Sporo Dizanje XP-a

mtopic

Zainteresovan član
Poruka
124
Imam problem dizanja XP-a, komp se pali prilichno brzo i kada se se pojavi Desktop i sve ikonice tu nastaje problem, digne mi nekih 130MB RAMa (trebalo bi oko 230MB) i onda kao da se zakucao-HDD ne vrti, nece da se konektuje na NET, nece dami pokrene neke programe... posle nekih 5 minuta zavrti HDD, digne RAM na 230-250MB i sve radi OK. Pokushavao sam da uklonim sve programe iz StartUp-a, ali ne vredi. Virusa i drugih zarza nemam (bar ih anti-shetochinski programi ne prijavljuju).
Unapred zahvalan
 
Registry baza mora da ti je prilično zagušena , verovatno već poduže vreme koristis isti windows. Postoje programi za čišćenje registry baze i njen oporavak , ali moj savet je format c diska i reinstalacija windowsa i svih programa . Sada će me neko najverovatnije od starijih i iskusnijih izmaltretirati zbog ovoga saveta o formatu i reinstalaciji , ali razlog za moj savet je da vrhunski stručnjaci na svetu savetuju reinstalaciju windowsa godišnje bar jednom , jer u toku jedne godine bude mnogo instalacija i deinstalacija raznih programa , bude da se jako mnogo podataka postavi i obriše sa hard diska, sve ove aktivnosti ostavljaju nekoga traga u registriju windowsa tako da posle izvesnoga vremena dolazi do zasićenja i usporavanja sistema. Jedan od načina ubrzavanja je i sređivanje startupa, drugi način je uklanjanje i smanjivanje procesa koji se pokreću uz start windovsa i njihov menagment , pa zatim reinstalacija svih drajvera , uklanjanje programa i delova windowsa itd. . Sve su ovo stavke koje mogu da pomognu. Pa zatim provera i testiranje sistema i upoređivanje njegovih performansi . Postoje raznorazne alatke za oporavak računara itd. ali moj savet je uvek u ovakvim slučajevima reinstalacija windowsa na preformatiran hard disk. :)
 
Izgleda da neki servis ili drajver pokušava da se inicijalizuje, ali ne uspeva... Ili možda koristiš kombinaciju AV/firewall programa koji se ne trpe? Isprati Snejksove savete (do onog o reinstalaciji:)), poisključuj servise koji ti ne trebaju, u BIOS-u isključi mrežnu ako ti ne treba, uključi Shadowing RAM ako je isključeno. Javi šta (ni)si uradio.
 
Sredjeno... Problem nije bio u drajveru Sky Card-a nego u drajveru Wireless Card-a. Uklonio sam te drajvere i comp se "pali" k`o lud ;))
Hvala za savete
P.S. Za chishcenje Registry baza koristim WinASO Registry Optimizer :)
 
Pa, vidi se po vremenu za koje sam ga reshio LOL
Poshao sam od pretpostavke da drajver zeki, pa sam krenuo da reinstaliram drajvere koje sam poslednje instalirao i eto stigao do drugod drivera i problem reshen :)))
 

Back
Top