Susret svetova?

Moze li uspeti spoj razlicitih svetova?

  • Nema sanse da takva veza uspe i oboje budu srecni u njoj

  • Moze uspeti samo 'Bitanga i Princeza'

  • Moze uspeti samo 'Mamin sin i Zena zmaj'

  • Mogu obe varijante uspeti, nema to nikakve veze

  • Hm... ni jedna veza ne moze biti takava da su oboje srecni u njoj, sve i da su iz istih svetova


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Marifaza

Obećava
Poruka
87
Sta mislite, da li veza dve osobe koje su iz dva sveta, filma, kako god... moze da uspe?

Pri tom ne misli se na osobe koje su iz razlicitih krugova ali sa istim kontanjem, nego na one ciji se recimo temperamenti sustinski razlikuju. Tipa - bitanga i princeza. Ili - mamin sin i zena zmaj.
 
Kud me pronadje sa temom? Ja imam u svojoj vezi bas takav primer ali bi suvise duga prica bila da je iznosim na forum. Razlicitost nas privlaci jer se na neki nacin dopunjujemo, ali nas i ta razlicitost na neki nacin i odvaja. Ja mogu da ti kazem da takva veza zahteva jako puno strpljenja i tolerancije kao i svaka uostalom ali ovakva jos vise i potrebno je mnogo ljubavi da bi se izbegao nesporazum koji izviruje iz svakog coska. Kazu da su ovakve veze jako strasne ali samo dok su ruzicaste naocari cvrsto na nosu.
 
...Hmmm....jako zanimljiva tema...:)...pa ovako...

Prosla sam krooz vise ovih kombinacija...koje su navedene...i sve sto mogu da kazem jeste da zivot ima vise maste od nas...

...naprimer...od bitange moze nastati magistar nauka...od maminog sina moze nastati narkoman...itd...znaci varijacije na temu su jako razlicite...

..upravo sam zakljucila da cu glasati za opciju 4... :lol:
 
vanjusica:
Kud me pronadje sa temom? Ja imam u svojoj vezi bas takav primer ali bi suvise duga prica bila da je iznosim na forum. Razlicitost nas privlaci jer se na neki nacin dopunjujemo, ali nas i ta razlicitost na neki nacin i odvaja. Ja mogu da ti kazem da takva veza zahteva jako puno strpljenja i tolerancije kao i svaka uostalom ali ovakva jos vise i potrebno je mnogo ljubavi da bi se izbegao nesporazum koji izviruje iz svakog coska. Kazu da su ovakve veze jako strasne ali samo dok su ruzicaste naocari cvrsto na nosu.

Ima na jednoj reklami, kao mali poster u novinama, devojka sa kartonskim naocarima za sunce, sa jednim staklom, to jest plasticno je "staklo", u jednoj boji a sa drugim u drugoj boji, dva razlicita stakla na jednim naocarima. Obozavam ruzicaste naocare, taj pojam, spominjanje, nosenje, sve.
 
vanjusica:
Kud me pronadje sa temom? Ja imam u svojoj vezi bas takav primer ali bi suvise duga prica bila da je iznosim na forum. Razlicitost nas privlaci jer se na neki nacin dopunjujemo, ali nas i ta razlicitost na neki nacin i odvaja. Ja mogu da ti kazem da takva veza zahteva jako puno strpljenja i tolerancije kao i svaka uostalom ali ovakva jos vise i potrebno je mnogo ljubavi da bi se izbegao nesporazum koji izviruje iz svakog coska. Kazu da su ovakve veze jako strasne ali samo dok su ruzicaste naocari cvrsto na nosu.


Mislim da se posle duzeg vremena ljudi menjaju...i nekako spontano postate "mi"...samim tim ..razlicitosti polako nestaju...a ono sto je ostalo..karakternih razlika..moze se prevazici ukoliko su ljudi zreli ...spremni da razumeju i prihvate jedno drugo...
 
Nisam eksplicitna u tome da ne moze, ja sam samo iznela svoj primer u kome zaista iskreno kazem da je to jako tesko, na moju veliku zalost ali tako jeste. Teska je veza ali ja sam i primer da opstaje, a dokle ce to ne znamo. Ljudi se menjaju i zbog ljubavi prilagodjavaju, ali ta spremnost na razumevanje i prihvatanje u velikim razlicitostima ume cesto da zataji.
 
ufff zbog ljubavi menjaju i prilagodjavaju..ma najbolje da umremo zbog te 'ljubavi'..
to je chisto trpljenje koje ne vodi nichemu..
ili smo ok kakvi smo ili nishta od toga, ne pokushavaj nikoga da promenish..uzaludno troshenje energije i zivaca..
bitanga je shiri pojam..i ja sam bitanga na svoj nachin, on ako je bitanga za ceo svet, za mene nije..shto ne bi uspelo..
 
vanjusica:
Ljudi se menjaju i zbog ljubavi prilagodjavaju, ali ta spremnost na razumevanje i prihvatanje u velikim razlicitostima ume cesto da zataji.


Razumevanje...
Moze da postoji samo kada _razumemo_, zar ne? A ako neko razmislja i funkcionise na totalno stran nacin, onda vecina problema u komunikaciji i nastaje upravo zato sto mi tumacimo te reakcije na nama znan nacin, a mozda ne mozemo ni da pojmimo sta je istina.
 
Devilishgirl:
ufff zbog ljubavi menjaju i prilagodjavaju..ma najbolje da umremo zbog te 'ljubavi'..
to je chisto trpljenje koje ne vodi nichemu..
ili smo ok kakvi smo ili nishta od toga, ne pokushavaj nikoga da promenish..uzaludno troshenje energije i zivaca..
bitanga je shiri pojam..i ja sam bitanga na svoj nachin, on ako je bitanga za ceo svet, za mene nije..shto ne bi uspelo..

Za menjanje drugoga - potpuno se slazem - useless rabota. A kad je bitanga u pitanju - ono sto je podvuceno je opozit svetova. Sve i da ste u istom komsiluku ponikli, opozit unutrasnjih svetova. Svi ovi stereotipi dati su cisto kao primer koji ce svakom upaliti lampicu kao, je l, globalna asocijacija. Dakle, ne neko ko je od sveta okarakterisan kao ovakav ili onakav, nego neko ko na potpuno razlicit nacin funkcionise i razmislja od tebe.
 
Marifaza:
Sta mislite, da li veza dve osobe koje su iz dva sveta, filma, kako god... moze da uspe?

Pri tom ne misli se na osobe koje su iz razlicitih krugova ali sa istim kontanjem, nego na one ciji se recimo temperamenti sustinski razlikuju. Tipa - bitanga i princeza. Ili - mamin sin i zena zmaj.
U poredjenju sa kontom dvoje ljudi koji su u vezi, temperament je ipak, sporedan...
 
Imamo primere da su ranije te veze (tj brakovi u to vreme), uspevali. Stvari su bile postavljene drugacije i nije tu bilo cesto mnogo slobode izbora, pa kad se vec ljudi nadju u situaciji trude se da i ono sto ne razumeju - prihvate.

Danas, uz drustvene slobode koje imamo, nismo prinudjeni na takve veze, ali desi se da se ljudi iz potpuno razlicitih svetova spoje. Recimo momak iz s*ebane porodice, pio, izlazio, jurio zene sa devojkom koja je uvek 'za uzor' bila, interesovala je nauka a ne pice i izlasci. Ili devojka koja je bila radoznala i svasta probala, i lumpovanja i izlaske i prodorna je u nastupu sa momkom koji je bio pod staklenim zvonom, miran, dobar.
Primeri su dati samo kao primeri ne i kao apsolut na koji se odnosi anketa. Dati su da bih pojasnila na sta sam mislila.

Poenta je da su ljudi u osnovi razlicitih afiniteta, kontanja, prioriteta. Ali im se desi ljubav. Moze li trajati bez obzira na slobodu koja nas ulenji pa pri prvom (desetom, pedesetom) teskocom okrecemo se traziti nekoga s kim ce sve ici kao podmazano? (Ili tako bar mislimo)
 
Marifaza:
Upravo to i jeste pitanje: ako razlicito kontaju stvari moze li uspeti?
Kako sad to? Pa, pogledaj sta si napisala u uvodnom postu na ovoj temi...

Marifaza:
Sta mislite, da li veza dve osobe koje su iz dva sveta, filma, kako god... moze da uspe?

Pri tom ne misli se na osobe koje su iz razlicitih krugova ali sa istim kontanjem, nego na one ciji se recimo temperamenti sustinski razlikuju. Tipa - bitanga i princeza. Ili - mamin sin i zena zmaj.

Dakle, za sta nas pitas? Za osobe sa istim, ili sa razlicitim kontom?!
 
Devilishgirl:
ufff zbog ljubavi menjaju i prilagodjavaju..ma najbolje da umremo zbog te 'ljubavi'..
to je chisto trpljenje koje ne vodi nichemu..
ili smo ok kakvi smo ili nishta od toga, ne pokushavaj nikoga da promenish..uzaludno troshenje energije i zivaca..

petnaest godina zajednickog zivota.
karakteri - dve krajnosti. niko bitanga. socijalna sredina ista.
nisam pokusala da ga menjam. ocekivala sam tolerantan odnos..obostrano prilagodjavanje.
i tolerancija treba da ima granice.prekinula sam kada sam se nasla u zamci psihickog nasilja. NESRECNA.
a pocelo je iz velike ljubavi i strasti..

NISTA LEPSE NEGO KAD UDAHNES VAZDUH PUNIM PLUCIMA!!!
 

Back
Top