
75px-General_George_C._Marshall%2C_official_military_photo%2C_1946.JPEG
75px-JohnFosterDulles.jpeg
75px-Henry_Kissinger.jpg
.....;)
 
eremita:
Колико сам ја могао да разумем (као Србин са минималним IQ) као што су западњаци увалили комунизам ради обарања са власти свих монарха и поништења краљевина и царевина - тако ће исто нагли заокрет бити ОБАРАЊЕ СА ВЛАСТИ 10% ЗЛОТВОРА(највећих капиталиста) КОЈИ ДРМАЈУ ПЛАНЕТОМ ! :lol: :lol: :lol: Циљ је праведнија расподела
светског капитала и богатства.
Nekako me ova tvoja zadnja rečenica previše podseća na taj omrženi komunizam, a i na razlog početka oba svetska rata. Ili možda grešim?
 
DeteSunca:
Nekako me ova tvoja zadnja rečenica previše podseća na taj omrženi komunizam, a i na razlog početka oba svetska rata. Ili možda grešim?

Жао ми је ако те потсећа на комуњаре али ја сам Православни демократа - дакле, противим се суровом капитализму, а поготово флоскулама и ЦИЉЕВИМА представника твз."изабраног народа" да 100% светског богатства треба да буде у рукама 10% бандита. Јесам за приватну својину и капитализам - али капитализам са ЉУДСКИМ а не ЖИВОТИЊСКИМ ликом. (мислим ово је само један од мојих ставова) - а људски капитализам се може устоличити ВАЉАНОМ ПОРЕСКОМ ПОЛИТИКОМ и пре свега ХУМАНИМ ХРИШЋАНСКИМ ПОГЛЕДИМА НА ЖИВОТ који су ваљано спроведени кроз строге законе. 8-)

п.с. ужасавам се црвених бандита.
 
eremita:
Жао ми је ако те потсећа на комуњаре али ја сам Православни демократа - дакле, противим се суровом капитализму, а поготово флоскулама и ЦИЉЕВИМА представника твз."изабраног народа" да 100% светског богатства треба да буде у рукама 10% бандита. Јесам за приватну својину и капитализам - али капитализам са ЉУДСКИМ а не ЖИВОТИЊСКИМ ликом. (мислим ово је само један од мојих ставова) - а људски капитализам се може устоличити ВАЉАНОМ ПОРЕСКОМ ПОЛИТИКОМ и пре свега ХУМАНИМ ХРИШЋАНСКИМ ПОГЛЕДИМА НА ЖИВОТ који су ваљано спроведени кроз строге законе. 8-)

п.с. ужасавам се црвених бандита.

Decko,pravoslavni demokrato "domaci" autohtoni.
Ove tvoje zelje cekaju te samo TAMO DALEKO,i pozuri polako da ne okasnis,sad ce tvoje patriJote da nagrnu ko onaj stampedo u Nisu.
Ali toga prostakluka i primitivizma vise nikada nece biti u Srbiji,jer to od nas zavisi.
Razumes,decko!
 
eremita:
Жао ми је ако те потсећа на комуњаре али ја сам Православни демократа - дакле, противим се суровом капитализму, а поготово флоскулама и ЦИЉЕВИМА представника твз."изабраног народа" да 100% светског богатства треба да буде у рукама 10% бандита. Јесам за приватну својину и капитализам - али капитализам са ЉУДСКИМ а не ЖИВОТИЊСКИМ ликом. (мислим ово је само један од мојих ставова) - а људски капитализам се може устоличити ВАЉАНОМ ПОРЕСКОМ ПОЛИТИКОМ и пре свега ХУМАНИМ ХРИШЋАНСКИМ ПОГЛЕДИМА НА ЖИВОТ који су ваљано спроведени кроз строге законе. 8-)

п.с. ужасавам се црвених бандита.
Komunizam u izvornom obliku, onakvom kakvog ga je Marks zamislio i donekle što je Če Gevara hteo da uvede, je, priznaćeš, ideologija koja je idealna za najšire krugove. Ipak Crveni banditi, kako ih ti nazivaš, je najpodobnija reč za ovo što se kod nas desilo. Stoka bez trunke poštenja i časti, čast izuzetcima.
 

Back
Top