IRC limit / ban - zašto se ovo desava...

KeSho

Početnik
Poruka
2
Budem na mircu jedno vreme i samo od jednom izbacime iz svih soba i ispise sledeci txt:
"°00:03:04° Closing Link: KeSho[wireless-gw-v.sksyu.net] (User has been banned from PIK (Session limit exceeded))"
Da li neko moze da mi objasni u cemu je fora.....i kako se moze resiti?
Hvala unapred.......
 
Tu ti je najveći problem tvoj provajder , jer on koristi za vas koji imate kod njih provajding internet proxy server , preko koga se najviše spamuje šalju virusi itd. Iz tvoga slučaja se vidi da koristis Wireless internet i po mojoj pretpostavci svi useri koji idu preko tvog provajdera imaju iste adrese, tj na internetu se vidi samo adresa tvog provajdera . Nemoj da misliš da to samo tebi rade to se radi i sbs - u kao i verat netu i sezamprou na adsl-u itd. da ne nabrajam dalje. Automat povremeno bira takve servere i udara ban na ceo server. nijedan user koji ide preko toga servera tada nemože da udje na chat , koliko znam čak ni preko jave a kamoli irc-a. Tu mislim da ni ne vredi da se žališ nekome jer je za ovako stanje kriv tvoj provajder a ne admini na irc serverima. Ne vredi ni da se žališ direktno Daky -ju koji hostuje irc server krstarice kao ni ostalim adminima na irc krstarici . kada ti automat skine ban , skinuo je i moći ćeš opet ući . To najčešće potraje par sati a može da traje i danima. Znači još jednom ti ponavljam najveći krivci za ovaj slučaj su tvoji internet provajderi.
A da zaboravih da dodam , ovo nije usamljen slučaj samo da znaš ovako se ponašaju svi irc serveri na svetu , zbog stalne borbe protiv proxy servera i spama i virusa koji se šalje preko njih hakovanja itd. Ako mi ne veruješ idi malo na Undernet ili neki veći svetski server pa ćeš i sam i videti i osetiti. Jedan jedini način postoji , zakupi shell na internetu i on će ti dati par stotina javnih virtualnih ip adresa pa ćeš moći preko njega da ulaziš , ali s obzirom da shell kosta oko 50 evra godišnje a da bi ga koristio samo za te stvari to je glupost.
 

Back
Top