Zanimljivo...

Vladazl

Zainteresovan član
Poruka
492
Prijavio sam se na istorijsku sekciju u pirotskoj gimnaziji, ali treba da napisem neki referat ili seminarski rad ili clanak na temu koju ja izaberem. Molim vas da mi predlozite neke zanimljive teme. Hvala unapred.
 
Dosao neki novi, mladi profesor, pa su se on i Steva dogovorili da ponovo organizuju tu sekciju (Steva kaze da je vec nekad postojala). Najvise me zanima stara grcka, ali ne mora da bude bas o tome, bitno je da je zanimljivo.
 
Vladazl:
Dosao neki novi, mladi profesor, pa su se on i Steva dogovorili da ponovo organizuju tu sekciju (Steva kaze da je vec nekad postojala). Najvise me zanima stara grcka, ali ne mora da bude bas o tome, bitno je da je zanimljivo.

Da znam dosao Vladica umesto Zube. Kad sam ja isao u gim te sekcije nije bilo.
Ne znam sta da ti predlozim. Ajd malo cu da mozgam pa cu da ti javim.
 
Ne znam šta da ti kažem. Meni je u istoriji sve zanimljivo. Zavisi, šta tebe zanima. Koji period? Lepo te Akhenaton pitao, nacionalna ili opšta. Ja sam oduševljena Srednjim vekom.
 
ma najbolje popa martina 8)
ja imam teoriju da je on bio musliman
prezivao se ibrahimovic
imao kavanu
i mnooooooooooogo zemlje 8)

a druzili se i s onim uzunovcima,
koji su takodje istorijski likovi
 
Pa pocnite vec jednom ! nestrpljiviji sam od onog klinca sto mu to treba.
Nadjite nesto novo sto nije bilo na forumu da i cika malo uziva.
Mogli bi ste o Atilinom zlatu koje je zakovano negde oko pirota kad ste vec toliko brojni ;)


Cao !
 
dadel:
Pa pocnite vec jednom ! nestrpljiviji sam od onog klinca sto mu to treba.
Nadjite nesto novo sto nije bilo na forumu da i cika malo uziva.
Mogli bi ste o Atilinom zlatu koje je zakovano negde oko pirota kad ste vec toliko brojni ;)


Cao !
nije atilino zlato ovde
negde u vojvodini, ili madjarskoj, je.
skrenuta je tisa, zlato stavljeno, a reka vracena 8)
e sad... tisa je takva reka da je za 1500 godina mogla da se pomeri kilometrima odatle...
:(
 
Vladazl:
Ako moze neka zanimljiva tema iz istorije stare grcke...

Recimo piši o prihodima i rashodima Atinske pomorske države :lol: Zezam se, to pitanje sam imao na ispitu za veću ocenu. :lol:

Možeš na primer da pišeš o Troji (prvo naselje, predhomerska, homerska troja).

Ili o pederastiji u Starij Grčkoj.
 
Ko o cemu, AKHENATON o pederastriji... :D


Napisi o spartancima, atinskom pokusaju demokratije, pokusaju ujedinjenja,o nekoj pojedinacnoj bici, polozaj zena u staroj grckoj,.... imas tema mali milion...

Npr. Uticaj stare Grcke na nastanak,razvoj i raspad moderne demokratije.
 

Back
Top