Šta se promenilo?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Šta se promenilo?

Zainteresovan član Liblet (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Lightbulb Šta se promenilo?

Nekada je varanje i licimerje bilo neprihvatljivo i svrstavalo se u najgore osobine, a danas se ljudi hvale na koji su način nekoga prevarili i izmanipulisali.
    Nekada je bilo nepojmljivo prodavati se za nakit i poklone ili dobar auto, a danas je to opšta praksa mladih naraštaja.
    Nekada je iskrenost bila visoko uvažavana, a danas se skoro izjednačava sa glupošću i naivnošću.
    Ne bih dalje da navodim, mislim da vam je jasno šta je poenta posta. Dakle, da čujem vaša mišljenja o tome šta se to toliko promenilo i zašto?
    Ja ću se praviti vrlo naivna. :wink:

Primećen član Nevencica (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2006.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Šta se promenilo?

A koje je to vreme bilo kad je varanje bilo kao najgore???? Ja ne znam za to vreme....ljudi su bili i ostali i losi i dobri.....i vise mi nije jasno zasto se stalno osvrcu nazad (sve do kosovske bitke i cojstva i junastava). Jeste 1945 je bilo suuuuper....niko nikog nije varao....ili ne daj boze ranije od toga zenis se i udajes ne za koga hoces neko ti mam i tata nabave muza ili zenu koju bisi u zivotu video....
    Poslednji put ažurirao/la Gost118 : 08.12.2006. u 16:49 Razlog: Nema vise prva, druga...!!!

Aktivan član Manja (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    76

Ljudi su oduvek varali i manipulisali. Oduvek su se prodavali za materijalno blagostanje (udati cerku u dobru, bogatu kucu, ozeniti bogatu mladu). Jedino sto se promenilo je odobravanje drustva, i to neznatno, i, naravno, forma prevare i "kupoprodaje".
    Iskrenost ne mislim da je izgubila na ceni.
    Poslednji put ažurirao/la Gost118 : 08.12.2006. u 16:50

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

eh ova NEVENCHICA SAMO VREBA NOVE TEME salim se...
    Liblet Draga,...to je zato sto su se POREMETILE neke srustvene, socijalne i ekonomske vrednosti....Nazalost zivimo u takvom svetu kakav jeste i sve sto je nekad bilo dobro, posteno, iskreno nije u redu..sad je bitno ko ce koga da zahebe, podhebe, izjebe, nma vise ni prijateljstva kao nekada,..jer sad je moto :"ko ce kome/koga ako ne svoj svome/svoga" da zahebe i itd,..tako i ljubav ,..ovi mladi prirastaji sta oni znaju sta je to prava ljubav,,oni misle da ako hodes gola,uzdignutog nosa, glumis ribu i popusis tipu u kolima da je to ONO PRAVO....Ne znam necu nikoga da osudjujem...sve generacije nose nesto novo sa sobom pa tako i ove...Nazalost je tako..da mogu volela bih da sam rodjena 50-tih pa da odem na Vudstok, da slusam onu muziku koje je tada bila aktuelna i sve to..ali jbg...onda ne bih bilo mobilnih

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bilo je i pre toga, samo sto se o tome nije pricalo....ljudi su znali, krili i cutali.. . :wink: Isto s*anje, samo drugo pakovanje....americki filmovi su bezveze..i mediji mnogo puta propagiraju gluposti i neistine...o seksu, vezi, braku... mladi imaju nerealna ocekivanja i pogresnu predstavu o mogim stvarima...

Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio alya
    ...americki filmovi su bezveze..i mediji mnogo puta propagiraju gluposti i neistine...o seksu, vezi, braku... mladi imaju nerealna ocekivanja i pogresnu predstavu o mogim stvarima...
    Ajd sto su americki filmovi..ali bre sto je ovaj nas GRAND SHOW LOS pa to nije normalno...

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Samantha Jouns
    Ajd sto su americki filmovi..ali bre sto je ovaj nas GRAND SHOW LOS pa to nije normalno...

jes, jes...i taj Grand je :shock: hvala Bogu, da nema Kleopatre vise i sl. baba vracara...
    Ma i ti filmovi i Grand sve je to jedno isto..... sve ti je to Brain Washing....polako, neprimetno...

A tek one plesacice sa perjem....

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Ljudi su oduvek varali svoje partnere ... samo sto su se pre ljudi satirali od sexa po kukuruzima , ispod sljive , u seniku , tavanima ..... a sad su tu hoteli i prevara je mnogo skuplja .... ))
    Sergeant

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ahahahahah...koji ti avatar...snesko g*** sneskicu...hehehe..ajajaj...dobar je... :wink:

Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jes, jes...i taj Grand je :shock: hvala Bogu, da nema Kleopatre vise i sl. baba vracara...
    Ma i ti filmovi i Grand sve je to jedno isto..... sve ti je to Brain Washing....polako, neprimetno...

A tek one plesacice sa perjem....
    jeste i primetili ste da se nadasnje generacije mladje obalce kao te igracice??? pogledaj samo haljine za maturu :shock:

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Slazem se..sve shto tedo da napishem neqo vetj uskochi pre mene...jedino shto se promenilo je nachin na koji drushtvo gleda na sve to...nekada je ipak postojala neka slika drushtveno podobnog koja je vishe ishla linijom moralno ispravnog...a shto to blage verze nije imalo sa realnim stanjem stvari stavljalo se pod tepih.Vetjina ljudi uvek su bili djubrad.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jeste i primetili ste da se nadasnje generacije mladje obalce kao te igracice??? pogledaj samo haljine za maturu :shock:
    UUu kako nismo? To je nemoguce ne primetiti... pa kad im je Ceca nacionale uzor...strasno...sminkaju se danju ko da je noc vestica...
    Al mislim, da se mnogo stvari ipak promenilo, dosta mladih iz Srbije sve manje gleda Pink..bar oni koje je znam...

Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja nemam nista protiv ove mode..da se razjasnimo....
    meni je samo zao sto su se te neke granice vrednosti pomerile i sto se s godinama sve vise pomeraju...e to mi je zao.....
    Neki dan mi je zen rekla kako davno nije videla tako ljubaznu devojku kao ja....ja sam CELOG TOG DANA BILA PRESRETNA..zbog jedne reci koju je ona meni uputila....Onaj ko zna ...shvatice sta sam htela da kazem...

Primećen član Nevencica (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2006.
    Reputaciona moć
    49

eh ova NEVENCHICA SAMO VREBA NOVE TEME salim se...
    jesi vi'dla... zovite me munja 8-)

Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

UUu kako nismo? To je nemoguce ne primetiti... pa kad im je Ceca nacionale uzor...strasno...sminkaju se danju ko da je noc vestica...
    Al mislim, da se mnogo stvari ipak promenilo, dosta mladih iz Srbije sve manje gleda Pink..bar oni koje je znam...
    ma nisam sigurna bas za to...ja znam i devojcice od 9,11 i 12 godina da gledaju meksicke serije na pinku i obavezno Grand...i ta PINK TV je nekad bila super!!! Pustao se rock i nije bilo vesti,..bilo je super serija americkih i super filmova... a sad

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Čega se pametan stidi, time se budala ponosi. Haug.
    sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Razumem ja sve to, ali me i dalje nervira što recimo, mladoj komšinici ne mogu da objasnim da to što joj dečkoima džip ne znači da je voli više ili manje nego što bije voleo neko bez džipa..
    A za ovakve komplimente, Samatha, ja te odlično razumem. Meni se dešavalo da neko malo dete prokomentariše kako imam tople oči i da ja to ne mogu da izbacim iz glave. Da ne govorim o komplimentima starijih..
    Ipak mi se čini da smo izgubili neku ljudskost ili je možda samo komercijalizovali...
    Svaki put kada sam bivala povređena ili uvređena, to je bilo zato što sam bila iskrena, zato što sam pokušala da ispadnem čovek i nekome izađem u susret.Eto, ta razmišljanja su me navela da postavim ovu temu..
    Čini mi se da što više negativnih osobina imaš, bolje prolaziš u životu. I ne mislim na ono da sam ja kao neka dobrica i svetica, nego da mi najbliži jludi ponekad smeštaju samo zato što vide da mogu.
    To ne mogu da razumem.

Obećava Excommunicated (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2006.
    Pol
    muški
    Just another freak in the freak kingdom...
    Reputaciona moć
    41

Nista se mnogo nije promenilo u odnosu ljudi vs ljudi... isto je sve kao i sto je bilo pre 50, 100, 1000 godina... pogotovo ne neki moral i varanje, menjanje i tako... jedino sto je sad (mozda) otvorenije pricati o tome... mada, sto se toga tice nasa civilizacija je daleko ispod slobode i odnosa ljudi prema tome u npr. staroj Grckoj ili Rimu... Za vreme srednjeg veka se ta praksa nastavila, ali je bilo zabranjeno pricati o tom od renesanse polako popusta stisak i ljudi opet slobodno, rade to sto rade, jel... Posle toga dolazi jos jedan period u kom se pocinju "gusiti" price o slobodnom ponasanja (nema sanse da se setim kako se zove), ali to j ebilo kratkotrajno u odnosu na srednji vek, a posle toga sve se polako "liberalise" i opet ljudi pocinju pricati... i tako do danas... verovatno ce kroz neki vremenski period opet da se prestane pricati o tome...

Napominjem rec pricati, jer su se te stvari dogadjale uvek i medju svima (kardinal Riselje npr...)

Ljudi su bili zli prema odredjeniim ljudima uvek... to je normalno, ali ne postoji ultimativno zlo i ultimativno dobro... postoje nijanse... neko ko je prema tebi dobar/zao ne znaci da ce prema svima biti takav...

Najbolje zauzmes stav World doesn't give a **** about me, i don't give a **** about the world...

Zainteresovan član ns11 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    43

Na prvu loptu to sve mozda i jeste tako, instant zivot pa takve i emocije.

No uverih se komunicirajuci da posle te povrsne lagodnosti svremenog i kul zivota sad i ovde koji i podrazumeva to u topiku teme, ljudi su itekako zeljni iskrenosti, itekako ih boli kad su prevareni i izmanipulisani al vecina misli da je nuzno takav biti da i sami ne bi bili ismejani kao nedovoljno urbani i moderni.
    Sve je danas poza i gluma - glumi se lakoca zivljenja a patnja i muka ostaju za licnu upotrebu

Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

veruj mi da sam se i ja dvoumila da li da uopšte postavim ovaj topik, plašeći se da ne budem i sama ismejana.

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio Liblet
    veruj mi da sam se i ja dvoumila da li da uopšte postavim ovaj topik, plašeći se da ne budem i sama ismejana.
    Daj ti meni neki primer, a ovo uopsteno meni nista ne predstavlja, ne mozes nista da uopstis o ponasanju i karakterima ljudi....

Primećen član vanjusica (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Liblet
    Nekada je varanje i licimerje bilo neprihvatljivo i svrstavalo se u najgore osobine, a danas se ljudi hvale na koji su način nekoga prevarili i izmanipulisali.
    Nekada je bilo nepojmljivo prodavati se za nakit i poklone ili dobar auto, a danas je to opšta praksa mladih naraštaja.
    Nekada je iskrenost bila visoko uvažavana, a danas se skoro izjednačava sa glupošću i naivnošću.
    Ne bih dalje da navodim, mislim da vam je jasno šta je poenta posta. Dakle, da čujem vaša mišljenja o tome šta se to toliko promenilo i zašto?
    Ja ću se praviti vrlo naivna. :wink:
    Pitala ja mog deku kako su se oni zabavljali kada su bili mladi, bez struje,TV, diskoteka, veza pre braka....a meni deka kaze "ebo sam uciteljicu, doktorku, komsinicu, popadiju..ebo bi i popa samo sto to tada nije bilo moderno..."
    Menjamo se, sve se menja, napredujemo...a u krucijalnim vrednostima kao sto si i sama zakljucila a ja bih se sa tobom u potpunosti slozila, na nasu veliku zalost, vrlo nazadujemo.

Veoma poznat sinmbad (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

Talking Re: Šta se promenilo?

Promenuli su se i ljudi. :? Da se ne zavaravamo,druge vrednosti su danas u prednosti(to se ne odnosi na yebače,njima je isto). Sam sistem vrednosti je poremećen, i sve ono što je bilo nekad bilo sramota sada je to normalno(nisam mislio na sex i na ljubav) :wink: Nekad je čovek živeo pošteno od svog rada i ponosio se time a sad takve nazivaju budalama,i pitaju ih što nisu krali dok je vreme bilo a jbg bili su pošteni. E sad klinci poučeni njihovim iskustvom znaju šta im valja činiti i ne biraju sredstva da ostvare cilj, možda je glupo što sam ovo napisao ali ne škodi a ako ne škodi onda ... :wink:
    Poslednji put ažurirao/la sinmbad : 08.12.2006. u 21:37

Aktivan član Kilavi Radonja (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio sinmbad
    Promenuli su se i ljudi,da se ne zavaravamo,druge vrednosti su danas u prednosti(to se ne odnosi na yebace,njima je isto),sam sistem vrednosti je poremecen, i sve ono što je bilo nekad bilo sramota sada je to normalno(nisam mislio na <a href="http://forum.krstarica.com/?=sex">sex</a> i na ljubav)nekad je covek živeo pošteno od svog rada i ponosio se time a sad takve nazivaju budalama,i pitaju ih što nisu krali dok je vreme bilo a jbg bili su pošteni,e sad klinci pouceni njihovim iskustvom znaju šta im valja ciniti i ne biraju sredstva da ostvare cilj, možda je glupo što sam ovo napisao ali ne škodi a ako ne škodi onda ... :wink:
    Brate, da si stavio bar jednu tacku, mozda bi nesto i pohvatao, a ovako...

Veoma poznat sinmbad (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

Talking Re: Šta se promenilo?

Citat Original postavio 2pike
    Brate, da si stavio bar jednu tacku, mozda bi nesto i pohvatao, a ovako...
    Šta ćeš brate nepismen čovek.

Slične teme

1. Koliko vas je vaše dete promenilo?
    Autor despotica u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 24.02.2008., 19:14
  2. Šta te je promenilo ?
    Autor JAGGE®™ u forumu Romantika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.06.2007., 21:43
  3. Pravilo koje bi promenilo kosarku na bolje!
    Autor Gaucos_boy u forumu Košarka
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.06.2005., 15:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •