15 лет тому назад
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: 15 лет тому назад

Iskusan krauterbox (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Podrazumevano 15 лет тому назад

Na današnji dan prije petnaest godina SSSR je prestao da postoji.

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: 15 лет тому назад

Bolje da ga nikad nije ni bilo!

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

A kad ga je vec bilo, mogao je jos malo i da potraje, makar nije bio gori od onih drugih

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Тај дан када су Сатани сломијени рогови треба да се СЛАВИ као празник !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Ako su oni bili satana, sta je onda SAD?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Salvantis
    Ako su oni bili satana, sta je onda SAD?
    Салвантис, ја мислим на СОВЈЕТЕ, забога. У време када су они спроводили крвави пир и ликвидирали милионе православних Руса - Америка је за све нас била ПОЈАМ демократије. Америка је поблесавила последњих година и то пре свега захваљујући халавости циониста који су власници највећих компанија на свету, држе у рукама скоро све злато света а апетити и стари снови о "изабраном народу" су се поново повампирили.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Iskreno, meni amerika nikada nije bila pojam demokratije, jer su oni oduvek bili totalitarno drustvo umaskirano velikim pricama o "slobodi i demokratiji". Uostalom, kao i SSSR.

Jedino sto je za citavo covecanstvo ipak bilo bolje da postoji bipolarni svet, nego tiranija jedne drzave (bilo koje, a SAD pogotovo).

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Iskreno, meni amerika nikada nije bila pojam demokratije, jer su oni oduvek bili totalitarno drustvo umaskirano velikim pricama o "slobodi i demokratiji". Uostalom, kao i SSSR.

Jedino sto je za citavo covecanstvo ipak bilo bolje da postoji bipolarni svet, nego tiranija jedne drzave (bilo koje, a SAD pogotovo).
    Слажем се и ја сам за биполарност зато што је онда лакше преживети, овако смо осуђени на уцене каубоја (тј.говедара).

Највише ми је жао што Путин по њиховом уставу не може поново да се кандидује, иначе би он поново успоставио биполарност. Питање је какав ће бити његов наследник...

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio eremita
    Слажем се и ја сам за биполарност зато што је онда лакше преживети, овако смо осуђени на уцене каубоја (тј.говедара).

Највише ми је жао што Путин по њиховом уставу не може поново да се кандидује, иначе би он поново успоставио биполарност. Питање је какав ће бити његов наследник...
    Tacno, Putin je uradio jako dobar posao za Rusiju, za dosta kratko vreme. Pitanje odgovarajuceg naslednika, slicnih sposobnosti, je kljucno za Rusiju u narednom periodu.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Tacno, Putin je uradio jako dobar posao za Rusiju, za dosta kratko vreme. Pitanje odgovarajuceg naslednika, slicnih sposobnosti, je kljucno za Rusiju u narednom periodu.
    Као што западњаци имају НСП (Нови светски поредак) тако и Рује имају НЕП (Нови економкси план) чија је суштина стварање привида демократизације - и ондаК нагли заокрет.........(морам да пронађем тај текст, мрзи ме вечерас)...

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Као што западњаци имају НСП (Нови светски поредак) тако и Рује имају НЕП (Нови економкси план) чија је суштина стварање привида демократизације - и ондаК нагли заокрет.........(морам да пронађем тај текст, мрзи ме вечерас)...
    Dobro, ali ipak je i SSSR prolazio kroz razlicite faze. Nemoguce je porediti Staljina i Breznjeva na primer.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Zašto nagli preokret? Ili bolje pitanje prema čemu nagli preokret? Šta bi to Rusija trebala da postane?

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

da...na danasnji dan propala ta glupa i pogubna ideja.
    citam u novinama da vecina rusa,po nekom istrazivanju, zali za sssr-om, a na pitanje- da li bi obnovili sovjetski savez vecina je odgovorila potvrdno.

Obećava hijawata (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cika Pelo zale i kod nas mnogi za cika titom. Eno onaj cika mohavi camo plica da od njih cve cavisi.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio DeteSunca
    Zašto nagli preokret? Ili bolje pitanje prema čemu nagli preokret? Šta bi to Rusija trebala da postane?
    Колико сам ја могао да разумем (као Србин са минималним IQ) као што су западњаци увалили комунизам ради обарања са власти свих монарха и поништења краљевина и царевина - тако ће исто нагли заокрет бити ОБАРАЊЕ СА ВЛАСТИ 10% ЗЛОТВОРА(највећих капиталиста) КОЈИ ДРМАЈУ ПЛАНЕТОМ ! Циљ је праведнија расподела
    светског капитала и богатства.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

I ja ne žalim za CCCP! Jedna zemlja prepuna pardoksa i neverovatnih stvari.Osiromašena raznim eksperimentima nad seljacima, pobijeno na 100 000 intelektualaca i poštenih Rusa koji nisu se slagali sa režimom. Na uštrb unutrašnjeg napretka, jedna suluda trka u nečemu u čemu nisi dorastao sa tadašnjim SAD. Takođe, jedina zemlja u kojoj su recimo seljanke iz Minska avionom putovale na pijacu u Moskvu da prodaju sir. :shock:

Početnik
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Danas i Rusima preti muslimanski faktor. O tome se moze procitati i u knjizi koja je kod nas objavljena, a zove se "Bogorodicna dzamija u Parizu". Zanimljivo je da je u njoj Beograd glavni grad velike Albanije.

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio merija
    Danas i Rusima preti muslimanski faktor. O tome se moze procitati i u knjizi koja je kod nas objavljena, a zove se "Bogorodicna dzamija u Parizu". Zanimljivo je da je u njoj Beograd glavni grad velike Albanije.
    Ниси навео КО је писац књиге, чему половичне информације......

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

jeste da je sovjetski sistem, sam po sebi bi takav da je pre ili kasnije bio osudjen na propast, ali na ovoj temi bi trebalo odati priznanje i SJEDINJENIM AMERICKIM DRZAVAMA, na njihovoj ulozi u obuzdavanju i konacnoj pobedi nad komunistickom aveti.
    da SAD nije intervenisala tokom celog hladnog rata, danas bi mozda i mi, i rusi i francuzi i nemci kolektivno radili u teskoj industriji, hranili se na tackice i bonove i citali kapital i maovu malu crvenu knjigu za lektiru.
    so...
    ...i drugi predsednici...plus de gol, adenauer....
    da i drz.sekretari........
    Poslednji put ažurirao/la ~Petar~ : 09.12.2006. u 14:10

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Колико сам ја могао да разумем (као Србин са минималним IQ) као што су западњаци увалили комунизам ради обарања са власти свих монарха и поништења краљевина и царевина - тако ће исто нагли заокрет бити ОБАРАЊЕ СА ВЛАСТИ 10% ЗЛОТВОРА(највећих капиталиста) КОЈИ ДРМАЈУ ПЛАНЕТОМ ! Циљ је праведнија расподела
    светског капитала и богатства.
    Nekako me ova tvoja zadnja rečenica previše podseća na taj omrženi komunizam, a i na razlog početka oba svetska rata. Ili možda grešim?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio DeteSunca
    Nekako me ova tvoja zadnja rečenica previše podseća na taj omrženi komunizam, a i na razlog početka oba svetska rata. Ili možda grešim?
    Жао ми је ако те потсећа на комуњаре али ја сам Православни демократа - дакле, противим се суровом капитализму, а поготово флоскулама и ЦИЉЕВИМА представника твз."изабраног народа" да 100% светског богатства треба да буде у рукама 10% бандита. Јесам за приватну својину и капитализам - али капитализам са ЉУДСКИМ а не ЖИВОТИЊСКИМ ликом. (мислим ово је само један од мојих ставова) - а људски капитализам се може устоличити ВАЉАНОМ ПОРЕСКОМ ПОЛИТИКОМ и пре свега ХУМАНИМ ХРИШЋАНСКИМ ПОГЛЕДИМА НА ЖИВОТ који су ваљано спроведени кроз строге законе. 8-)

п.с. ужасавам се црвених бандита.

Zainteresovan član Mlohavi (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Жао ми је ако те потсећа на комуњаре али ја сам Православни демократа - дакле, противим се суровом капитализму, а поготово флоскулама и ЦИЉЕВИМА представника твз."изабраног народа" да 100% светског богатства треба да буде у рукама 10% бандита. Јесам за приватну својину и капитализам - али капитализам са ЉУДСКИМ а не ЖИВОТИЊСКИМ ликом. (мислим ово је само један од мојих ставова) - а људски капитализам се може устоличити ВАЉАНОМ ПОРЕСКОМ ПОЛИТИКОМ и пре свега ХУМАНИМ ХРИШЋАНСКИМ ПОГЛЕДИМА НА ЖИВОТ који су ваљано спроведени кроз строге законе. 8-)

Decko,pravoslavni demokrato "domaci" autohtoni.
    Ove tvoje zelje cekaju te samo TAMO DALEKO,i pozuri polako da ne okasnis,sad ce tvoje patriJote da nagrnu ko onaj stampedo u Nisu.
    Ali toga prostakluka i primitivizma vise nikada nece biti u Srbiji,jer to od nas zavisi.
    Razumes,decko!

Zainteresovan član limojed (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

A kad ga je vec bilo, mogao je jos malo i da potraje, makar nije bio gori od onih drugih
    Рецимо да се слажем са тим.
    Слава му.
    Можда после потражим линк на химну.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

СССР је имао лошу економију и паразитски државни апарат.Труле економије су увек сахрањивале државе и цепале народе.8)

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Komunizam u izvornom obliku, onakvom kakvog ga je Marks zamislio i donekle što je Če Gevara hteo da uvede, je, priznaćeš, ideologija koja je idealna za najšire krugove. Ipak Crveni banditi, kako ih ti nazivaš, je najpodobnija reč za ovo što se kod nas desilo. Stoka bez trunke poštenja i časti, čast izuzetcima.

Slične teme

1. Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 19.09.2008., 23:00
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 22.12.2005., 01:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •