Ko je tu u stvari jachi?

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Neshto se razmishljam....stalno ide ona prichica nezniji(nekad neki kazu i slabiji) pol za zene...al mi to nikako ne ide u glavu sa praksom.Po meni zene(neke) mozda deluju slabije,kad im je teshko u odr. zivotnim pa i ljubavnim situacijama,npr.isplachu se i te fore...pa im onda lakshe,piche dalje.Ali generalno,iz nekog mog direktnog i indirektnog iskustva mnogo lakshe prebole i nastavljaju dalje,pa me interesuje kako vi svi mudri ljudi 4umski gledate na tu problematiqu.Ko je stvarno jachi pol?Ne mislim na fizichku snagu,naravno...Ko se lakshe nosi sa problemima?((znam da je svaka generaizacija bezvezna al da nema gluposti u zivotu vreovatno ne bi bilo ni 4uma....kao prichamo....)
 
Ja mislim da je to jako individualno. Ako govorim u svoje ime, mislim da jesam slaba i da me situacije koje mnoge ljude ojačaju ili čak i ne dotaknu još više oslabe. :-?
Sa druge strane, neki muškarci koje poznajem, prošli su mnogo više od mene, a čini mi se da na njih to nije imalo nikavog uticaja, tako da je moj zaključakda žene jesu slabije ili nežnije, kako vam je draže. 8-)
Ali, to opet ne znači da je bilo ko zu kukavica, već samo da na različite udarce u životu različito delujemo u zavisnosti od našeg psihofiziološkog sklopa.
 
2pike:
Goddess, hvala, vidi se da pratis moj rad. A blamove svi imamo, samo sam ja dovoljno glup da ih pricam! Sve, samo da vam ulepsam dan
Ne, nisi glup nego pozitivan,nastavi tako...
Tema:Mislim da je to individualno.Upravo suze ponekad stvarno pomažu.Čini mi se da je muški rod naučen da ne pokazuje svoje emocije ili ih barem pokazuje na drugačije načine.Takoreći imaju svoje odbrambene mehanizme.Možda ih i oni koče,stvarno ne znam.Svi smo suočeni sa sličnim problemima hteli ili ne moramo ih rešavati bez obzira kom polu pripadamo i na koji način im pristupamo.
 
Geeee, ko je jači pol?
Ne verujem da se može reći, to je osobina koja je skroz podeljena.
Eto, ja sam okružena muškarcima koji baš detaljno ispoljavaju emocije :roll: pa to malo guši, ali me onda zatekne kada vidim da ima i onih koji su sušta suprotnost... Prosto me iznenadi.
I onda skontam da ja jesam kamenčina, ali da je ovaj stena :)
Dobro sad, pitanje je na kakvu snagu mislimo, ono psihička tipa - tucite me, ne boli!?, ili jednostavno na potiskivanje emocija, ovo drugo je već defekt. Kod oba pola.
 
Liblet:
Ja mislim da je to jako individualno. Ako govorim u svoje ime, mislim da jesam slaba i da me situacije koje mnoge ljude ojačaju ili čak i ne dotaknu još više oslabe. :-?
Sa druge strane, neki muškarci koje poznajem, prošli su mnogo više od mene, a čini mi se da na njih to nije imalo nikavog uticaja, tako da je moj zaključakda žene jesu slabije ili nežnije, kako vam je draže. 8-)
Ali, to opet ne znači da je bilo ko zu kukavica, već samo da na različite udarce u životu različito delujemo u zavisnosti od našeg psihofiziološkog sklopa.

slazem se sa Liblet prvi put u zivotu...;)
 
2pike:
Brate, ja sam imao ribu koja je bila jaca i psihicki i fizicki! A nisam bas sitan, veruj mi... Ma, zene su jaci pol, danas, al ne zato sto je to prirodno, nego zato sto su stvari totalno uvrnute! One evoluiraju, a mi ne. Mislite o tome...
Jeli da je nisi pokupio negde na mostogradnji u Sibiru, dok je zavarivala celicne grede u konstrukciju... i zvala se Ljudmila, jel tako :D
 
2pike da sam ti ja tata i procitao ovo na forumu......godinu dana bi ti meni citao turgenjeva a naucnu fantastiku iz video klubova bi ti zabranio za zivota!

da ta tvoja nije slucajno imala i brkove i dlaku ispod miske....i da joj gace spreda nisu bile malo naduvanije nego kod ostalih devojaka?

ili je to neka vrsta zelenih cudovista?
 
pa razmisli: kad si besan jel ti lakše da se izvrištiš i izbaciš to iz sebe ili da se praviš da se nije ništa desilo a da nastavi da te ždere iznutra? ;)
osobe koje umeju da istutnje svoje loše emocije ih se mnogo brže i lakše oslobode nego osobe koje ih ignorišu ili se pretvaraju i čuvaju sve u sebi.
a što se tiče polova, imam 2 odgovora
ozbiljni: ne bih to tako generalizovala, mislim da se pre radi o ličnom temperamentu i uopšte o svakoj osobi posebno
neozbiljni: ŽENE SU NAJBOLJA STVORENJA U SVEMIRU!
 
2pike:
Brate, ja sam imao ribu koja je bila jaca i psihicki i fizicki! A nisam bas sitan, veruj mi... Ma, zene su jaci pol, danas, al ne zato sto je to prirodno, nego zato sto su stvari totalno uvrnute! One evoluiraju, a mi ne. Mislite o tome...

Reaspect!! :shock: Znaci ja sam zapocela temu na rubrici savremen muskarac (pritom nisam mislila moderan muskarac ali nije ni bitno) i uglavnom niko nije imao nista da kaze na tu temu....kompletno je neinteresantna....muskom delu bar!
Poz ;)
 
Nisu zene jaci pol, ni fizicki (mala ramena :)) a ni psihicki, tj shtekare su velike. Kad treba izaci pred ljude, samo guraju nas kolegE - banalan primer, ali generalno znaju da su slabije i u skladu sa tim se i ponasaju, sto je dobro... samo sto oce para isto a isti rizik/rad nece :lol: ...al zato sto imaju guzu i sikeee...svaka cast!
 

Back
Top