Strankama zabraniti predizbornu kampanju !

ХЕРЦ

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
322
Da li treba zabraniti predizbornu kampanju ?

Mislim da bi to bio najbolji izbor. Zabraniti lopovima i kriminalcima da narod lazu pred izbore sa laznim obecanjima, a onda ih jahati opet 4 godine. Bez predizborne kampanje narod bi najtacnije glasao na osnovu onoga sta je vlast uradila za vreme svog mandata, a i novoizabrani bi RADILI svoj posao tokom mandata da bi se mogli nadati ponovnom izboru.

Ovako samo u krug....ko bolje laze i ubedi narod taj dolazi na vlast, ma koliko (ne)sposoban bio ....

NA DELIMA SE POZNAJU "POLITICARI" !
 
Треба забранити нешто друго.
Објављивање резултата избора, анкета по изласку и томе слично, у ноћи после избора. Тако се избегава сценарио да једна страна почиње да слави и тако минира неутралност изборних комисија. А то зна бити захебано кад је тесан резултат.
 
ХЕРЦ:
Da li treba zabraniti predizbornu kampanju ?

Mislim da bi to bio najbolji izbor. Zabraniti lopovima i kriminalcima da narod lazu pred izbore sa laznim obecanjima, a onda ih jahati opet 4 godine. Bez predizborne kampanje narod bi najtacnije glasao na osnovu onoga sta je vlast uradila za vreme svog mandata, a i novoizabrani bi RADILI svoj posao tokom mandata da bi se mogli nadati ponovnom izboru.

Ovako samo u krug....ko bolje laze i ubedi narod taj dolazi na vlast, ma koliko (ne)sposoban bio ....

NA DELIMA SE POZNAJU "POLITICARI" !
I UVEWSTI SABLJU I VANREDNO STANJE OPET,ZATVORITI 12 000 NEISTOMISLJENIKA,..
pa dokle vise vase tiranije"demokratske"?
IZBORI-IZBORI-srs-srs.
 
ahahaha... ja bih licno uvefo u ustav da je tesko krivicno delo obecavati kojesta u predizbornoj kampanji, pa to ne ostvariti... i da politicari nisu izuzeti od zakona... u principu ustav je dobar kada puuuunooo ogranici politicare... tj da budu mastiljari i nista vise... ali to necem dozivim makar ziveo i 3000 godina :(
 
giovaniI:
a da ti Hitler nije nesto blisko ?

Znaci Hitler si ako zelis kriminalce i olos da strpas u zatvor?

Od tih 12000 koji su onda corkirani preko 95% su sigurno bili najobicniji sljam,ukljucujuci i onu Cecu.E jedinu primedbu koju imam na to hapsenje jeste zasto su svi pusteni.
Mada i to je jasno.Sta ocekivati kada su sudstvo i policija leglo kriminala.
Prvo bi tu pohapsio par hiljada a onda bi rascistio ostala g_ovna.
 
jes u pravu je za banderu... i onako ih ima vise nego tresanja... nego ja da to bude prirodno znas... ovo je nekako vestacki ;)
@filatelista.. gde ces manje krvavo od vesanja? tu nema krvi... bilo bi gadno streljanje i slicno... salu na stranu... ne ne treba ih pobiti, ali treba politicarima oduzeti moc iz ruku... na neki temeljan nacin.. ja sam uvalio ideju gore oko toga da se ustavom ogranice na to da samo budu mastiljare i da ustav stalno vozi drzavu... bez preteranog tupljenja o novim zakonima... samo treba neko pametan i nesebican da sedne da napise taj ustav, a mene nesto mrzi da se posvetim tome, imam fax da zavrsavam i ne dovoljno para da se bavim politikom.. e da mozda ko u starom Rimu... da politikom mogu da se bave samo jako bogati.. teoretski ne bi bilo kradja.. sa druge strane... pitanje je :(
 
Heart-clr-Web.gif

Врло добра идеја.
1. Неће нас нервирати
2. Уштедеће паре

А уз забрану кампање, треба увести забрану финансирања странака 4 месеца. Два пре избора и два после. Таман да се та лова придода на на организацију избора.
 
Hammerhead:
jes u pravu je za banderu... i onako ih ima vise nego tresanja... nego ja da to bude prirodno znas... ovo je nekako vestacki ;)
@filatelista.. gde ces manje krvavo od vesanja? tu nema krvi... bilo bi gadno streljanje i slicno... salu na stranu... ne ne treba ih pobiti, ali treba politicarima oduzeti moc iz ruku... na neki temeljan nacin.. ja sam uvalio ideju gore oko toga da se ustavom ogranice na to da samo budu mastiljare i da ustav stalno vozi drzavu... bez preteranog tupljenja o novim zakonima... samo treba neko pametan i nesebican da sedne da napise taj ustav, a mene nesto mrzi da se posvetim tome, imam fax da zavrsavam i ne dovoljno para da se bavim politikom.. e da mozda ko u starom Rimu... da politikom mogu da se bave samo jako bogati.. teoretski ne bi bilo kradja.. sa druge strane... pitanje je :(
Ne postoji savršen sistem, posebno ne Ustav. Ne znam šta studiraš, ali zakoni su realizacija Ustava. Bez zakona koji treba da realizuje Ustav, isti ostaje mrtvo slovo na papiru. Ranije sam rekao i ponavljam bez obzira kako se neki ljute. Kakav narod, takvi mu i političari. Srbin voli i da ukrade, i da slaže, i ko će biti poslanik, nego neko iz naroda. Radi se o mentalitetu. I svi ovde koji pišu da bi vešali, ubeđen sam da bi imali više putera na glavi od svih političara od 1945 pa naovamo. MENTALITET. :cry:
 
informatiku.. nemam veze sa pravima.. samo sam radoznali mislilac. haha putera na glavi ;)... slazem se sa tobom i da je zakon realizacija ustava, i da nam je mentalitet weird... ali daj bre ljudi da se dovedemo u red... sto je jedan moj ortak rekao... ocemo mi u evropu, a da li nam je tamo mesto? nije sve samo u otvorenoj privredi i svetskim zakonima, treba imati ljude koji ce to prihvatiti jer je ispravno, a ne iz straha od bola u novcaniku... aj da propagiramo normalnu kulturu... sedi i razmisli sta radis pre nego sto to uradis, i da li bi voleo da se te posledice koje ce neko iskusiti tebi vrate? ja tako merim, i trudim se iz petnih zila da ne pravim gluposti nigde ;) aj sve najbolje svima koji zele normalne stvari i da se manemo pecinskih metoda :D
 
Hammerhead:
informatiku.. nemam veze sa pravima.. samo sam radoznali mislilac. haha putera na glavi ;)... slazem se sa tobom i da je zakon realizacija ustava, i da nam je mentalitet weird... ali daj bre ljudi da se dovedemo u red... sto je jedan moj ortak rekao... ocemo mi u evropu, a da li nam je tamo mesto? nije sve samo u otvorenoj privredi i svetskim zakonima, treba imati ljude koji ce to prihvatiti jer je ispravno, a ne iz straha od bola u novcaniku... aj da propagiramo normalnu kulturu... sedi i razmisli sta radis pre nego sto to uradis, i da li bi voleo da se te posledice koje ce neko iskusiti tebi vrate? ja tako merim, i trudim se iz petnih zila da ne pravim gluposti nigde ;) aj sve najbolje svima koji zele normalne stvari i da se manemo pecinskih metoda :D
Moj moto, ne čini drugom, što ne želiš sebi.
UZDRAVLJE!
 
Hammerhead:
heh... vidis, ovako se ubija tema
Jaka tema. Zabraniti nešto što se ne može zabraniti. Posebno me raduju neki kad kažu kod ovakvih tema da nisam napisao ništa pametno. Šta smisleno da napiše čovek na ovu temu? Zabraniti hoštaplerima, pajacima, lažovima i kriminalcima da se bave politikom, ali strankama i to u jeku kampanje. LUDOST.
 
limojed:
Треба забранити нешто друго.
Објављивање резултата избора, анкета по изласку и томе слично, у ноћи после избора. Тако се избегава сценарио да једна страна почиње да слави и тако минира неутралност изборних комисија. А то зна бити захебано кад је тесан резултат.
Treba zabraniti nesto drugo ako vec izbori postoje...Treba zabraniti ankete pred izbore, jer one dosta uticu na kreiranje misljenja kod ljudi o pojedinim partijama.To izgleda ovako:Narodu se sugerise da radikali imaju najvise glasova po anketi,ali oni nece moci sami da formiraju vladu, nego vise stranaka demokratskog bloka.I sad se ja pitam kome ce ljudi da daju najvise glasova?!Dobro je poznato da mase najvise glasaju za najjace stranke,tj. buduce vlastodrzce,kako sutra ne bi morali da se pravdaju pred ljudima kako su glasali za gubitnike i da bi bili politicki podobni.Zato te moderne proroke u vidu agencija koje se bave anketama treba zabraniti.NAJSTROZE!
 
A sad mene jako zanima koliko ima vas koji se zbog anketa predomislite, pa kažete, neću za radikale, jer neće moći sami formirati Vladu. Pa u Srbiji je biračko telo toliko jako polarizovano, prvo na one koji izlaze i ne izlaze na izbore drugo, ovi što izlaze daće desnu ruku za opciju za koju glasaju. Te ankete su više kao razbibriga. Problem je što mi sve lepote takvog sistema zloupotrebljavamo. umesto da imamo pouzdane rezultate, sve se kreće u dozvoljenih 20%. Tu je greška. A ovih podvodljivih, ma ima ih kao i onih što će 21.01. biti na zimovanju.
 

Back
Top